Nasterea la Arcadia - Iasi (42)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

clau, de bine ce vorbeam noi curand de laptele de capra,tocmai mi-am pierdut sursa,nenea nu mai vine si nu mai vinde.imi era f aproape si accesibil aici ,acuma nush cum si de unde oi gasi.
tu o sa te duci mereu la ferma sa iei ,sau cum?
cascaval poti sa ii dai, se da dupa 1 an,eu i-am dat in mana cat un deget.testaza si vezi.
mai ok e mozzarela ,si ei ii place mai mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Buna dimi!! Poftiti la cafea,capucino sau ceai

Oficiala e toamna,abia astept sa se coloreze frunzele sa facem niste tumbe prin frunzele cazute

Corina lasa si tu pe privat un id de mess sau nr de tf si daca vrei pot sa-ti dau nr de tf la nenea cu laptele si cand imi aduce mie sa iti aduca si tie,noi luam de 2 ori/sapt.

Am un copil care plange noaptea destul de des,adica din ora in ora,nu-i convine ceva....nu-si gaseste pozitia de somn si plange....si asta de cand i-am pus body cu maneca lunga...ca de stranuta destul de des si am zis ca mai bine ii pun dar se pare ca nu suporta hainele ...
asta noapte l-am lasat iarasi la body cu maneca scurta dar nu a functionat,tot plangacios...

M-am uitat la Totuldespremame,imi place mai mult formatul,cam scurt acum,azi a avut info bune,retete,jocuri,si despre cry it out(o tampenie dpmdvd) .

Va doresc o saptamana maxima,si poate ne vedem sambata la provocarea alaptarii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

http://www.facebook.com/groups/clinicadealaptare/permalink/152985841506399/?comment_id=152993598172290&offset=0&total_comments=29
discutie despre cry i out cu toate informatiile necesare
clau ,ti-am dat pm
noi nu putem veni sambata, atunci vine tati.
nici a mea nu doarme daca ii dau body lung.am testat-o, e la scurt si pantalonasi lejeri,picior gol.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

Buna dimineata....
Noi intampinam dificultati cu raceala...am incercat ceapa inca de ieri dimineata insa nu da rezultate, bebele de abia respira, are durere de gat, febra nu are, adica i-am luat temperatura si avea 37.7 insa e ragusit rau de tot. De hidratat il hidratez insa ce puteti recomanda pentru durere de gat. La 14 merg la medic sa vedem ce ne spune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

nico, sanatate puiutului,ceapa ajuta enorm daca e folosita la inceputul problemei-estera avea doar muci aposi si atat,nici un alt simptom.aaa si muuult san! spre amiaza a facut putina febra,dar i-a trecut in cateva ore fara sa ii dau nimic.ieri am iesit din casa de nevoie, si a stranutat odata cu muci,nu multi.e inca vulnerabila,si pe afara circula multe acu..nu mai ies oricum .
asa am ras zilele trecute, nu o mai auzeam prin casa si cand am gasit-o mandra mea pusese mana pe spray-ul meu deodorant si incerca stangaci cu o mana sa-si ridice bluza si cu cealalta isi baga spray-ul sub bluza ,am ras de am pocnit ce comica era


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diamaria2 spune:

Salutari
Claudia, ti-am trimis un mes pe privat ca sa imi dai si mie numarul celui de la tferma daca poti.Caut curcani crescute bio si nu gaseam pe nimeni desi toti imi spuneau ca sint multe ferme pe linga Iasi.Merci mult!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claumarcoci spune:

Citat:
citat din mesajul lui diamaria2

Salutari
Claudia, ti-am trimis un mes pe privat ca sa imi dai si mie numarul celui de la tferma daca poti.Caut curcani crescute bio si nu gaseam pe nimeni desi toti imi spuneau ca sint multe ferme pe linga Iasi.Merci mult!!!


Nu stiu daca am zis si in mesaj,dar nu exista bio,cel putin in Iasi,Bio inseamna fara medicamente,la curcani trebuie sa li se dea antibiotic altfel mor,apoi mai e nus ce faina de peste care e cam in toata hrana curcanilor.....deci bio inseamna fara astea,asta in cazul nu mor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

buna dimineata,
cum se numeste siropul de coacaze pe care il aveti voi, eu am gasit la plafar insa continea si o anumita cantitate de zahar..era 15 lei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nico_A spune:

LA Auchan este de la Avicola Bacau carne de pui bio, crescuti puii ca la tara. Nu inteleg totusi de ce grasimea de pe ei nu este galbena ca cea de pe puii tarani ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gravidacori spune:

nico, sirop de coacaze noi avem de la steaua divina,e in jur de 17-20lei depinde de magazin si are zahar invertit care e mai ok si suc de coacaze 70%.am vazut si eu de la alte firme , mai ieftin dar cu suc in proportie de 25% sau diferite procentaje ..si zahar normal.
pasari ca la tara eu nu cred ca se gasesc vreoundeva in comert, galbene, cu piele groasa, grasime, si grase.e diferenta maxima intre ele. mai sunt la tarani in piata ,vin cu ele ori deja jumulite si parlite ori vii,mi-au parut mai ok.
noutate la noi-aseara a dormit de la 12 la 6.30 dimi neintrerupt ,titi si foiala pana pe la 7 si apoi pana la 10 somn iar ! OMG ,de luni intregi nu a mai dormit asa,doamne ajuta sa o tina tot asa

Mergi la inceput