Exfoliere piele

Exfoliere piele | Autor: ILONA_21

Link direct la acest mesaj

Buna!Nu stiu daca am postat acest subiect unde trebuie daca e gresit rog pe cineva sa il mute unde trebuie.
SOTULUI MEU I SE EXFOLIEAZA PIELEA DE PE MAINI MAI ALES CEA DE PE DEGETE AM INCERCAT CU TRACTOPON CREMA SI NU SE CUNOASTE NIMIC.IMI POATE SPUNE CINEVA CU CE MAI PUTEM INCERCAM TIMP DE MEDIC NU ARE PT CA ESTE MAJORITATEA TIMPULUI PLECAT.
VA MULTUMESC MULT!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Adica ii e foarte uscata pielea? Poate nu se hidrateaza cum trebuie. Bea lichide?
Tractopon de cand foloseste?

Asta cu ´´e tot timpul plecat´´, nu e o scuza valabila. Sa se duca la medic, ca pana la urma e vorba de sanatatea lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ILONA_21 spune:

Da pielea este foarte uscata si se ""jupoaie",de hidrAtat se hidrateaza are 7 zile decand foloseste tractopon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Crema de galbenele ar putea ajuta pana merge la un medic.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

sotul tau ce meserie are ? mainile lui intra in contact cu diverse substante sau materiale ? a schimbat recent sapunul cu care se spala de obicei de maini ?

mie, de exemplu, mi se exfolia ingrozitor toata pielea de pe palme si degete ori de cate ori spalam mai multe vase, cu un detergent sub forma de gel. cum am trecut la detergentul lichid, cum au disparut problemele. iar la munca, am observat ca mi se usuca foarte tare pielea de pe maini din cauza sapunului lichid pus in dozatoarele din toalete, probabil e o marca no-name sau cea mai ieftina, furnizata de firma care asigura serviciile de curatenie.

Mergi la inceput