ordine proceduri remodelare corporala

ordine proceduri remodelare corporala | Autor: ligia1112

Link direct la acest mesaj

Buna ziua tuturor

Am cumparat recent un abonament pentru remodelare corporala, care sper sa ma ajute sa mai scap de celulita (grad 2) care ma bantuie de ceva timp. Si aici am nevoie de ajutorul vostru: mi-am luat un pachet care include dermocell, cavitatie, masaj prin vacuum, presondrenaj, impachetari cu criogel si radiofrecventa bipolara (cate 12 sedinte fiecare), dar nu stiu in ce ordine sa le fac. Ma gandesc ca ar fi o sucesiune logica a lor, dar eu una nu o stiu. Voi cum mi-ati recomanda?

Va multumesc !

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Doamnele de la salonul respectiv nu ti-au propus o schema anume?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Da, asa este , nu ai fost consiliata ? Sau vrei sa le testezi ?

Cat a costat abonamentul ? La cate ai insirat, cred ca destul de mult. Sa ne spui si noua daca ai avut rezultate.

succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:

Rall, nu, nu mi s-a recomandat o ordine anume. Ce-i drept, nici eu nu am insistat cu intrebarea. Fetele de acolo aveau o atitudine mai ... zen (cum vreti dumneavoastra, cum va simtiti bine, sa vedem cum raspundeti la tratament, etc.).

Totusi, parca citisem undeva ca unele proceduri "sparg" depozitele de grasime, pe cand altele ajuta la eliminarea lor. Dar care e care? . Si cat timp ar trebui sa las intre proceduri? Sau, as putea sa grupez doua dintre ele, sa nu ma duc de atatea ori la salon? Mai cercetez...

Mel, multumesc pentru incurajari. Abonamentul a fost destul de costisitor, de aia imi si propun sa il eficientizez la maxim.

Va voi tine la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Cele care sparg sunt cele mai agresive (masaj, vacuum).
Cele care elimina sunt cele mai blande (impachetari).
La mine mai bune rezultate am observat cand faceam 2 proceduri in aceeasi zi intai masaj si pe urma impachetare sau intai vaacum sau electrostimulare si apoi impachetare sau ultrasunete.

Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Sunt pe fuga dar avand in vedere ca si eu am incercat cateva din metodele la care ti-ai facut abonament ti-as recomanda sa incepi cu presodrenajul. La mine asta e avut efect mai bun decat masajul prin vacuum ( la care trebuie sa fii atenta caci daca ai vase sparte si capilare fragile iti poate accentua problema si scapi de una dai de alta).
Eu mi-am facut un test inainte de a incepe tratamentele si aveam mai mult retentie de apa decat celulita. un sfat de la cineva care isi face profesia cum trebuie te-ar face sa economisteti timp si bani. asa ca tipele cu sfaturi "zen" cum spui tu ti-au raspuns asa ptr ca nu au habar si ti-au pasat responsabilitatea asa ca nu as avea incredere prea mare in profesionalismul lor.

Multa bafta si sper sa scapi de celulita.
p.s la mine efectul a durat cam 2 luni caci dupa tartament nu ma mai facut nimic , asa ca daca vrei sa mentii rezultatul trebuie sa faci preventiv macar o data pe luna procedura care ti se pare mai eficienta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligia1112 spune:

Emilia, multumesc pentru sfat; cred ca asa voi proceda si eu.

Nafi, si eu am retentie de apa, la care se adauga si o circulatie limfatica proasta. Astea identificate de medic. Din tot tabloul de proceduri cel mai mult mizez pe presodrenaj, iar faptul ca la tine a dat rezultate ma face sa fiu si ai increzatoare.

Bun, bun, buun... Cu ajutorul vostru, m-am hotarat! Voi merge in aceasta succesiune:
seria 1. cavitatie & presodrenaj (cu metiunea ca dupa ficare sesiune voi merge la sala, sa antrenez digliceridele rezultate in urma cavitatiei)
seria 2. vacuum, dermocell, impachetari
seria 3. radiofrecventa bipolara, sa se aseze frumos rezultatele

Inca o data, va multumesc tuturor pentru sfaturi

Mergi la inceput