*Cozonacei iubiti de noiembrie-decembrie2008(138)*

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Felicitari mamico...Tine-o tot asa cu multe reusite. Tinem pumnii sa fie la o scoala dorita.


Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

m-am titularizat
luni aflu si la ce scoala, oricum in oras....am scapat de naveta si nervi
ii multumesc Bunului Dumnezeu, bunatatea lui e nemarginita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Bravo, Eli!! Sa fie asa cum iti doresti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

am reusit sunt la scoala de langa blocul meu max. 5 min pana la ea si peste drum am gradinita si cresa!!!! sunt super fericita


si vestea nr 2 buna numai ce ma intalni cu aleinad si cu theodora niste frumoase, pacat ca nu au putut sa stea mai mult


va pup

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Citat:
citat din mesajul lui eliza_cri

am reusit sunt la scoala de langa blocul meu max. 5 min pana la ea si peste drum am gradinita si cresa!!!! sunt super fericita

va pup

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania


Super! felicitari! Vezi cum le randuieste Doamne-Doamne pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

manu, ma bucur pentru voi ca ati avut asa o experienta placuta in vacanta. Distractie placuta si in Turcia!

Cristi il pronunta pe r dar nu foarte clar, depinde de context. In schimb nu pronunta deloc "c, g, j, s, sh, tz, z". Nu poate sa-l spuna pe t dupa p. La el sase=ate, sapte=pate, opt=op, zece=dete, nu mai e =a me nu...si mai sunt expresii care le inverseaza dar nu-mi aduc acum aminte. Acum ca a invatat cum sa le pronunte pe f si v tb sa-l corectez la multe cuvinte, separat le spune dar in cuvinte tot "p" le spune vine=pine. Cred ca si logopeda va insinta cu astea pana le va stapani bine si apoi va trece la altele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralukutzza spune:

Buna fetelor,

Ma bucur ca am apucat sa intru sa va mai citesc.
Eli felicitari pentru titularizare, ma bucur mult de tot pentru voi.
Manumanu sa va fie de bine vizita in Germania.Am vazut poze pe facebook, puii sunt niste scumpi si mi se pare ca au crescut atat de mult.
Monicus pe tine te pup, stii ca esti o scumpa si iti multumesc ca ai fost mereu alaturi de mine.
Multumesc si fetelor pentru urarile de santate, insa nu pe Bia am operat-o (Slava Domnului ) ci eu m-am operat de cancer tiroidian.In fine acum sunt bine, a fost depistat la timp si era in faza incipienta, a fost scoasa toata tiroida si acum va trebui sa iau o pastiluta pe zi toata viata.Bine ca a fost doar atat, fiind in faza incipienta am scapat de terapie cu iod radioactiv si chimioterapie.Ramane doar sa fac analize mai des si vedem ce se mai intampla.
Bianca este o nazdravanica, vorbeste cate in lume si in stele, nu-i tace gura deloc toata ziua.S-a si dezvoltat destul de bine, la cat mi-a fost mie mereu frica cae prea mica are acum 105 cm si 19 kg :))).
Ii place la nebunie la gradinita si evident ce mai mult in vacante.Am fost deja la mare si la munte anul acesta , mai mergem inca o data la mare saptamana viitoare si la inceputul lui octombrie mergem la Londra...de-abia asteapta , ne-a zapacit, in fiecare zi ne intreaba cate zile mai sunt pana mergem la Londra.
Va pup pe toate si pe toti cozonaceii in parte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:


Mamica scumpa un pupic dulce de la noi Ralukutzza .
Bine ca totul a luat sfarsit cu bine si ca lucrurile au intrat in normal. Cum a rezistat Bia cat ai fost in spital? Doamne bine ca ai fost la timp si ca au fost luate masuri.
Sa ai grija de tine si de cozonacica gingasa. Mi-au placut pozele de pe FB. Este o scumpa si am vazut-o pictata pe fata.. este haioasa asa. Sa va fie de bine concediile si distractie placuta in continuare in vacanta care urmeaza. Felicitari pentru crestere...
Asa sunt copii nerabdatori cand le spui ceva ce nu au incercat pana acum zborul cu avionul.
Si noi vom pleca in cea de a doua jumatate a lunii septembrie la Roma. I-am spus ca vom pleca la toamna si ma intreaba si pe mine, daca mai este mult pana vine toamna ca abia asteapta sa mearga cu avionul, fiind singurul mijloc de transport cu care nu a fost plimbata.
Va pupam si noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza_cri spune:

fetele

ralukutza sanatate multa, am citit postarea mai demul insa nu am avut putere sa iti raspund. numai bine draga mea



LA MULTI ANI! de Sf. Maria celor care isi serbeaza numele,sanatate si numai reusite

stelele mami
Ionut Pavel www.youtube.com/watch?v=hTdWNW140s8" target="_blank">iubire fara limite
Dimitrie Gabriel Antonia Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Imi cer scuze de intarzierea mesajului
LA MULTI ANI mamici, cozonacei si cozonacele cu ocazia Sf. nume Maria.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello!
ce mai fac cozonaceii?
Sunteti pregatiti (sufleteste) pt gradi?
Al meu e cu parintii mei la munte, se intoarce maine. Abia asteapta sa inceapa gradi, sper ca nu se va razgamdi cand chiar incepe.
Ma intreba o mamica daca il duc din prima saptamana...ca atunci sunt toti bazaiti si poate incepe si el sa planga. Voi cum faceti?

pupici!

Mergi la inceput