Detoxifiere?

Detoxifiere? | Autor: Aqai

Link direct la acest mesaj

Help. De o vreme ma tot intalnesc cu acest cuvant, asa incat am decis sa fac o cura de ... detoxifiere.

Doar ca habar nu am cum si ce presupune.

Ma ajutati, va rog?



______________________
Cuvintele sunt harta mintii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mianna spune:

imi pare rau ca nu te pot ajuta. ca sistemele noastre excretoare nu reusesc sa elimine toxinele in totalitate, asta cred c-o intelege toata lumea. cum ar trebui ele eliminate...eh, aici fiecare-si promoveaza produsul/dieta, una mai apriga decat alta (probabil pe principiul "ce nu te omoara te face mai puternic )

eu una-s sceptica la tot ce-i insirat pe net sub numele pompos de "detoxifiere". dar mai bine las fetele care au experimentat asa ceva sa-ti povesteasca experientele lor.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

Pot sa iti recomand aceasta terapie. Citeste articolul si aprofundeaza informatia si poate vei avea beneficii. Daca ai intrebari, pot sa incerc sa iti raspund.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aqai spune:

Amonar, Nu apare articolul :(

Mianna, pai e cu produse? eu credeam ca e ceva cu anume dieta, amestecuri de frunze si alte cele produse din natura. Eu asa ceva as vrea sa incerc.



Cuvintele sunt harta mintii.

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ary_v spune:

Cea mai simpla si buna reteta e APA, bauta pe stomacul gol dimineata. Cu cat mai multa, cu atat mai bine. Eu am testat-o, numa ca nu m-am tinut de ea, din pacate (lenea e cucoana mare...)
Daca ma tin de ea, mi se curata tenul, deci la mine clar functioneaza.

Mergi la inceput