Ce inseamna o femeie ingrijita?(2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


Off topic : ce e un cocalar (sper ca am scris bine singularul de la "cocalari"



Mik.


In cazul in care chiar ai intrebat serios, am gasit cu nenea Google niste definitii interesante, pe care chiar merita sa le citesti

Sabina, te inseli, nu numai aceia sunt cocalari, exista o mai mare varietate de cocalari - in general barbati tineri sau mai putin tineri care se imbraca gen ultima moda dar extrem de prost asortata imbracamintea, eventual sa aiba si sclipici, sau marca la vedere, frezat sau gelat, cu o parere foarte buna de sine si de gusturile sale (in orice) etc si cel mai important: aspectul exterior este in totala discordanta cu comportamentul sau ...si mai multe:


http://www.dictionarurban.ro/expresion/568_cocalar.aspx

http://ro.answersfinder.com/dictionary/cocalar-44.html

http://www.dictionar.1web.ro/dictionar-roman-roman/cocalar/




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

in austria se poarta inclusiv la copii micuti.




Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.





Pai si in Bucuresti se poarta la o gramada de copii mie imi par perfecte pentru joaca, si am vazut o gramada de modele dragute, "cool"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

in austria se poarta inclusiv la copii micuti.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Poate aia nu au capuse, desi daca in Germania exista, ma indoiesc sincer, dar fiecare face cum il taie capul.

Ca daca ele exista si la occidentali nu e model de bun gust neaparat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

si de ce ar fi de prost gust? Poate iti scapa intelesul acestei sintagme:)
sunt perfect functionale, talpa solida, forma anatomica, f comode.
sunt extrem de FUNCTIONALE. Ceva perfect functional nu poate fi de prost gust. Prostul gust apare cand se observa adaugiri inutile la unele obiecte. In plus, au o destinatie f clara, nu te duci cu ele la banchet oficial sau sa-ti prezinti teza de doctorat.
ca unora li se par urate, e cu totul altceva,tine de preferinte, e dreptul fiecaruia.
dar asta nu inseamna ca sunt de prost gust.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Sunt de acord.
Un ciocan e un ciocan.
Un ciocan cu floricele si strassuri e un ciocan de prost gust.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Merci, Crystall !
O sa ma culc mai putin bleaga. Am aflat deci ca este numai la masculin si ca se cupleaza cu "campioana" sau cu "versata".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Un ciocan cu floricele si strassuri e un ciocan de prost gust.

Mi-ai amintit de fii'mea, care pe la 4 ani vroia bormasina cu printese.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saskia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

si de ce ar fi de prost gust? Poate iti scapa intelesul acestei sintagme:)
sunt perfect functionale, talpa solida, forma anatomica, f comode.
sunt extrem de FUNCTIONALE. Ceva perfect functional nu poate fi de prost gust. Prostul gust apare cand se observa adaugiri inutile la unele obiecte. In plus, au o destinatie f clara, nu te duci cu ele la banchet oficial sau sa-ti prezinti teza de doctorat.
ca unora li se par urate, e cu totul altceva,tine de preferinte, e dreptul fiecaruia.
dar asta nu inseamna ca sunt de prost gust.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Ai dreptate mea culpa. Probabil ca sunt functionale, dar mie tot urate mi se par. Bine in comparatie cu bocancii care pot fi purtati la munte si care sunt si ei functionali, nu in comparatie cu Manolo Blahnik.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

E ok, oricum discutia e nitel anapoda :D
cand faci o tura de cateva zile in miezu verii incinse si ai o juma de zi oprire, sunt super bune sa mai inlocuiesti bocancii buni pt urcus si vreme rea. E semn de femei ingrijita, care pune sandale sa aeriseasca bocancii :)) adica una nu inlocuieste pe alta.
eu am dat ce poza am gasit mai repede, dar exista si altfel , cu acelasi scop, chiar de la acceasi firma sunt cateva modele diferite.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

1. Cand am spus sandale "acatarii' ma refeream la altele din aceeasi categorie sport, sa zicem. De ex, la Nike aveau unele purtabile.
2. Daca "un ciocan e un ciocan", ce ne mai trebuie haine frumoase, pantofi? Opinci si-un sac/piele de animal ar trebui sa ne ajunga.
3. O femeie ingrijita e cocheta si la piata. Nu prea inteleg de ce gentile Vuitton sunt mereu pomenite aproape peiorativ, in asociere cu "pitziponceala". Louis Vuitton e un brand cu o imagine impecabila,(Angelina Jolie cand a facut pozele a folosit propriile ei genti) cu niste campanii fabuloase si purtat, in varianta monogramata sau nu, de cele mai rafinate femei din lume. Si da, poti sa mergi la piata si cu o geanta Vuitton si sa platesti din portofelul Vuitton, daca pe acela il ai, ca doar nu-l tii pt ocazii speciale. Exista genti Vuitton, Chanel, Dolce&Gabana cu care poti sa mergi sa cumperi castraveti, poti sa mergi la plaja sau la plimbare. Pt ca-s modele pt toate situatiile. Daca voi ati vazut doar fake-urile pitipoancelor , e problema voastra, dar acestea se adreseaza in general femeilor care prefera hainele de designer si n-o sa-si ia o geanta Zara doar ca sa mearga sa cumpere cirese. De fapt, anumite modele nici macar nu sunt un lux si sunt foarte populare in Occidentul ala pe care-l tot dati exemplu.

Asta-i buna de piata?
http://www.no1handbag.org/images/l/Mens%20Louis%20Vuitton%20Bag/Mens%20Louis%20Vuitton%20Damier%20Coffee%20Pochette%20Messenger%20Bag.jpg

Asta de plaja?

http://fashionlover.com/wp-content/uploads/2011/03/LouisVuittonAilleursSummer2011PromenadeToteBag.jpg

Asta de plimbare si nu numai?
http://sandrarose.com/2010/10/celeb-style-brandy/brandy-louis-vuitton-backpack/

Sau pur si simplu clasice:
http://www.purseblog.com/louis-vuitton/louis-vuitton-epi-alma.html

4. Lasati filosofia cu femeia in grijita care trebuie sa fie "nedispersata" pe interior. Aici vorbim de exterior, nu de IQ si inteligenta emotionala. Poti sa apreciezi daca o femeie e frumoasa si ingrijita doar privind-o, asa cum apreciezi un chip frumos intr-o revista, fara sa-i stii caracterul. Una-i una, alta-i alta.

Mergi la inceput