Threading

Threading | Autor: cristoiu

Link direct la acest mesaj

Va sugerez o noua metoda de epilare faciala. Threading.

Nu stiu care ati incercat, in Canada si US cel putin e mare trend, aici nu am intilnit pe nimeni care sa cunoasca. Pe mine m-a apucat curiozitatea si dupa ce am vizionat filmuletul asta

am incercat si eu singura acasa. Si gata, am renuntat la penseta, e de departe mult mai curat si mai rapid si scoate tot din radacina, unde penseta mai si rupe fire. Iar mustata doare mai putin decit cu ceara, mie asa mi s-a parut.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Am fost si eu la un salon din asta acum cativa ani, pt sprancene. In tarile arabe (acolo a fost si eu) e la fel de populara metoda cum e penseta la noi. Mi se pare ca-ti trebuie mare dexteritate, bravo daca ai reusit singura. Mie mi s-a parut mult mai putin dureros decat pensatul clasic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

S-a mai discutat acum cativa ani pe forum, era o indianca prin bucuresti care pensa cu ata. Am testat si eu metoda dar nu mi-a placut cum m-a pensat, mi-a facut sprancenele prea subtiri. Nu pot sa zic ca m-a durut nici mai tare nici mai putin decat cu penseta. Intr-adevar tipa avea dexteritate, dar per total pe mine nu m-a dat pe spate nici metoda in sine si nici rezultatul.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns freedelia spune:

Da, sunt mare fan!!! De departe cea mai rapida si putin dureroasa metoda de pensare a sprancenelor. Eu am o Egipteanca aici care ma face, este excelent!!!

Delia, 35+ cu si mami de John (11 Martie 2004), Jodie (16 Martie 2006), Jane (2 Martie 2010)

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Eu n-am ca m-as duce, de-aia am incercat singura. Si sunt incintata ca mi-a luat toate firicelele de sub sprincene pe care nu le puteam lua cu penseta. Doar ca acum trebuie sa cumpar niste ata mai groasa ca aia normala de cusut se rupe.

Mergi la inceput