Nu pot, nu stiu sa ma mulg...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Revin si cu alte "maruntisuri".
Pompa mea de la avent a fost manuala, mai corect zis am avut doua si se pare ca doua pompe avent modele diferite. Am fost f multumita de ele doar ca merge incet cu pompatul, doare mana. Definitiv electrica imi voi lua daca va mai fi cazul. La spital am avut Medela si a fost ok, unele mame insa nu se simt confortabil cu astea electrice, scuze expresia, dar se simt ca niste va...la muls. Pe mine nu m-a deranjat, insa pe cineva mai sensibil poate sa blocheze psihic si sa nu functioneze prea bine.
La sala sa eviti exercitiile cu topaiala pe musculatura perineului, poti face cardio bicicleta sau crosstrainer dar nu banda de alergat. Ai mila de musculatura perineului tau inca timp de cateva luni, pana cand simti iara ca totul e iara ok. Altfel te risti sa iti slabeasca si mai tare, prima pe lista de consecinte ar fi o incontinenta de toata frumusetea. Mai ales ca ai doua sarcini in timp f scurt e important sa mergi in paralel cu exercitiile pt perineu. Inotul, dansul clasic, mersul pe bicicleta ar fi de preferat ca si alternare la zilele de sala.
Si la noi in familie sunt doi frati cu aceeasi zi de nastere la un an, iar baiatul aproape ca ar fi fost al treilea "norocos"
Mult succes!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

nu trebuie sa fie musai ermetica supapa pe san, la mine cand se ermetiza complet facea vid, nu tragea lapte si ma si durea. persevereaza, serios ca merge, dar nu musai din prima.

mai e o marca de pompe excelente, folosite in maternitatea la care am nascut, dar imi scapa numele. Imi vine sa zic Mustela, dar aia e altceva cu cosmetice. Nu mai stiu cum. Mastela?! ufff...

edit:

Medela, asa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Conteaza f mult ca domensiunile palniilor sa fie potrivite pt sanul tau. Diferentele in productie pot fi uriase:)) am constatat pe proria piele.

Ina.click, cred ca e Medela de care spuneam mai sus:)


Mergi la inceput