Cat dureaza cura cu papadie ?

Cat dureaza cura cu papadie ? | Autor: Alizee

Link direct la acest mesaj

Cat dureaza o cura cu papadie ? Doua saptamani sau o luna ?

Multumesc.






allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

allinta, zi si tu ce face cura asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

http://www.formula-as.ro/2007/763/medicina-naturista-25/7-salate-de-primavara-7859

cam 2 saptamani, scrie aici. si imi confirma ce stiam: frunzele sunt bune inainte ca papadiile sa infloreasca, acum e cam tarziu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

allinta, zi si tu ce face cura asta


Asta scrie pe prospect :

" TINCTURA de papadie Antidiabetic bun, antifebril mediu, antiscorbutic mediu, aperitiv puternic, astringent mediu-slab, colagog foarte puternic, coleretic mediu, decongestiv bun, depurativ puternic, diuretic bun, favorizeaza hematopoeza, hipocolesteroleminat bun, laxativ mediu, normalizeaza functiile ficatului si ale vezicii biliare, reglator al tensiunii mediu-slab, stimulator al secretiei endocrine si exocrine a pancreasului bun, tonic amar puternic, tonic general.
Se recomanda intern in: icter, congestia ficatului, insuficienta hepatica, crize hepatice dureroase; colecistita, dischinezie biliara, dispepsie, ateromatoza, asterioscleroza; obezitate, obezitate pe fond de dezechilibru glandular; guta, reumatism, urticarie, eczeme de diverse etiologii; hemoroizi, varice; acnee, dezechilibre hormonale la pubertate; pancreatita - se asociaza cu tinctura de rostopasca in proportii egale; diabet - se asociaza cu tinctura de afin si cea de anghinare in proportii egale; adjuvant in gastrita hipo-acida, astenii, paludism, uremie, dureri musculare. "



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

deci e un extract sau ceva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

e tinctura, deci, da.

Dar pe mine m-ar fi interesat cat dureaza cura; fiindca pe un site am citit ca 2 saptamani, pe un altul, o luna.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lislis spune:

Citat:
citat din mesajul lui allinta

e tinctura, deci, da.

Dar pe mine m-ar fi interesat cat dureaza cura; fiindca pe un site am citit ca 2 saptamani, pe un altul, o luna.




allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.


Pe prospect nu este indicat modul de administrare?

In general, tratamentele naturiste dau rezultate dupa ce sunt administrate mai mult timp. Cred ca 2 saptamani reprezinta o perioada prea scurta pentru a observa efectul unui astfel de tratament.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alizee spune:

Am tot cautat pe net si am citit ca o cura poate dura 2, 4 sau 6 saptamani.

Eu am inceput cura in urma cu 12 zile si deja nu mai simt nevoia sa mananc dulciuri, care erau principalul motiv pt cele cateva kilograme in plus, acumulate. O sa tin cura o luna, dar voi intreba si la magazinele cu produse naturiste.



allinta

A fi fericit nu inseamna ca totul este perfect.
Inseamna ca te-ai hotarat sa privesti dincolo de imperfectiuni.

Mergi la inceput