imi raspunde si mie cineva???

imi raspunde si mie cineva??? | Autor: BugaCatalina

Link direct la acest mesaj

nu e periculos sa am o sarcina fara sa iau o pauza dupa anticonceptionale? doctorul mi/a recomandat 3 luni de tratament poi incercarea de a ramane insarcinta dupa cele 3 luni in care ovarele au fost puse in repaus el e de parere ca voi avea o ovulatie mai puternica dupa oprirea tratamentului..

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

nu este periculos, este ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

e bine sa se faca o pauza, insa cunosc persoane care au ramas insarcinate imediat ce au renuntat la anticonceptionale si totul e ok.

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Nepoata mea "s-a faurit" in prima luna in care a lasat balta sora mea AC. Si totul a decurs perfect, este o fetita foarte frumoasa si foarte isteata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

giulia inclusiv daca faci fiv inainte iei aco apoi imediat fivul deci nu este periculos.si eu la fel am facut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Medicul meu mi-a explicat ca conceperea unui copil dupa renuntarea la ACO nu este riscanta decat in sensul ca cresc sansele de sarcina gemelara pentru ca ovarele care au fost in repaus devin brusc active si exista sansa sa ovlezi cu ambele. Nimic altceva.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Nu este periculos, mi-a zis si mie dr ginecolog. Stiu persoane care au ramas din prima luna dupa renuntare la AC si au copii sanatosi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

In prima perioada a sarcinii (adica din clipa in care spermatozoidul fecundeaza ovulul in trompele uterine) pana cand ovulul fecundat coboara din trompe in uter si se implanteaza in mucoasa uterina pot trece si 12 zile. Pana atunci practic nu exista contact intre mama si viitorul copil, ovulul fecundat pluteste pur si simplu din trompe spre uter. Acesta este, daca vreti, timp suplimentar in care organismul mamei elimina din hormonii artificiali ramasi in urma tratamentului cu ACO. Deci sigur este safe!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput