Scolari de Iulie - August 2004 * (98)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Eu ieri i-am luat un stilou (nu cu penita) tot Herlitz, foarte fain, model aerodinamic pt dejte :D
Era tare suparata, pt prima data`n viata ei pt asa ceva, o colega i-a stricat unul din stilouri :-)
Asa ca a declarat ca pe cel nou deocamdata nu-l imprumuta nimanui :-))

Deci asa Alice, tre` sa te strige omu` sa mai scrii ... chiar asa, restu` de fete disparute pe unde or fi oare ???
Ma apuc sa strig catalogul sau poate vor da asa un semn scurt :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

editat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, !!
Daria, ! Io-s mai mereu paici, va citesc zilnic, doar cu scrisu-i mai greutz ... m-au ajuns oboselile si toate alea ! Daca ar fi sa imi doresc ceva, in afara de sanatati of corz, as cere timp in plus, ca parca asta de il am e atit de scurt, nu apuc sa fac mare lucru ?!

Edit - ca tot i-am raspuns Dariei, sa ma laud cu nepotica mea de 4 luni pe care o cheama Daria Mihaela, o scumpete de fititz, tocma ce si-a primit botezul, o puteti vedea aici.

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice daca tu esti depasita...eu deja pic de oboseala...vreau cabinetul meu...nu vreau sefi!!!,,si nici colegi..ca maiculita ce barfa este!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

S-au toooot strins, Kimmy, ba unele, ba altele, si nu mai am douaj de ani, heheh !! Cred ca tre sa reduc din turatia motoarelor , ca nu mai mere ca inainte !!

Alice si Andrei
"Seen it all. Done it all. Can't remember most of it"
www.youtube.com/watch?v=1G4isv_Fylg&ob=av2e" target="_blank">Paradise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Kim daca iti permiti sa pierzi jobul atunci nu accepta megidia
fa-o lata si spune ca asta ai discutat asta vrei, vor sa renegocieze conditiile renegociaza tot inclusiv salariul. O mica concesie azi, a doua maine si asa nu iti mai vezi capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

tragedia este ca am fi doi someri in casa...cred ca fac' cu capu'...daca in 5-6 luni nu avem un venit ok..am taiat-o in lumea larga,,am zis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

D'apoi si sa-ti urasti jobul fiecare secunda de la venire pana la plecare nu mi se pare ok. Chiar ca faci cu capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Kim, Marina are completa dreptate. pune piciorul in prag, calm si serios. fara sa accepti isterii sau santaj sentimental. peste tot oamenii incearca sa profite - depinde si daca ii lasa cineva. deci nu ii lasa.
Ioana, Patrick mananca si stilou, si guma de la frixion, si tot. asa ca nu mai vreau poze, am acasa exemplul.
Cori, aoleu, clar e psiho problema Evei. dar tot m-ar fi bufnit rasul la rosul unghiei de la picior....
o zi buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Asta cu rosul unghiilor inclusiv de la picioare o avea si Stefan, l-am prins si pe el de cateva ori...vad ca la maini acum a renuntat sa le roada (dupa ce i-am dat si eu cateva saptamani la rand cu un lac special) - dar il urmaresc ca obiceiul asta e recurent la anumite perioade...

Kim - ! Eu lucrez de o viata in corporatii, deci la sef...asa ca sunt obisnuita cu diferite concesii - lucruri de facut in afara "job description"...si astea sunt cu atat mai multe cu cat inaintezi pe scara ierarhica...diferenta insa este ca mie imi place foarte mult ceea ce fac si zic eu ca o fac bine, asa ca am motivatie si din interior si din exterior... Tu trebuie sa te gindesti clar ce vrei sa faci - daca pentru tine asta este un job temporar pana Sorin isi deschide cabinet si se pune pe picioare, atunci probabil ca trebuie sa cantaresti aceste concesii /vs venituri foarte bine...daca insa este un job a la long si vrei sa-ti construiesti o cariera in sistemul privat de sanatate, dar nu pe cont propriu, atunci evident abordarea trebuie sa fie una putin diferita...



Mergi la inceput