V-a crescut piciorul in timpul sarcinii?

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

M-am ingrasat in sarcina ...vreo 40 de kg
Purtam 42 de la 38 in mod normal.
Dupa ce am nascut la vreo saptamana ma incaltam cu pantofii mei.
Si nu, nu am dat jos peste noapte 40 de kg.

Acum, la a doua sarcina am luat momentan doar 4 kg. Nu am probleme cu incaltatul. Dar si la prima sarcina prin luna a 7-8-a am inceput sa ma modific grav.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Am avut doua sarcini si nu mi s-a modificat numarul la pantofi,port tot 38.Insa si eu am auzit de persoane care au ajuns sa poarte un numar mai mare in urma unei sarcini,dar sincer nu am crezut pana nu am citit subiectul asta.Nu cred totusi ca are legatura cu cresterea in greutate,eu am luat 25 kg la prima sarcina.

Mami de Cosmin (03.07.1997) si de ingeras Lucas (15.02.2011-17.04.2011)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Piciorul meu s-a latit si de la 35-35,5 am trecut la 36 lejer. In sarcina m-am ingrasat 20 de kg...

Sincer, desi acu imi voi gasi pantofi ceva mai usor, imi pare rau fiindca am dat o caruta de bani pe pantofii mei , pt ca 35,5 se gasesc aici numai in citeva magazine si la niste preturi de ti-i se face rau .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iubu77 spune:

Mie mi-a crescut piciorul cu 2 numere..cu un numar dupa fiecare sarcina..purtam 39 dupa primul copil 40, dupa nr doi 41..mentionez ca m-am ingrasat la primul 12 kg si la al doilea 8 kg..
Mor de ciuda ca mi-a crescut piciorul dar pe de alta parte..gasesc mereu pantofi si cizme la reduceri:)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marylenac spune:

Din nefericire si eu am mai adaugat un numar si la pantof, dupa fiecare sarcina. Dar asa cum spunea cineva, mi mi s-a latit fff tare piciorul, fara sa am monturi. Inainte purtam 38, apoi 39 si acum....40. E drept ca am lungime cam de 38 si jum dar pt a-mi sta piciorul bine trebuie sa il iau 40 (din cauza latimii). Nu mai pot purta pantofi cu toc, din cauza greutatii cu care am ramas dpa nasteri. Asta e....

Chiar de curand am descoperit o firma care facea pantofi super draguti pe comanda. Am mers, am vazut modele frumoase, si balerini si cu toc. Mi-au luat masura si am vrut sa imi comand la ei o pereche de pantofi mai eleganti dar cand sa ii ridic am avut neplecerea sa constat ca nu imi vin. Ma intreb dc nici pe comanda nu imi ies pantofii buni/ potriviti, de unde o sa mai imi cumpar?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

da, purtam 35 si din luna 6-7 a crescut la 36. Tot 36 a ramas.




..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Tot eu .
De data asta la 8 luni +, stau mai bine... 14 kg si tot 38 merge inca.


& +35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

de la 38 am ajuns la 40...dupa 5 ani jumate sigur nu-si mai revine...
Explicatia este hormonala . ..amestecata si hipofiza...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lo_li_Ta

Aoleu! Dar celor care aveti mai multi copii, v-a crescut la fiecare sarcina?!


Mie nu, insa la primii doi copiii in sarcina aveam piciorul muuult mai lat.

Cunosc insa cazuri de picioare "crescute" iremediabil.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

eu am crezut ca raman la 37 dupa 2 copii (aveam 36 , uneori 36 jumate, 37 mai luam la bocanci de munte de iarna, sa bag sosetele groase)

dar acu doi ani am slabit multicel si am ajuns iar la 36 la majoritatea articolelor de incaltaminte.

iar am pus kile multe si iar am 37.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Cum mi-am alaptat copiii


Sabina's blog, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput