Cu cate kg in plus ati ramas dupa nastere?

Cu cate kg in plus ati ramas dupa nastere? | Autor: kj74

Link direct la acest mesaj

eu una am ramas cu 4-5 kg in plus (la 2 ani dupa nastere) fata de greutatea pe care o aveam inainte de a ramane insarcinata. voi cum va prezentati...?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Aoleu! Doar 4-5 kg? Ce norocoasa esti!
Eu am pus 24 kg! :D Aveam si retentie de apa,ma umflasem ca lumea!
Acum,la aproape 2 ani de la nastere mai am in jur de 6 kg in plus si am de gand sa scap de ele cat mai repede,ca vine vara nu? :P
E,oricum fiecare pune si da jos in ritmul propriu,unii mai incet,altii mai greoi sau chiar deloc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Acum am recitit. Prima data intelesesem ca pe tot parcursul sarcinii te-ai ingrasat doar 4-5 kg.Acum m-am lamurit! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

7 kg la 1 luna de la nastere. Abia astept sa mi se dea liber la sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

in timpul sarcinii am luat 25de kg.. inainte sa nasca aveam 82 de kg (la 162 inaltime, eram ca un butoi), am iesit din spital cu 78 de kg
pot sa spun ca am ajuns inapoi la kg initiale (55-57 kg) cam la vreo 4 ani dupa nastere...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

cu nici unul, am tot atatea, la 2,5 ani de la nastere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iris2002 spune:

La prima sarcina am luat 24 kilograme, dupa un an ramasesera 10 si eram insarcinata din nou. Din nou 24 kilograme.... La o luna dupa a doua nastere cam 30 kg in plus, dupa inca un an 20 kilograme in plus, dupa un an si 7 luni greutatea de dinainte de prima nastere, acum, la 3 ani si patru luni, cam 2 kilograme sub greutatea de dinainte de prima nastere... si sper sa raman asa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonia Antonia spune:

Imediat dupa nastere am ramas cu 9 Kg (am pus 20 in timpul sarcinii). Acum, la 5 luni de la nastere, mai am 5 Kg de dat jos. Merge f greu insa, nu mi-a revenit nici menstruatia, cred ca si asta conteaza.
Mi-am propus sa pierd tot pana la sf lui iulie (7 luni de la nastere) cand vom boteza bebelusul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

in timpul sarcinii am luat 25de kg.. inainte sa nasca aveam 82 de kg (la 162 inaltime, eram ca un butoi), am iesit din spital cu 78 de kg
pot sa spun ca am ajuns inapoi la kg initiale (55-57 kg) cam la vreo 4 ani dupa nastere...

Caught between the devil and the deep blue sea...


tu butoi ? Sa ma vezi pe mine la 84kg si 1.54m plus picioarele umflateeee de abia puteam purta o pereche de balerini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mami_stefi

Citat:
citat din mesajul lui giulia81

in timpul sarcinii am luat 25de kg.. inainte sa nasca aveam 82 de kg (la 162 inaltime, eram ca un butoi), am iesit din spital cu 78 de kg
pot sa spun ca am ajuns inapoi la kg initiale (55-57 kg) cam la vreo 4 ani dupa nastere...

Caught between the devil and the deep blue sea...


tu butoi ? Sa ma vezi pe mine la 84kg si 1.54m plus picioarele umflateeee de abia puteam purta o pereche de balerini.

Cea mai fericita mamica de Stefan Iulian (27.06.2010) cu bucati albastre de cer furate de acolo de sus si puse in loc de ochisori sa ii insenineze privirea si viata!


eu in timpul sarcinii am purtat pantofi cu 2 nr mai mari decat in mod normal, aveam picioarele ca doua gogosi...
iar cele 25 de kg le-am luat de prin luna a sasea, ca pana atunci am slabit si am stat in spital sub perfuzii...greu...greu...

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adialex spune:

La fiecare sarcina am luat 30 kg; la inaltimea mea de 1,60, aratam ,,perfect'' la aproape 80 de kg; le-am dat jos pe toate, nu am ramas cu nimik in plus; acum, la un an de la a doua nastere am in jur de 43-45, exact cat aveam cand am ramas insarcinata; in schimb, am ramas cu o minune de hernie de disc, rezultata in urma kg in plus din timpul sarcinii

Mergi la inceput