Oportunitati de munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Elle, eu nu stiu cum sunt tranzactiile pe Internet. Cand aud "cumpar si vand" ma gandesc la ceva palpabil, ceva pe care pot sa pun mana. Dar bid-ul nu este ceva palpabil, este un concept.

Am vazut ca am 50 de bid-uri free de la tine. Ce pot face cu ele?

Tu spui ca ai castigat lantisorul ala. Il vei primi? Cum? Cand?

Ce se intampla daca ratez o zi din cele 60 de zile? Trebuie sa fie continue? Daca nu sunt acasa, daca imi crapa compul, daca imi pica Netul si "sar" o zi, ce se intampla?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

La mine zice acum asa:

You Are Qualified For Cash Rewards for the next.
8 hours, 0 minutes, 20 seconds

Urmatorul anunt pot sa-l postez dupa aceste 8 ore?

Am mai gasit si asta:

You will see the "Pay Date" posted. You will also see any fees to process
your payment when you choose to receive a payment by check. The fee is $5.00
for free level members, $3.50 for Silver members, $2.00 for Gold members,
and no charge for Diamond members

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui alinuk

Elle sunt impresionata pe bune. Nu e usor deloc, cel putin pana pricepi mecanismul, dar aparent e o varianta de castigat bani.. nu identific deocamdata in afara de bani, daca mai exista o satisfactie pentru munca de acest tip.

De cand sunteti implicati in acest business
sotul tau cand a inceput?
tu?

Voi cititi/constientizati anunturile inainte sa le postati? Sau a devenit un automatism? Stiti la ce faceti reclama?


multumim oricum pentru tot efortul tau de a ne face sa intelegem



In afara de satisfactia materiala, mai exista si satisfactia sufleteasca atunci cand ii ajuti si pe altii sa castige si ei niste bani. Paradoxal este ca nu toti vor sa fie ajutati sa castige, pentru ca nu se pot debarasa de negativitate si de preconceptii, desi de un ban in plus toata lumea are nevoie.

Sotul meu si-a facut prima data cont la Zeek anul trecut in iulie, insa la momentul acela nu a inteles exact cum functioneaza, nu a avut cine sa-i explice si a lasat-o balta. A reinceput in decembrie parca, dupa ce tipa care l-a bagat pe el a fost disponibila cu explicatii si cu suport. Iar pe mine m-a bagat in sistemul asta prin ianuarie. Spre deosebire de mine, el are vreo 14 ani experienta in marketingul online si deja le miroase imediat, care functioneaza si care nu si stie unde sa-si caute informatia atunci cand nu stie.

Normal ca citim anunturile, ele sunt in back-office si suna cam asa:
"Get Up to 95% off laptops, electronics, jewelry, and even cash at Zeekler Penny Auctions with Our Silver Preferred Customer Program at only $10/mo and 20 bids/mo worth $1 each. https://www.zeekler.com/securesignup.asp?username=joinromania "

Observi ca la sfarsitul fiecarui anunt ai link-ul tau de referinta cu trimitere catre Zeekler.

sau:

"Win $500 worth of cash for as littel as $52 with Zeekler Penny Auction - Register for $20 worth bids/mo for only $10/mo. Now Start Bidding!"

sau:

"Win Electronics, iPads, jewelry, cash and much more at up to 95% off on Zeekler Penny Auction by buying $100 worth of bids for only $50".




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Elle, eu nu stiu cum sunt tranzactiile pe Internet. Cand aud "cumpar si vand" ma gandesc la ceva palpabil, ceva pe care pot sa pun mana. Dar bid-ul nu este ceva palpabil, este un concept.

Am vazut ca am 50 de bid-uri free de la tine. Ce pot face cu ele?

Tu spui ca ai castigat lantisorul ala. Il vei primi? Cum? Cand?

Ce se intampla daca ratez o zi din cele 60 de zile? Trebuie sa fie continue? Daca nu sunt acasa, daca imi crapa compul, daca imi pica Netul si "sar" o zi, ce se intampla?


Cu cele 50 free bids poti licita in Zeekler si poti castiga obiecte, la preturi mai mici.
Lantisorul il voi primi prin curier, din SUA.

Bine e sa nu ratezi nici o zi. Zeek verifica aleatoriu prin rotatie anunturile bagate. Daca depisteaza ca nu ai bagat anuntul in ziua respectiva, iti retrage incasarile din acea zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

La mine zice acum asa:

You Are Qualified For Cash Rewards for the next.
8 hours, 0 minutes, 20 seconds

Urmatorul anunt pot sa-l postez dupa aceste 8 ore?

Am mai gasit si asta:

You will see the "Pay Date" posted. You will also see any fees to process your payment when you choose to receive a payment by check. The fee is $5.00 for free level members, $3.50 for Silver members, $2.00 for Gold members, and no charge for Diamond members


Urmatorul anunt il postezi in decursul celor 8 ore, nu trebuie neaparat sa lasi sa treaca 7 ore si 45 de minute.

Nu stiu ce-s sumele astea, ma uit si-ti zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Elle, m-am bagat si eu, mersi de pont !

O intrebare scurta... esti sigura ca pe site-ul http://www.classifiedsgiant.com se pot posta anunturi din Ro ? eu am incercat si dupa ce pui textul anuntului te obliga sa alegi un "state" iar aici nu apar decat state din US...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaEmi

Elle, m-am bagat si eu, mersi de pont !

O intrebare scurta... esti sigura ca pe site-ul http://www.classifiedsgiant.com se pot posta anunturi din Ro ? eu am incercat si dupa ce pui textul anuntului te obliga sa alegi un "state" iar aici nu apar decat state din US...

Mamica de Calin 26.11.2009


Welcome
Nu, pe http://www.classifiedsgiant.com , cand postezi anuntul, selectezi un stat din SUA.
Cand spuneam sa declarati real ca sunteti din Ro, ma refeream la inregistrare, nu la anunturi.
Edit: am vazut ca te-ai bagat doar pe http://www.joinromania.zeekrewards.com/ . Fa-ti cont si pe http://www.joinromania.zeekler.com/ pentru Customer. Cu o alta adresa de email si alt username.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Mersi pt. raspuns.

Da, m-am inregistrat doar pe un link pt. ca celalalt nu pricep la ce foloseste, ne spui ? de ce trebuie sa utilizam alt username ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Dintre toate fetele care s-au inregistrat pana acum, mai putin de jumatate s-au inregistrat pe ambele link-uri.
Cum facem, postez nikurile cu care v-ati inregistrat si spun la fiecare in parte ce mai trebuie facut / corectat? Cine nu vrea, putem vb pe privat.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui AlinaEmi

Mersi pt. raspuns.

Da, m-am inregistrat doar pe un link pt. ca celalalt nu pricep la ce foloseste, ne spui ? de ce trebuie sa utilizam alt username ?

Mamica de Calin 26.11.2009


In contul de zeekler vei primi niste bid-uri gratuite cu care poti licita.
Poti sa te inregistrezi cu acelasi username sau cu alt username, nu conteaza asta, conteaza ca adresele de email sa fie diferite. Am vrut sa zic de adrese de email diferite, nu de username, scuze.

Editez pentru lamuriri suplimentare:
eu cand mi-am facut contul, l-am facut cu acelasi username pe ambele site-uri. Insa am aflat acum, pentru ca m-au intrebat mai multe persoane si am intrebat mai departe, ca ar fi mai bine sa fie username-uri diferite, iar explicatia ar fi legata de valoarea bid-urilor, insa nu-mi este inca foarte clar, asa ca voi reveni cu info complete cand vine sotu' acasa.

Mergi la inceput