Fitness, masaj sau electrostimulare?

Fitness, masaj sau electrostimulare? | Autor: Danutz@

Link direct la acest mesaj

Buna,

Ce ar fi mai eficient pentru eliminarea (sau diminuarea) celulitei?
Ma gandeam ca variante la fitness, masaj anticelulitic sau electrostimulare.
Stiu ca se mai foloseste si vacuum, dar am fragilitate capilara si de aceea nu cred ca e indicata aceasta procedura (nici electrostimularea nu stiu daca e permisa in aceasta situatie)

Voi ce ma sfatuiti?


Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

La fragilitate capilara nu cred ca e ok nici macar masajul anticelulitic. Eu am vrut sa fac, dar persoana care imi facea masaj mi-a spus ca nu e indicat pentru mine (am multe capilare sparte din timpul sarcinilor) si mi-a mai spus sa nu accept decat masaj bland, nu anticelulitic pe picioare.

In cazul meu celulita dispare atunci cand imbin dieta cu sportul, multa hidratare si masaj (facut de mine) cu uleiuri/creme/geluri anticelulitice.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Sport.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Sunt bune toate, combinate, insa trebuie si regim alimentar ( fara zahar si grasimi ). Rezultatele se vad in timp .

Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutz@ spune:

Va multumesc pentru raspunsuri.

Se pare ca ramane ca varianta fitness-ul. Imi puteti recomanda o sala in zona militari?

Mari, imi poti spune ce uleiuri sau creme ai observat ca dau rezultate mai bune?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Danutza, Elancyl a dat rezultate bune la mine si in tinerete, adica acum vreo 10 ani am avut rezultate bune si cu gelul anticelulitic de la hofigal.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jennifer spune:

Sala Free Attitude, langa Piata Veteranilor. Au si aerobic si masaj, electrostimulare. Sunt flexibile si foarte dragute. Vorbesti cu Lili, in principiu, au site !

Mergi la inceput