Tabara Copilul Sanatos - ati auzit de ea?

Tabara Copilul Sanatos - ati auzit de ea? | Autor: giulia81

Link direct la acest mesaj

Ati auzit de aceasta tabara, realizata de catre Astecomedical? Am citit informatiile de pe siteul lor, totul suna atractiv. I-am rezervat un loc baietelului meu (inca nu am dat avansul) si as dori sa stiu daca alti parinti si-au trimis copiii in aceasta tabara anul trecut (am inteles ca e a doua editie anul acesta).

A doua intrebare: la 9 ani jumate credeti ca e suficient de mare incat sa mearga in tabara? Voi de la ce varsta v-ati lasat copiii in tabara?

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

nimeni?

giulia si alex-raoul (22.09.2002)
"Un copil este o raza de soare ce iti va lumina viata. Un copil e o promisiune a lui Dumnezeu ca viata merge inainte. Un copil e atingerea raiului. Un copil e tandrete si dulceata. Un copil e mereu surprinzator, emotionant, fermecator si captivant. Un copil e o minunata binecuvantare. Dar in primul rand un copil e dragoste."

Lumina sfanta pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Salut!

Nu am auzit de aceasta tabara, dar Stefi, care termina in iunie cl. I va merge o saptamana in tabara la Durau cu dna invatatoare si alti 7 colegi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Nici eu nu am auzit de tabara asta.

Baiatul meu a fost anul trecut prima data in tabara cu gradi, la 5 ani jumate. Si acum vorbeste de tabAra aia.

Ideal ar fi sa mai mearga cu cineva cunoscut, ii va fi mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Citat:
citat din mesajul lui G_I_O

Nici eu nu am auzit de tabara asta.

Baiatul meu a fost anul trecut prima data in tabara cu gradi, la 5 ani jumate. Si acum vorbeste de tabAra aia.

Ideal ar fi sa mai mearga cu cineva cunoscut, ii va fi mai usor


copii ar fi, dar ori nu ii lasa parintii, ori copiii sunt efectiv lipiti de fusta mamei la 9 anideci va merge singur...
oricum maine voi merge sa achit avansul si atunci voi afla mai multe detalii.
vad ca voi v-ati lasat copiii de mici in tabere, deci la aproape 10 ani e suficient de mare sa se descurce...
va multumesc pt raspunsuri

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

deci, am achitat azi avansul
locatia taberei este in Parcul Natural APUSENI, Smida, la 90 km de Cluj-Napoca. speram ca va fi ok...vom reveni cu impresii

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diuna spune:

Distractie placuta!!! Am intrat pe site si am citit, mi se pare o idee foarte buna. Sigur l-as trimite si eu pe al meu intr-o tabara dintr-asta, dar el fiind cu disabilitati are acces mai greu la distractii. Ideea e interesanta, sanatoasa, sunt sigura ca pustiul tau va fi incantat!!!! Si nu, nu e prea mic pentru asta. Fata mea era putin mai mica atunci cand a plecat in tabara de ski, in Austria.




"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca. Ci sa inveti sa dansezi in ploaie."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia81 spune:

Multumesc, diuna!
descrierea taberei afost cea care m-a atras si pe mine...iar locul cel putin in poze e de vis, pensiunea de 4 stele cu piscina...
speram ca se va simti bine

Caught between the devil and the deep blue sea...

Mergi la inceput