Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Laura si eu la fel,in ziua aia bag si o merdenea

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

CINA: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeasi cantita biscuiti sau 3 cupe de inghetata si obligatoriu, 4 bucatele de ciocolata neagr Absolut delicios! Daca nu va dati in vant dupa dulciuri, rasfatati-va cu biscuil sarati sau o felie de pizza ... si obligatoriu 4 bucatele de ciocolata neagra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui arturicii

CINA: o felie de tort sau 3 produse de patiserie la alegere ori aceeasi cantita biscuiti sau 3 cupe de inghetata si obligatoriu, 4 bucatele de ciocolata neagr Absolut delicios! Daca nu va dati in vant dupa dulciuri, rasfatati-va cu biscuil sarati sau o felie de pizza ... si obligatoriu 4 bucatele de ciocolata neagra.

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada




obligatoriu, am inteles . Eu ma mancat la cina in ziua de carbo un pachetel mic de biscuiti sarati si 3 patrate de ciocolata neagra 75% cacao. Mi s-au parut cam mari patratelele, de aia am ales numai 3. Dar daca e musai 4, atunci am sa ma 'sacrific', ce-o sa fac?!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25
Dar daca e musai 4, atunci am sa ma 'sacrific', ce-o sa fac?!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Uite tocmai de aceea te iubesc eu pe tine, ca te sacrifici exact cand trebuie

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Deci azi la masa a facut sefu gratar de peste :)) si la desert a adus inghetata iar eu nu am mancat


anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Citat:
citat din mesajul lui arturicii


Sigur; eu azi am vitamine si o sa imi fac ciuperci la cuptor cu salata;

Merge si ciorba insa problema ar fi ca sarea si uleiul nu-s permise....

Ioana & Arturicii'SBiblioteca Romaneasca din Canada





Adica daca in ziua de vitamine am mancat la pranz salata de varza cu rosii si ardei in care am pus sare si o lingura de ulei de masline am gresit? Cum sunt buruienile din salata fara sare si ulei? eu nu le pot inghiti fara ...



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


Incearca sa storci multa lamiie pe salata si devine foarte buna.Mie imi e lene sa fac salata ,dar daca as gasi-o gata facuta mi-ar place enorm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dar se poate face ciorba si fara ulei...eu nici nu folosesc...si iese super buna mai ales ca pun leustean mult.....iar Eva e la regim si sare foarte putina sau deloc....asa ca.....

M-am umflat...naba stie de la ce,dimineata nu-mi veneau pantofii..vad ca acu` incep sa ma dezumflu cate un pic.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Gata ,m-am dezumflat....dimensiunile de azi 82 talie de la 92,88 cm acolo unde aveam 100,in dreptul ombilicului,98 solduri,115 bust.M-am lovit la cap cred, stau in fata oglinzii si-mi admir silueta....

Acu` cat e gluma gluma,dar de ce daca s-au dus aproape 9 kg,sanii raman tot mari?...sunt ofticata rau de tot.Cum Doamne iarta-ma sa am 82 in talie si 115 bust?Sunt imensi si nu vor sa scada deloc....aveam 80A acu` am cupa D..........
Am vb si cu tipa de la electro, cea care m-a ajutat sa dau cele 30 de kg si am auzit-o cum radea...mi-a zis ca doar cu operatie pot sa-i reduc...ca asa vor ramane....
Si sa fiu fericita ca nu s-au lasat,ca nu am vergeturi pe nicaieri si ca pielea mea pe tot corpul e elastica fara vergeturi si celulita......

Oare cum sa fac sa scada si aia macar cativa cm.....nu s-au redus deloc,deloc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

lulu, eu in ziua de carbohidrati ma bucur mai tare ca pot manca covrigei sarati si grisine decat prajituri.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



Laura,mai bine fa o pizza mare ,pentru toata familia,cu aluat fara drojdie,pui suc de rosii si boabe de porumb,ceapa verde taiata rondele,ardei rosu,verde,galben si oregano(tine loc de sare si piper si eventual putin piper....daca mananca strumfii(a mea iubeste tot ce e picant) si sa vezi ce delicioadsa iese...eu am o reteta de aluat pe care o fac cu ulei de masline de prima presa,de ala care trebuie lasat cateva luni sa se sedimenteze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Madalina,

Daca s.ar putea face transfer de bust cu acordul partilor, fara bisturiu, eu ma inscriu prima.
Am 79 in talie si déjà 88 bust, din care mult spate si vad ca se tot duc...

Am bagat azi MD cu omleta fara ulei, paine si ardei, G iaurt, Iar la P peste cu salata. Sper sa ma comport moderat dupa.masa caci ieri am deviat destul, cu 3 miniprajituri pe post de gustare si supa, peste plus cioco la cina. Scaderea s.a mentinut totusi, primul lucru dimineata a fost sa testez cantarul

Mergi la inceput