Cel putin 10 kg jos (8)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Eu am incercat sa inlocuiesc banana (care imi place si mie f mult) cu ananas si de vreo saptamana am reusit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arturicii spune:

Cat despre pepeni, of, muntii aia de pepeni din piata , sa il alegi, sa il incerci (sau nu ), eheeeee pe aici nu am vazut asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

si eu ma feresc de banana, azi a fost prima banana dupa multeeeeee zile.
acum profit f mult de capsuni, ptr ca sunt si f bune antioxidante.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Cu parere de rau si eu am scos-o, vroiam sa ma uit in urma cate zile-cred ca dupa ce a postat Anna lista de interzise.

Dar am dat peste asta, pt Bonsai, raspuns de la Arturicii: Bonsai, la MD nu trebuie sa mananci doar banane. Poti manca de ex la 7 banana, la 9 portocala, la 11 kiwi si la 13 pranzul

Fug la o intalnire cu o amica ce nu m-a vazut de cand eram la 73, diainte de pasti, sunt curioasa daca ii par mai slaba. Marul in geanta, jumatea de banana o las in frigi la birou, am inteles: banana is bad



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Ioana, deci as putea sa incep sa tin Rina, nu ? O sa incep dupa ce venim din concediu, pana atunci voi studia.

Lulu, eu tot din acelasi motiv nu am inceput Rina, nu o intelegeam, adica nu stiam cum sa combin sa nu mananc aiurea...Pe urma am vazut ca Ioana a facut un rezumat super (ar trebui sa mi-l salvez) si pare mai usor decat credeam. Si sa stii ca ai slabit bine, tu nu ai nici de unde sa dai asa multe kg jos. Eu tot timpul am admirat la tine ca ai ambitie si ca iti faci meniul, esti organizata, asa cum imi place mie. Eu duminica seara, de ex, stiu cam ce am de facut in fiecare zi a saptamanii - imi e usor, ca inca stau cu Anca acasa

Bianca, cred ca mic dejunul din fructe e cel mai bun, mai ales ca fiind pe stomacul gol se asimileaza toate vitaminele. Am vazut ca si Monti recomanda fruct (chiar daca el nu e pro fructe) pe stomacul gol. Sa stii ca eu n-am nimerit niciodata ananas acru; eu tot asa il incerc, apasand pe el, iar culoarea trebuie sa fie galbuie, nu verde.

Gata, ma apuc de exercitiile mele "la sol".


www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

mari, multumesc. asa este, imi fac meniul, si ma organizez f bine, tocmai ptr a nu avea motive sa gresesc.

maine- amidon la P si C mananc fasole uscata batuta, amestecata cu putina ceapa verde si usturoi cu salata de varza alba sau ardei copt.

vineri- carbo- paste integrale fierte cu sos proaspat de legume si o salata verde.

sambata- fructe de orice fel.

duminica- peste cu salate.



SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu mananc dimineata banana dar o sa renunt ,insa in zilele de vitamine mi se pare ok

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LYADA spune:

Fetelor,

sigur aveti dreptate, am vazut ca si modelele/vedetele asa mananca doar ca mie nu mi se potriveste. Nu ca nu mi-ar face bine, dar si dieta trebuie sa imi placa sa pot sa o tin mult timp.
Cand mi-a zis femeia asta, nu iti recomand fructe dimineata m-a cucerit, am stiut ca e perechea mea. Si cand a pus branza in lista de ok, cu grija la cantitate insa si frecventa, a fost o alta confirmare.
daca vad ca nu mai slabesc, ii voi face o declaratie si ananasului, sa nu credeti ca ma opun total

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Poate va era dor de mine?M-am insris la Dukan.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

dulcetico, sa ai spor cu nenea Dukan...

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput