cadou pentru MAMA

cadou pentru MAMA | Autor: sunnyday07

Link direct la acest mesaj

Mama mea implineste curand 75 de ani!

Eu si cu fratele meu ne framantam de ceva vreme sa gasim cadoul protrivit dar pana acum n-am reusit sa gasim nimic.

Vrem ceva deosebit si suntem in pana de idei.

Idei? Din experinta proprie de aniversari deosebite?


multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

buchet de flori si masa la restaurant, plimbare in parc, tortul preferat, voi impreuna alaturi de ea toata ziua, zambitori, linistiti, iubitori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Faceti un album cu pozele voastre favorite si cu povestioare, cu amintiri din copilarie, mici pozne de-ale voastre, cu ceva cuvinte frumoase scrise pe linga despre ce inseamna ea pt voi.

La virsta ei in general oamenii nu isi mai doresc lucruri care sa dureze, dar se bucura de cele perisabile (ciocolata deosebita, ceva de mincare, ce nu isi permite de obicei). Poate isi doreste sa vada ceva, sa viziteze ceva si nu a reusit pina acum? Poate ii placea pe vremuri sa mearga la teatru si s-ar bucura sa mergeti impreuna ?

Cel mai deosebit e sa fiti linga ea in aceasta zi. Restul e doar bonus .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Nepoti?

Serios acum, e testat de curand...mergeti "ca fetele", sa va rasfatati la salon (mani-pedi, coafat), va intalniti cu fratele, apoi o plimbare pe unde stii ca si-ar dori, apoi masa la restaurant...acolo ii puteti da colajul de fotografii...si vorbiti la restaurant sa vina si cu un tort si flori. Atentie, vor fi si lacrimi!...

La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mel_g spune:

Sa ne spui si noua ce ai ales.

La multi ani !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Eu asta i-am facut tatei cind a implinit 70 de ani:

http://www.dropshots.com/andacos#date/2010-06-20/10:42:19

Rama am cumparat-o separat!
Tata este singur,asa ca eu l-am susrprins de vreo citeva ori pupind minatura asta!

Dana

www.dropshots.com/andacos#" target="_blank">handarbeit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunnyday07 spune:

Ce va fi pana la urma:

-o "photocarte", n-am vazut-o inca, sper sa iasa frumoasa. Cu multe poze, din diverse epoci si ocazii, cu mama mea in toate
-un tricou foarte frumos
-ii cumparasem laptop acum vreo luna si mama a zis ca se pune si laptopul
-vreau sa comand un sort de bucatarie "pentru cea mai buna mama" , probabil cu o poza de-a noastra de grup pe el
-fiica-mea produce la greu afise, felicitari, picturi pentru buni, de ziua ei

Petrecere la restaurant n-a vrut cu niciun chip. Cica n-are stare si rabdare sa primeasca musafiri si felicitari la restaurant.

Mergi la inceput