Scolari de iulie-august 2004 (97)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

nu ma asteptam la atatea complimente!..in poze arat mai bine..ca nu se vede celulita..kg in plus.etc.

sanatate copilasilor!!!..acum s-au gasit sa raceasca?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Sanatate copilasilor de la mic la mare. Si aici e o epidemie de gripa ceva, ca mai mult de jumate din clasa Adelutei behaie si muceste la greu. Si pe noi statea sa ne prinda o raceala, dar mami a invatat trucul cu multa vitamina C si vad ca ne-a trecut fara sa vina de fapt.

Wow ce poze de la mare...si mie imi e dor de casa, dar daca nu merg eu acasa inca, vine "acasa" la mine. Deci tati pleaca maine si mamaie vine vineri...si printre bagaje si drumuri la aeroport eu cu 150 de examene de corectat.

A...sa va spun o perla proaspata....aseara la cumparaturi...eu ma ratoiesc la amandoi (sot si Adela)spunandu-le sa aiba grija cu cumparaturile...ca banii nu cresc in copac. la care Adela ma intreaba: mami hartia nu se face din copaci? Ba da, de ce...pai vezi, banii sunt facuti din hartie, deci sunt din copaci. M-a buhnit rasul la logica copilului, dar i-am spus ca eu umblu cu bani virtuali, pe card, nu cu cei de hartie.
Va pup ca sunt in clasa in mijlocul examenului...ce profesor denaturat...studentii isi storc mintile si eu ma hahai cu voi aici. Pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Ca stiu ca sunt ceva dr pe aici... Care e tratamentul pt sinuzita? Cred ca maria are sinuzita dar nici un dr din angola nu a fost capabil sa puna diagnosticul asta sau sa dea tratament. Acum suntem out of Angola si incercam sa obtinem o programare dar pana atunci Maria are nasul extrem de infundat, are mucisorii aia galbeni si se plange de dureri de urechi , si de cap.am curatat nasul dumnezeieste cu apa de mare plus vibrocil de 3 ori pe zi, in urechi am pus picaturin de garasone si am bagat si nurofen 7,5 ml/ 3 ori pe zi. Pare mult mai bine dar e caz de antibiotic sau continui asa? Slava domnului ca ne invartim in tari calde si macar temperatura ajuta. Si ca testul de malarie e negativ :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Marina incearca sa faceti o radiografie a sinusurilor (atentie sa fie aparat bun).
Da, tratmentul este cu antibiotic..dar nu spera in minuni..mucoasa este greu de penetrat si rareori se obtine vindecarea permanenta..ci doar o ameliorare.. Oricum daca vrei iti spun ce antibiotic si cat timp. In plus mai exista niste pastilute ajutatoare...am un lapsus..revin io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Kim, nu am acces la medicina moderna....as aprecia orice sfat, cred ca mai bine ma risc cu un antibiotic aiurea decat sa o las moarta. Si dupa toate simptomele are sinuzita,desi io sunt economist ca si profesie:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

dap, aratati fain in poze mai mamici...super sexoase

Cum e trucul ala cu vitamina C de fentat virozele? vindeti-mi-l si mie, please!

bineinteles ca am "fentat" noi mancatul de kiwi zilnic si se vede...mai frate cum drac cresc copiii de tigani mai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Marina, eu in tinereti faceam inhalatiile-minune: musetel+sare zgrunturoasa+ceapa (o ceapa mare taiata in 4) si pt miros mai bun puneam esenta de eucalipt. La vremea aia luam antibiotic - tetraciclina, acum nu stiu care o fi varianta moderna. Si dormeam in august cu perna electrica pe frunte ... sa pot elimina.
Sanatati multe-multe la voi

Polux, super tare Adela si avea dreptate :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

'Neatza!

Mi-e somn de mor, sunt meteo-sensibila si e o vreme inchisa si urata si rea...numai buna de stat in pat, nu la birou.

Liliana, tare logica Adelutei!

Marina, nici eu nu sunt decat un biet economist, dar eu m-as baga pe antibiotic, eu ma chinui de ani buni cu sinuzita si e urata :(

O zi frumoasa va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata, si mie imi e somn
Marina, in afara de antibiotic sistemic eu as merge si pe bioparox daca gasesti asa ceva. e un antibiotic local si are dubla administrare - nas si gat. e eficient!
Liliana ba esti un prof foarte bun, mai lasi studentii sa respire si tu de relaxeazi . e tare Adela ce, n-are dreptate???
sa aveti o zi buna!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

S-a schimbat vremea ca deh, doar plec eu de acasa!
Si eu cu meteosensibilitati...vreau sa dorm si ba nu pot ba nu ma lasa!...Asa ca-s in urma cu somnul rau de tot.
Mariuta are maine comperul la romana, poimaine concursul de pian, raspoimaine nu-sh-ce selectie la scoala si saptamana care vine comperul la matematica...
Pe ea oricum n-o trage ata sa stea la birou asa ca avem lupte de strada. Ne distram

Olivia, tare bine arati!
Liliana, are copilul logica beton
Marina, multa sanatate!

Ma duc sa fac masuratori. O zi excelenta sa avem!

Mergi la inceput