S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

si subiectul se termina in "si eu sunt la fel de minunata ca Nicoleta, insa fara bani si fara silicoane".


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik

si subiectul se termina in "si eu sunt la fel de minunata ca Nicoleta, insa fara bani si fara silicoane".


Mik.

si ce e rau in asta?
si chiar e asa de greu de crezut ca exista mamici care arata (sau ar putea sa arate - cu silicoane) mai bine ca Nicoleta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


"Lauda de sine nu miroase a bine."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kariris
Eu nu mi-am permis 2 bone pt ca si la gemeni e nevoie tot de 2 bone daca vrei sa-ti fie copiii ingrijiti bine si sa fie in siguranta. Si nu as fi vrut orice bone ci bone cu pregatire, educatie , etc... nu orice femeie simpla care "stie sa creasca copii"


Huh? Adica de ce e nevoie de doua bone la doi copii? Ajunge o mama la 2 copii, sau e nevoie de doua mame? O menajera si o bona erau ok? Sau musai doua bone? Nu pricep sa ma tai. Ti se pare ca bonele sunt mai incompetente decit o mama sau ca o mama face cit doua femei oarecare?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Pana la urma urmei, Nicoleta putea sa angajeze si cate 2 bone la fiecare copil, e treaba ei ce face!!! Fiecare cu ale lui...nu inteleg de ce trebuie discutat acest subiect...
Si da, pot exista mamici care sa arate mai bine ca Nicoleta sau nu. Asta e important? Sau sa fim noi sanatosi si fericiti???

Marina a intrebat care-i secretul ei de arata asa de bine. Nu de ce are cate o bona pentru fiecare copil (nu v-ati gandit ca poate Nicoleta, permitandu-si asa ceva, a vrut ca fiecare copil sa aibe atentie maxima din partea unei persoane, adica bona?).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristoiu spune:

Pe mine nu ma intereseaza Nicoleta, am intrat sa vad ce se discuta aici de atitea pagini si pare asa interesant. Eu am intrebat o colega de forum de ce i se pare necesar sa ai doua bone la doi copii. Mai ales daca nu ti le permiti, ca daca iti permiti poti sa iei si 15 bone la un copil. Dar ea a spus ca a ales sa stea acasa fiindca nu isi permite 2 bone, ceea ce i se parea conditie absolut necesara si suficienta sa se poata intoarce ea la servici. Asta m-a facut curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mik


"Lauda de sine nu miroase a bine."

Mik.

multumim pt. mostra de intelepciune populara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nicoleta luciu e un produs. ar vrea ea sa fie vedeta, dar e doar de carton. un produs care ptr a se vinde, este cosmetizat mereu si prelucrat ca sa dea bine la imagine. altfel nu se vinde.
oricare dintre noi ar fi luata si prelucrata, cosmetizata ar arata la fel.

din fericire ptr noi, suntem originale!

Marina, eu in veci n-as putea sa invidiez ceva ce-i fals.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Cristoiu da, o mama ajunge si la 5 copii, nu doar la 2. Si uneori o bona nu ajunge nici la un copil, din pacate.

Ar fi fost ok o bona si o menajera care sa se suprapuna zilnic ca program si care sa iasa obligatoriu impreuna cu copiii afara. A iesi cu gemeni sau cu tripleti afara nu este egal cu a iesi cu 2 copii sau 3 copii de varste diferite. Trebuie clar atentie unu la unu. Nu vreau acum sa iti mai argumentez si de ce, dar cred ca te-a prins si tu ca primul motiv e ca sunt de aceeasi varsta si e mult mai greu ca atunci cand e ceva diferenta intre ei.

Si in cazul meu, eu nu m-am descurcat singura cu gemenele. Pana la un an jumate am avut bona cu care faceam totul impreuna, adica si ea si eu, iar apoi menajera zilnica care la fel ma suplinea cand eram si eu 10 minute ocupata cu altceva si iesea cu noi afara la plimbare.
Un singur an am stat fara ajutor zilnic si s-a soldat cu operatie la coloana, cu disc intervertebral rupt si pareza. Nu e usor cu gemeni/tripleti fara ajutor. singura nu as fi facut fata, e clar, ajungeam la balamuc.

eu pe unde am vazut gemeni in Ro si nu cu parinti de talia Nicoletei financiar vorbind, aveau cate o bona fiecare.
Eu nu mi-as asuma riscul sa ies cu 2 copii de 2-3 ani, gemeni in parc...unul vrea intr-o parte, unul in cealalta, unul vrea papa, altul sa faca pipi... si tu singura... incarcata ca un magar cu haine de schimb, apa, fructe, eventual si jucarii ... iar la intoarcere daca pe unul il lasa picioarele, sa il mai iei si in brate, in timp ce bineinteles pe celalalt il tii cu atentie de mana sa nu o zbugheasca printre masini

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaz_ina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ramonika
o spui ca si cum cine a zis "la banii ei e simplu" adica eu, as arata de 2 lei. nu ma cunosti, dar iti spun eu ca nu e asa. am un copil si 2 ani de la nastere, insa sunt mai slaba ca Nicoleta, exceptand faptul ca n-am bani sa-mi pun silicoane, daca as avea, as arata mai bine ca ea.



_
Rares

Mergi la inceput