S-a maritat si Nicoleta Luciu

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


Lolita, ai copil ?

eu n-o invidiez pe N.L., adik mie personal imi este atat de totuna ce fac unele vedete.
insa nu e ok sa spuna ca a slabit intr-un mod sanatos 35 de kg in 6 luni.
au mai slabit si altele poate mai mult, mancand cate o cana de apa, nu e vb ca nu se poate, e vb de detalii

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Ba cica a slabit 35 kg in doua luni. (aici stirea)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Lulu, nu ai de unde stii daca a apelat la bisturiu si chiar daca, ala nu te slabeste din cap pana in picioare si nici nu te ajuta sa te mentii, ba poate fi chiar mai rau daca nu controlezi bine dupa. In rest, cum spuneam, cunosc destule femei asa cum le enumeri tu, fara bone si menajere, cu job solicitant si totusi slabe..pt ca au vointa. Daca nu ai probleme de sanatate slabesti cu dieta si sport lejer.
Glimmer, asa e, e loc de barfa, dar cu cele care o dau pe gluma si cu invidia si cu autoironia. Pe mine ma enerveaza cautatul asta de nod in papura, cu accente malitioase. Maine poimaine o sa se scrie pe-aici ca nici n-a fost gravida, a mimat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

si mai "sanatos" :-)))
bravo ei ! e o chestie de vointa ! nu oricine poate asa o performanta, dar e fals sa spui ca e ok si poate orice mama care a nascut !

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

Cand slabesti 30 kg in 2-3 luni pielea atarna.
Indiferent de vointa pe care o ai, este imposibil sa slabesti doar prin dieta si putin sport(adica in limite normale de timp liber atunci cand ai 4 copii acasa), este absolut imposibil.

Invidia? De ce? Ptr ce a facut si face ea?
Hmmmm, nu multumesc. Imi place corpul meu asa cum este, ma iubesc si ma plac asa cum sunt, o mama care se chinuie sa stea departe de frigider, dar reuseste sa slabeasca, o mama care este alaturi de copilul ei, o mama care merge la job, o mama care isi cunoaste copilul, care stie de ce plange, si ce nevoi are, ptr ca sunt eu cu el, si nu din spusele celor 2 bone

Cum pe tine te enrveaza cautatul noudului in papura, asa ma irita(doar) pe mine faptul ca ea sustine ca este non stop alaturi de copiii ei, si totusi este non stop pe toate posturile TV sau pe la saloane.Atat ma irita.Minciuna ei. In rest, poate sa ajunga si la 40 kg, nu imi plac femeile ci doar barbatii si nici nu este un model pentru mine.

SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Pfffffff, imi cer scuze, stirea aia cu 35 de kile in doua luni era de la prima sarcina. Acum a slabit doar vreo 22 de kile in doua luni.
Acuma, ce sa zic, eu sunt din tabara aia de mijloc. Nu o apreciez, pentru ca nu o gasesc nici talentata, nici alta calitate deosebita nu-i vad, nici nu o invidiez, adevarul e ca nu as putea sa spun prea multe despre ea ca nu prea am urmarit productiile in care a aparut. E drept ca eu personal nu mi-as supune organismul la tratamente extreme numai pentru aspect, ca nu traiesc din asta, daca mi-as asigura existenta din asta, probabil ca as gandi altfel. Ea a vrut inca trei copii, a facut tratament de fertilizare, probabil ca sa rezolve totul cu o singura sarcina. A declarat dinainte ca dupa sarcina se va "tuna din cap pana-n picioare", ceea ce a si facut.
"Deranjul" meu este altul, imaginea asta la moda in care vor sa se incadreze, de cele mai multe ori fortat, multe vedete de pe la noi, cum au ele timp de de toate, si de familie, si de cariera, si de aspectul lor, si cum le fac ele pe toate bine si totul le vine natural.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lo_li_Ta spune:

Haideti, mai..acum credeti tot ce scrie in ziare. Nu ai cum sa slabesti 35 de kg in 2 luni, e fizic imposibil. Si-a facut Marutza n emisiuni cu subiectul asta, se duce saptamanal la ea, o masura, o cantarea, s-a vazut trecerea lina, n-a aparut brusc slaba.
Bisturiul este pt modelare! Finisare, daca vreti nu te scapa nicio operatie de 40 de kg.
Lasati-ma cu sanatatea asta, ca parca sa fii supraponderala/obeza aduce vreun beneficiu organismului. Kilogramele in plus nu vin de la un stil de viata sanatos.
Sau are copilul 5 ani si mamica inca se chinuie sa dea jos ce-a pus in sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

Cand slabesti 30 kg in 2-3 luni pielea atarna.
Indiferent de vointa pe care o ai, este imposibil sa slabesti doar prin dieta si putin sport(adica in limite normale de timp liber atunci cand ai 4 copii acasa), este absolut imposibil.

Invidia? De ce? Ptr ce a facut si face ea?
Hmmmm, nu multumesc. Imi place corpul meu asa cum este, ma iubesc si ma plac asa cum sunt, o mama care se chinuie sa stea departe de frigider, dar reuseste sa slabeasca, o mama care este alaturi de copilul ei, o mama care merge la job, o mama care isi cunoaste copilul, care stie de ce plange, si ce nevoi are, ptr ca sunt eu cu el, si nu din spusele celor 2 bone

Cum pe tine te enrveaza cautatul noudului in papura, asa ma irita(doar) pe mine faptul ca ea sustine ca este non stop alaturi de copiii ei, si totusi este non stop pe toate posturile TV sau pe la saloane.Atat ma irita.Minciuna ei. In rest, poate sa ajunga si la 40 kg, nu imi plac femeile ci doar barbatii si nici nu este un model pentru mine.

SOACRA MARE
Doua maini stangi




Acum sa stii ca daca o femeie arata bine nu e neaparat ratata ca si mama. Daca tu iti cunosti si simti copilul nu inseamna ca esti mai mama decat o vedeta, lor nu li se extirpeaza glanda responsabila cu sentimentele materne.
Si ma intreb cate dintre noi ne-am descurca cu 4 copii (in cei 4 fiind inclusi bebelusi tripleti) fara ajutor.
Eu cresc un singur copil si o am langa mine pe mama si cand e nevoie mai pune umarul si soacra-mea, nu vreau sa-mi imaginez cum o fi cu 4 bucati.

Fata nu vrea sa fie exemplu pentru nimeni, vrea sa revina in luminile rampei dupa concediul de maternitate, are un subiect care intereseaza si marseaza pe el.
Dupa cum se vede ii merge, si noi disecam aici aparitiile ei :).

Am vazut-o si eu aseara schimband canalele, e prostuta dar n-as zice ca arata rau, dimpotriva. In afara de geamandurile alea imense...nu stiu la ce s-o fi gandit cand si-a pus monstruozitatile alea.
Acum ce sa zic, chestie de gust, dar decolteul te duce cu gandul la filmele alea cu multe x-uri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

lolita, acum pot sa spun eu ca este multa rautate in ultimul tau mesaj !
Toate cele bune!
ramiris, nu ai inteles nimic din mesajul meu.si nici nu vreau sa mai explic ceea ce am vrut sa evidentiez.nu este cazul, nu la acest subiect.


SOACRA MARE
Doua maini stangi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui lulu77

lolita, acum pot sa spun eu ca este multa rautate in ultimul tau mesaj !
Toate cele bune!
ramiris, nu ai inteles nimic din mesajul meu.si nici nu vreau sa mai explic ceea ce am vrut sa evidentiez.nu este cazul, nu la acest subiect.


SOACRA MARE
Doua maini stangi




Ce sa-i faci, pricep mai greu.
Ideea era oricum ca unele mame sunt mai mame decat alte mame, isi cunosc si inteleg mai bine copii si eventual ii iubesc mai mult. Eventual mama "mai mama" are una bucata copil iar mama "low quality" are 4 bucati dar e "ne-mama" pentru ca nu se descurca fara bone.


N-are nici legatura cu faptul ca mai putin mamele sunt vedete, revine periodic leitmotivul asta pe DC, intoteauna se gaseste cineva care sa arate cum maternitatea personala e mai speciala si mai cu mot.

Mergi la inceput