Scolari de Iulie - August 2004 * (96)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Multumesc, multumesc tuturor pentru urarile de ziua ei ...ca zapacita cum sunt nu cred ca am zis...

Acum la scoala o trimit pa Maria cu codite, e asa dulce cand isi ia aerul serios de scolarita..

Azi m-a intampinat cu "sa stii ca am fost un pic necuminte, am dansat in ora de muzica!"
"dar apoi doamna a zis ca imi da suficient ...dar sa stii ca nu mi-a dat...te bucuri nu-i asa!?"

Apoi mi-a povestit doamna ca domnisoara mea s-a intors cu spatele la catedra si in picioare dansa si ii dirija pe copii la ora de muzica!
Si 90-75 fac 25...dar sunt multumita ca nu a luat suficient...nu!?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

cat de frumoase sunt fetele tale Cristal
(ti am mai zis, sa nu cumva sa le mai tunzi)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Cristal, ce fete mari ei! Si ce mega petrecere a fost acolo!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

M-am facut cu Londa..nu a iesit identica cu cea din poza..dar pe aproape..nu ma pot hotari daca-mi place sau nu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Olivia, al meu nu stie lunile anului decat pe sarite, nu in ordine...

in rest am citit, sper ca sunteti bine...

io-s pana-n gat in treaba de cand a inceput scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kim222

M-am facut cu Londa..nu a iesit identica cu cea din poza..dar pe aproape..nu ma pot hotari daca-mi place sau nu

Mie imi place,place,place....se asorteaza cu tenul alb si stralucitor de la glycol...cum a fost la smart?....io tocmai ce spuneam ca s-au terminat concursurile si a venit mandra sa-mi zica daca-i dau bani pentru euclid si cangurul povestilor....meii daca adun cati bani am dat pentru concursuri in clasa I iese cam mult
V-am zis ca ieri mandra a avut teatru(unde a mai primit rolul de gaina,in punguta cu doi bani) asa ca s-a apucat de teme la 6...am incepu cu matematica ca.."este grea si am 4 probleme si nu stiu sa le fac si trebuie sa scriu la fiecare DSR...da stai ca am uitat ce inseamna...aaa date,schema,rezolvari....imi dai maine 14 lei pentru un cd educativ care are intrebari ca la vrei sa fii milionar?"....si uite asa trecu un sfert de ora de lalaiala-lamentare...zic"iti dau daca faci tema singura si te si cronometrez!"inspirata am fost...si-a facut tema brici,10 minute de problema...eu doar am verificat la sfarsit.....la romana o apucase un somn.....azi are baschet pana la 5..dupa care teme....mie nu-mi convine deloc programul asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

eu am mare noroc cu afterul in scoala, acolo ordinele se executa nu se discuta, ca le trebe timp si pt extra fise si pt baba-oarba :-)))
eu ii trag cate un "extemporal" de verificare din an in pasti, dar are noroc ca e in limitele bunului simt :-)

vi-am zis ca ne-a felicitat dl. de chitara ? :-))) ca dupa cele 3 saptamani de pauza ce bine a stiut, ca se vede ca a exersat mult; i-am spus ca ba pe naiba, a scos chitara cat sa o pozez io si a pus-o la loc :-) a zis ca are noroc cat china si urechi pe masura :-))) de vineri incoace repeta giulik 8 minute pe zi :-)))
a compus si un cantec, zice ea, l-a scris in caiet: la do re etc. :-))) fix asa, ca ei ii suna bine, am ras oricum bine cu profu` :D

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana merci! La Smart nu a gresit nimic..adica d0na i-a ajutat am eu o banuiala ..ori este concurs..ori ne jucam (dar nu pe banii mei). La Cangurul povestilor mergem si noi..Azi mi-a zis de alt concurs de evaluare nationala la l.romana si mate (1o lei) ..voi stiti ceva?

De 2 zile Luca are pitici ..este irascibil si nu vrea nimic legat de scoala..asa doar un minim..acum l-am pus sa-mi citeasca din cartea luata de la biblioteca.
Daria ,felicitari!Io imi doresc sa faca chitara ..nu avem insa timp si finante..de la 1 tati este somer!

edit: Cristal ...super fetite! Nu o vad pe Maria, agitata si vorbareata..pare asa matura!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

of Kim :(((
noi avem noroc chior: chitara 10 lei / ora, pictura 10 lei / 2 ore, dansul e 40 / luna, insa se aduna, la naiba, si taica`su giuliki a zis ca stem fitoase ca vrem la cantina :-)))

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

se aduna..si nu, nu sunteti fitoase..de asta uneori ma apuca furia pe mine..ca din vina mea l-am frustrat pe acest copil de multe, pe care aici nu i le pot oferi...nici nu i-am zis lui Sorin numai taxa de avizare pentru dechidere cabinet este 8 mil!!!!!!!!!

Ieri am dat 1 mil sa ma inscriu in Colegiul medicilor..apoi o sa fie 30 /luna..pt ce nu stiu nici eu!

hai ca fug la Colegiu, azi depun juramantul...mi-e sila de ipocrizie..juramaninte ne mai trebuiau (am mai depus unul la terminarea facultatii)!

Mergi la inceput