Bucurii de sept-oct 2006 (9)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Buna ziua mamici?

Ce mai faceti? La voi la fel de cald ca si la noi?


Asa creste Maria Diana

My weight

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Aici dimineata erau 15 grade. Acum nu stiu cate or mai fi, dar sigur nu sunt mai mult de 23. Deci nu e cald, oricum nu ca vara...

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

buna
m-am reintors din concedii, am fost la mare si la Praga, peste tot a fost frumos si foarte cald, dar in Bucuresti este si mai cald.
aud peste tot in jurul meu prieteni bolnavi de rubeola. noi nu am scapat, am facut amandoi.
vlad e bine, la mare si-a scos singur primul dintisor si zana maseluta i-a adus cadoul dorit, o masina de gunoi Lego
acum vad ca i se indreapta dintisorul care crescuse stramb... m-am mai linistit
a fost la mama in vacanta o sapt cat am fost noi plecati, ieri seara a venit, azi dimineata a plecat la munte cu socrii.... se plimba piciul meu....

numai bine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Lilina, bine ai revenit din concedii si felicitari lui Vlad pentru primul dintisor pierdut!
Aseara le-am facut fetelor pentru prima oara baie impreuna. S-au distrat tare bine, o sa pun si poze imediat ce primesc noul cablu de date, ca asta pe care-l am s-a stricat.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:


remember me??

salutare tuturor!

Ce mnai faceti voi?in afara de rubeola...nashpa treaba Lilino. De fapt , ce mai? oameni seriosi adica, nu va incurcati cu o alergie micuta, ceva, ci direct rubeola sa fie mai interesant....
Ma bucur ca sunteti ok acum!
Felicitari lui Vlad pt dintele pierdut. Nicolas inca nu ii schimba,...Alesio doar e in plin proces de "innoire dintzeasca"

Lexi si eu vreau pozeeeeeeeeee cu printesele!!
mi-e dor sa mai vorbim!!!!!!!!

Restul fetelor ce mai faceti? Ce va mai fac bucuriile?

Ale mele bucurii sunt la tara, la bunica lor. Fericiti, in largul lor, se relaxeaza si se distreaza toata ziua...si mi-e un dor de ei de nu il pot descrie!
In rest ce mai e de zis si se poate spune, apare pe blog...

Va pup pe toate si o sa imi mai fac timp sa mai trec prin zona!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

pufy

NEWS
Alina, alias Itzy Bizty, se intoarce pe meleagurile tarii noastre in august. Abia o astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pufy, si mie imi e tare dor sa vorbim. Pomit sa pun si poze noi cat de curand, cand voi primi noul cablu de date, ca cel pe care-l avem acum s-a stricat. Ai grija de tine si pupa Pufisorii din partea noastra cand mai vorbesti cu ei!
Lilina, super, banuiam eu ca se apropie timpul sa se intoarca, ma gandeam insa ca poate isi vor prelungi sederea. Sper ca, odata intoarsa acasa, sa mai intre sa ne mai povesteasca una-alta.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
La multi ani celor care isi serbeaza onomastica azi!
Ieri am fost si noi la doctorita la control, initial doar pentru cantar, insa i-am spus si de vaccinuri pentru ca, la 5 luni, copilul meu nu avea inca niciun vaccin facut, in afara de cel din maternitate. Cum ni s-a schimbat pediatrul intre timp (din fericire!), doctorita asta noua nu stia ca pediatrul dinainte ne amanase pentru vaccin, credea ca Johanna e cu vaccinurile la zi. Ei bine, cand a aflat ca nu are niciun vaccin facut, i-a facut Infanrix Hexa, cel pentru 2 luni, care aici se face o data pe luna, timp de 3 luni, deci il mai face si peste o luna respectiv 2 luni. Mi-a spus sa nu-mi fac griji, ca nu e tarziu, i le pot face inca. Asa ca a intepat-o in ambele pricioruse pe cea mica. Maria, pe de alta parte, a insistat extrem de mult ieri sa intre cu mine si cu Johanna in cabinet, asa ca am luat-o. Cand i-am spus de vaccinurile celei mici, doctorita m-a intrebat "dar cea mare cum sta cu vaccinurile?". Eu eram linistita, stiind ca Maria e cu vaccinurile la zi si, intamplator, aveam si carnetul ei de vaccinari la mine. I l-am dat doctoritei si mi-a spus ca ii lipseste si Mariei un vaccin, unul care se face intre 5 si 6 ani si ca, daca tot e acolo si e si sanatoasa, i-l face. Eee, cand a auzit Maria mea de vaccin, s-a pus nenica pe bocit...La un moment dat plangeau amandoua, Johanna urla (inca nu-i facuse vaccinul), Maria plangea si pe mine m-a busit rasul, i-am spus doctoritei "are mama 2 fete, si amandoua plang". Pana la urma am dus munca de lamurire cu Maria, i-am explicat de ce trebuie sa faca vaccinul, i-am promis un cadou daca e cuminte, etc. Pana la urma i-a facut vaccinul in brat dar fii-mea a continuat sa planga si pe drumul spre casa si pe urma, mai tarziu, se plangea ca o doare bratul, ca nu-l poate misca, etc. Pentru ca a fost cuminte, a primit cadou de la dna doctor un pestisor de cauciuc pentru baie si o bombonica. Eu am ramas datoare, trebuie sa-i cumpar si eu un cadou. Si uite asa, mi-am vaccint eu ieri ambele mandre.
In plus, a masurat-o si pe Maria, care, cu adidasi in picioare are 114,5 cm, putin pentru varsta ei, dar vorba sotului, la ea la gradinita, doar copiii mai mari de varsta decat ea, sunt mai inalti ca ea, asa ca de ce sa ne ingrijoram? In plus, nu prea avem persoane inalte in familie.
Cam asa ne-am petrecut ziua de ieri, m-am lungit ca o pomana tiganeasca, imi cer scuze.

de Maria Cornelia (20.09.2006) si Ioana Teodora (24.01.2012)
Din ce in ce mai mare
Creste si mezina
Perlute de domnisoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilina spune:

La multi ani sarbatoritilor de azi !!Of of Lexi, nici nu mai stiu cum e sa mergi cu bb la vaccinari.... am cam uitat perioada aceea, din pacate :((

Eu il astept pe Vlad azi sa vina din vacanta lui cu bunica si matusa + verisoara. Am inteles ca s-au cam ciondanit copii, amandoi personalitati puternice s-au certat pe tot ce s-a putut, de la jucarii, pana la fotoliu, prieteni samd... greu cu copii astia.
Si de sapt viitoare incepem gradinita de vara, iar morning-shows si dadaceala

Weekend placut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Salutare fetelor.

Lilina- am vazut pozele cu voi din vacanta si mi-au placut tare mult. Sunt sigura ca ati avut un concediu minunat.
Pupici lui Vladone cel curajos care si-a scos dintisorul.

Nici Victor inca nu a inceput procesul de schimbare a dintilor iar Dragos e ca si Alesio- in plina schimbare, dar inca nici el nu a schimbat decat incisivii de jos si acum au inceput sa miste incisivii de sus, am observat ca incepe si un canin de jos, asa ca atunci cand o sa cada cred ca o sa cada toti odata.

Lexi - pup doua fetite frumose si vaccinate.

Despre noi ce pot sa va spun - ne bucuram din plin de vacanta. Victor e tare incantat ca din toamna va merge la scoala. Bietul de el ce o sa se sature de scoala.
In august vom merge in Bulgaria o saptamana, in rest pe acasa sau in jiurul casei.

Pana ne mai "auzim" va urez vacanta placuta.






Mergi la inceput