Scolari de Iulie - August 2004 * (95)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Am intrat si eu sa va urez Pasti Luminos

Roberta, asigurarea era ? Nu am cuvinte :((( Sper din suflet sa iesiti la liman, nici nu-mi pot inchipui prin ce treceti :(((

Kim, eu sunt sigura ca ies gustosi si pufosi !
Cristal, nu ma uita cu poza cu fetele si trotinetele !


_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=iarna 2012&page=56" target="_blank">Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Robi sunt..fara de cuvinte..oricum sunt acum de prisos..sper sa gasiti puterea sa treceti peste asta ..usor de spus..greu de facut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Gabitza cumplit...nu am cuvinte sa scriu. Am scris trei fraze si le-am sters...caci nu puteau sa redea ce vreau sa-ti spun...nici acum nu imi gasesc cuvintele...sper sa treceti cu bine din incercarea asta a vietii. Ma gandesc la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Buna seara
Robisa aveti putere si sanatate sa treceti cu bine peste incercarea asta grea!!!
Kim ti-au iesit cozonacii?...io sunt sigura ca da
Liliana cum sarbatoriti,ce mai face Adelutza?
Noi suntem la buzau,ieri mandra a vopsit oua impreuna cu verisorii ei,a fost distractie maxima...dupa amiaza a fost si la prohod,acum abi asteapta sa mearga la inviere,sper sa nu ploua torential....cu mancarea stam bine,adica in limite normale fara excesedrob,salata de sfecla rosie cu hrean,cozonoc si pasca,ciorba de vita si friptura la cuptor de miel si pui..a doua zi de pasti il sarbatorim pe nepotul meu care face 14 ani
Va doresc o seara frumoasa si linistita,alaturi de cei dragi,Lumina Sfanta sa va bucure sufletele si sa va lumineze casa,Paste Fericit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Ioana au iesit..dar se putea si mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Paste fericit tuturor!

Am culcat fetele si ne pregatim sa mergem la inviere (adica ne uitam pe geam sa vedem daca se opreste ploaia).

Roberta, un gand bun de la mine! Sper sa treceti repede si cu bine peste incercarea asta!

Daria, cand vine iepurasul trimit poze.

Va doresc tuturor sa aveti un Paste linistit cu multa lumina in inima si in case.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Va dorim si noi un Paste Fericit, sa-l petreceti in liniste si bucurie alaturi de familie!

Robi, un gand bun pentru voi! Imi pare foarte rau, nici nu-mi pot imagina ce e in sufletul vostru. Va doresc sanatate si putere sa iesiti din asta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Hristos a inviat!

pentru prima data nici macar eu si Luca nu am fost la biserica..nici lumina nu am luat...am avut movie time in familie si a fost asa placut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Hristos a inviat!
Noi am fost in famili extinsa la inviere,mandra s-a culcat la 2.30 noaptea si s-a trezit la 8acum asteptam musafiri
Ieri am fost cu cei trei iezi in oras sa ne intalnim cu iepurasul,au vrut toti trei hanorace cool si ochelari de soare
Sa avem o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Hristos a Inviat!

Gabi, am vazut ieri la stiri si ma gandeam la toti cei care au avut magazine acolo, nu stiam ca si voi sunteti printre ei, multa putere si sa treceti cu bine si peste aceasta incercare!

Si noi am fost la Inviere, dar i-am lasat pe copii acasa, ne luptam cu niste stomacele deranjate de joi, Matei a fost bine, dar Stefi a mai vomitat si ieri dupa-amiaza. Dar se pare ca i-a facut bine, ii era rau inainte, dar dupa era vesela ca o vrabiuta. Din "fericire" ei nu mananca nici cozonac, nici pasca, nici drob, nici oua fierte, asa ca nu va fi greu sa-i mai tin pe regim citeva zile.

Si la noi a venit iepurasul, cu cite un ou imens de la kinder, cite o jucarie si hainute. Tare s-au mai bucurat, sunt tare veseli, chiar daca afara ploua si este urat, tare bine e sa fi mic si sa aiba cei mari grija de tine!

Liliana voi cum sarbatoriti? Ati fost la biserica? Se obisnuieste pe acolo?
Kim, poze cu cozonaci nu pui?
Cine a mai facut cozonaci sa se laude cu ei Eu doar am ajutat-o pe mama, am blenduit branza pentru pasca (si a iesit tare fina) si am facut ciocolata pentru pasca (faceam doza dubla si noroc de mama ca imi atragea mereu atentia daca am pus ingredientele la dublu), dar am facut si eu ceva!

Sarbatori Fericite in continuare!

Mergi la inceput