MONTIGNAC (171)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Deci, laptele nu e monti de nici un fel. Doar laptele delactozat si asta e mai rar. Chiar daca e degresat, datorita lactozei laptele e interzis. De aceea in toate dulciurile montignac,laptele e inlocuit cu smantana lichida diluata. Si tot de aceea nu sunt conforme urda sau branzeturile moi( fie vorba intre noi nici mozzarela asta care o tot mananc eu si care e in punga cu lichid nu cred ca e monti )

Monti interzice cafeaua Eu insa nu am renuntat la ea si nu cred ca mi-a influentat serios slabitul.

Meniu azi:
MD: salam conform( de la firma Alpin), mozzarela,ardei
G: o banana
P: supa de gulie
C: gratar de pui cu ceva salata probabil



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

puisoaro m-ai adus in ceata...si atunci de ce brinza e permisa?ca si aia are lactoza??

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Prin fermentare se distruge lactoza. De aceea recomanda branzeturi tari care in speta sunt si fermentate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

uoooooooof ce inseamna dom'le sa nu te pricepi la chimie sau chimie alimentara..am trait anii astia fiind precisa ca laptele e monti si mai ales cel 0

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

montigirls are careva minge din aia mare pentru gym?..as vrea sa-mi iau sa o tin pe post de scaun..si nu ma hotarasc la ce diametru sa o iau

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Brandu, eu am minge de-aia. Daca o cumperi de la un magazin de articole sportive iti spun vanzatorii de acolo. E in functie de inaltime dar nu mai stiu marimile.

In dupa-amiaza asta mi-am facut lipii conforme si in premiera am facut pateu de linte. A iesit o bunatate . Am fiert linte rosie cu un praz maruntit si un morcov ras( renuntati la el pt conformitate 100%), am calit vreo 250 de gr de champinioane pana s-a evaporat toata apa lasata, am pus la cuptor doua cepe felii mari si o capatana de usturoi. Le-am amestecat pe toate, am adaugat sare si seminte de floarea soarelui decojite si am blenduit. Se mai poate condimenta cu rozmarin, cimbru,oregano, ce va place.Eu nu am simtit nevoia asa ca l-am lasat natur.

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

da puisoaro e pe marimi...55cm pana in 167 si 65 de la 170-185...da eu am 1.68 ce sa aleg atunci?..aici era marea dilema

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

As lua cea mai mica daca vrei sa faci si exercitii cu ea. Cu minge mare e mai greu de lucrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineataaa
Azi e joi inainte de vineri, tralalalalalaaa
aseara dupa sedinta si parc am mancat omleta cu salata mixta ai voz hepi
Meniul meu pe azi:
md: 500 ml apa / cafea cu 200 ml lapte rece asa ca, desi am sefu` al mare in ceafa, sunt euforica
p: salata de rosii+castraveti+ridichi+branzici
gustare: 1 mar mic
c: salata mixta+1 consserva de ton in apa
*la kaufland sunt acum la reducere cu 2,29 lei / ton
Pt weekend mi-am propus, pe langa curatenie cat e ploada plecata cu taxu` sa fac fasolica am vazut in liste ca e voie verdeata patrunjel/telina/marar si iese delicios la kukta, eu oricum faceam fara nimic altceva, asa ca sper sa supravieuiesc decent fara tentatii prea mari
Ieri mi-am luat o ciukalata cu 80% dark

Voi cum sunteti azi ???

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.
-----------------------------------------------------------
Concurs Iarna 2012 : pagina 57 - Z1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Daria, imi pare rau sa iti stric euforia dar laptele nu e monti. Citeste retro ca am explicat si de ce. Mersi de pontul cu conservele de ton, chiar mi s-a terminat stocul.

Altfel, happy si eu ca e joi inainte de vineri si azi merg la aquagym si sauna. Dupa, poate la un film cu sotiorul

O zi faina sa aveti

Mergi la inceput