Scolari de Iulie - August 2004 * (94)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, pat!
olivia, felicitari! da` n-am inteles, acu pt ce mai inveti?;)) banii n-au intrat inca, saptamina ailalta pe la sfirsit. mi-am gasit mesteri, chiar astept sa dau drumul o data ca stau cu fundu`n doua luntrii, nici pe cal nici in caruta. o mai aud si pe gabi cu gradina, am senzatia ca pierd timpu` la bloc;))
cum va merge cu glicolu`? zici ca-s adolescenta, am nistee cosuri si-n plus unele s-au uscat si in locul acela mi se cojeste pielea. inca n-am intrerupt, da`s la un pas nu de alta da` fac dreaqu vreo depresie;)) pasa ma intreaba in fiecare zi ce-mi fac la fatza;)) ziceti-mi ca e normal si cind cade chelea de pe fata se duc si riduurili;)) madam spil?!
in alta ordine de idei, copilu` al mare da semne de preadoslecenta, nu ma mai inteleg cu el de pe acu, inca vreo citiva ani de acu incolo daca o tin asa ajung direct la balamuc
is in zona, n-am citit din urma, recunosc da` am intrat sa ma jeluiesc;))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Carmen, mai zic si eu odata, glycoA nu e antirid!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Io, sa nu zic vorba mare, ma dau de doo zile cu glyco-A si...parca m-am albit!
Adica, e pentru pielea patata care arata imbatranita si mie mi se pare ca vaz o imbunatatire. La riduri nu ma catai, dar sa stiti ca n-am naparlit si nici cosuri nu au aparut. Sau poate e prea devreme sa ma pronunt. Vedem.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmen, da, asa e si eu am cosuri dar p orma ramane totul curat. La mine se vede clar ca pielea s a curatat de pct negre :-)
in rest am nasul in flacari in continuare :-)))

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

bine ca sunteti bine puse pe treaba cu cosmeticalele, spor la infrumusetat, LMA cu delay de Sf. Patrick, felicitari copiilor silitori, sanatate Evei!

io de azi dimineata am un copil mucios, Danu. In general pare bine, stare buna, se joaca, si-a facut si temele in timp record, mananca, dar are un suvoi de secretiiiiii alternand cu congestie, azinoapte n-a dormit mai nimic datorita sforaielii si congestiei, nu mai aveam nimic nici o picatura in casa; iar asta mica am impresia ca are infectie urinara, zice uneori ca putin o ustura cand face pisu, i-am luat azi o proba si i-am dus-o la laborator am o durere de cap de stres iar, asa ca n-o sa fiu prea vorbareata zilele astea

ieri au fost 25 de grade, au zburdat ca mieii 3 ore in parc, in maieu si bluza subtire, au transpirat chiar si asa, deci din geaca imblanita am sarit la bluza subtire direct, la scoala copiii sunt muciosi multi, nici nu ma mira la ce variatii sunt de temperatura:(

o saptamana linistita sa avem cu totii si mai ales sanatate tuturor ce au nevoie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

las depresiile...madam Pasariq...daca aveai chestii ascunse pe sub piele...alea ies afara...auzi,dar tu te dai cu crema seara dupa glycol?ca singurul lucru ciudat la ce-mi spui tu ar fi...exfolierea...la asa o concentratie n-ar trebui sa te exfoliezi vizibil.Piei ti se iau pe la 50-70%...la 12% cat are glycol A...n-am auzit...de cosuri,trec,asta am inteles...problema e ca daca te inrosesti,umfli,ustura rau...atunci trebuie sa intrerupi cateva zile si-o iei dupa ce-si revine fata cu o zi de si una nu...si crema hidratanta la juma de ora dupa glycolA.Sau ptr. o parere avizata,scrie te rog frumos un PM d-nei Mirela72...dansa e profesionista si le stie...pe astea.
De riduri,nu stiu cum sa spun ...dar din ce-am citit nu sunt singura...mie mi le-a mai aliniat pe alea de pe frunte...care-s super adanci...alea de la ochi nici n-are cum ca nu se da cu glycol a in jurul ochilor.Sunt curioasa ce le-o face la peeling mediu.
Cristal...mie petele mi le-a decolorat intai...de fapt ptr. asta m-am si apucat...ca eram baltata roamaneasca...serios acum.Sunt alba,dar macar am tenul cat de cat uniform...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Ziua buna tinerelelor!!
Aoleu Carmencito ma bagai in ceatza cu efectul glycoluluiam reusit sa o conving si pe o colega asa ca maine ne cumparam glycolul si crema de protectie si facem comanda de ser...io n-am prea mari probleme cu tenul da' m-as fi bagat la un peeling usor...da' parca nu m-as duce zilnic in fatza studentilor cu cosuri pe fatza....riduri am asa ca musai sa incerc serul
Dariatrebuie musai vorbit/explicat si de ce nu verificat din cand in cand.....Kim vreau si io link-ul,pliizz....in ziua de azi conteaza foarte mult anturajul si din pacate diferentele de educatie de la un copil la altul sunt foarte mari....sa va zic ce facu mandra intr-o zi cand a fost la cursul de teatru...a iesit de doua ori la toaleta cu un coleg de teatru,de aceiasi varsta sa-i arate ala telefonul fratelui sau si nu stiu jocuri pe el....pe mine m-a luat cu rau de la stomac cand mi-a povestit....intai am descusut-o vreo 3 zile,in momentele noastre bune sa vaz exact ce s-a intamplat,pe urma i-am explicat ca nu a fost bine ce a facut....tacsu pe partea cealalta a primit misiunea de a o urmari ce face ea acolo fara ca ea sa stie ca-i spionata.....dupa ce si-a luat morala de rigoare ca el se ocupa de activitatile extrascolare..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ema, si io ma exfoliez :-) dar io credeam ca e normal :-)
Ioana, asa e, depinde f mult de educatie, fffffff mult.
De verificat, verific, ca daca e vazut in pauze, nu intru bine pe usa si mi se da raportul, cine fu in gasha ce a mers la filat :D imi vine sa rad si sa plang.
Lia, Corina, santate multa pe la voi

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ema spune:

Deci pe mine ma ustura groaznic...si nu se exfoliaza pielea deloc....sa fie de la ce dau dupa?eu dau cu acid hialuronic de la Mirela si cu crema mea de seara obisnuita.
oricum mi-am facut poze,astazi am 5 saptamani de glycol...si am gasit o poza de la inceput...nemachiata...daca aveti inima tare va arat si voua baltata romaneasca initial si dupa 5 saptamani...ptr. mine diferentele sunt foarte mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

vrem poze
pe mine ma ustura usor, acum la nas fu teroare :-) eu peste pun tot nivea. iar ziua crema de plaja si atat. eu am 8 zile de glyco :-)

_

Copiii crescuti in familii monoparentale sunt la fel de iubiti, ingrijiti si educati, empatici,
inteligenti, isteti, destepti, stralucitori, fantastici si bine-nteles superbi ca restul copiilor de pe Terra
obtinuti natural sau prin FIV sau adoptati, nascuti natural sau prin operatie de cezariana,
botezati sau nu, hraniti cu LM sau LP.

Mergi la inceput