Alergie dupa laser peeling

Alergie dupa laser peeling | Autor: giulia71

Link direct la acest mesaj

Ma dusai sa ma fac frumoasa, acu 3 saptamani. Aveam urme urate de acnee, pori deschisi si evident riduri.

Am facut procedura, cam dureroasa, dar sufera baba, dupa 5 zile m-am trezit noaptea cu mancarimi cumplite pe fata. A doua zi imi venea sa-mi smulg fata, asa de tare ma manca. Il sunpe dl dr si-l intreb care-i baiu, ce sa fie.

Imi zice ca probabil e alergie ca nu a mai avut cazuri. Nici eu alergie pina atunci.
Iau ce-mi da prin telefon si trece mancarimea dupa o zi, si defititiv dupa inca doua zile.
Apar si rezultatele, spectaculoase.
O fata, de fund de bebelus, jur si fara reclama ca nu ma plateste nimeni.
Nici o urma de acnee, nimic, iese o fata foarte fina, cu porii inchisi, de un roz nitel mai accentuat. Frumos, ma felicit si...

Aseara dupa ce vorbesc cu soata la telefon, ma duc la baie si ma ingrozesc, fata rosie, si plina de niste umflaturi cu mici pustule care incep sa manance ingrozitor.

De dimineata ma duc la cabinet, rog sa ma bage la Urgenta, mai aratam ca naiba, Shrek e frumos pe langa mine.
Am pe obraji, pe langa tample aceste pustule, ma mananca dar nu ingrozitor, insa arat ingrozitor.
Dr imi zice ca e un eritem, dar nu stie de unde si de ce numa pe fata?!

A mai patit cineva asa ceva?
Eu am specificat peelingu asta ca poate se leaga, poate s-a sensibilizat fata.
Cum arata o alergie dásta pe fata, se poate sa aoara aceste umflaturi numai in zona fetei?

Multam frumos!

uneori gandesc prea mult....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Da se poate sa fi facut alergie la ceva crema sau gel care au folosito la peeling sau dupa; eu fac alergie la creme scumpe, cu cit e mai scumpe crema cu atit mai urita e alergia si nu glumesc! de aceea pot folosi doar creme de 2 bani si rezultatu e pe masura...din pacate!
se poate chiar sa se fi sensibilizat fata si sa faci alergie chiar la crema care o folosesti zilnic. sau sa fi contactat vreo bacterie ceva de la ceva instrument nesterilizat corespunzator...

Mergi la inceput