san dureros

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nikole, ce este sucul de graviola?
scuzati de off topic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui kariguld

nikole, ce este sucul de graviola?
scuzati de off topic.

Cei mai fericiti oameni nu au parte de lucrurile cele mai bune, dar obtin totul din cele pe care le au!



http://en.wikipedia.org/wiki/Soursop uite aici, graviola e denumirea in portugheza, scuze, nu stiam cum ii spune in engleza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lislis spune:

Citat:
citat din mesajul lui darvla

Din pacate la mine e cancer si nu am decat 35 de ani. Acum fac chimio, apoi operatie si pana la urma va fi bine.


Imi place de tine ca esti optimista! Asta te va ajuta sa treci cu bine peste aceasta grea incercare!

Multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darvla spune:

Multumesc pentru incurajari, fetelor. Foarte optimista nu sunt eu de felul meu dar acum ma educ sa fiu. Trebuie ca doar am doi copilasi de 10 si 7 ani.
Dupa ce mi-a fost depistat mie cancerul s-a dus si cumnata mea la doctor ca o tot durea un san si are si ea, din pacate. Ce sa mai spun ca ea isi facea frecvent ecografii ca o durea dar pana nu a insistat sa isi faca o mamografie nu au luat-o in seama doctorii, ziceau ca e prea tanara, are doar 32 de ani.Va dati seama ce atmosfera e la noi in familie. Dar o sa treaca toate.
Asa ca aveti grija de voi si mergeti la controale.

Plus je vois les gens, plus j'aime mon chien!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darvla spune:

Ce mai faci, Diana? Ai fost la vreun doctor? Ai grija de tine.

Plus je vois les gens, plus j'aime mon chien!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns S_Elena spune:

Darva, multa sanatate.Diana, ma doare si pe mine un san; am fost la ecografie si nu am nimic. Se poate sa fie cum zice medicul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Darvla iti doresc sanatate multa si tie, dar si cumnatei, sa va faceti bine repede !

Recunosc ca m-ai speriat putin (mai mult). Eu am o durere in sanul drept cam din decembrie, iar in februarie am fost la control ginecologic ( la palpare dr a zis ca e ok) si apoi la ecografie ambii sani.Doctorita de acolo zice ca nu e nimic, doar tesuturile mai pronuntate (nu stiu daca m=am exprimat bine...). Chiar a palpat si ea in timp ce facea eco. Acum ce sa zic, inca mai sunt perioade din luna cand simt intepaturi in locul acela, iar daca insist, parca as simti ceva pe acolo, dar nu neaparat nodul. Si uneori durerea e ca o arsura, dar nu de nesuportat. Mentionez ca am 33 ani si am alaptat 2 copii, aprox 10 luni, respectiv 8 luni, iar controale fac anual (eco sani, analize uzuale, secretie si PAP). Sa fie nevoie totusi de o mamografie ?

Multumesc mult si inca o data multa sanatate !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darvla spune:

Mari, nu cred sa fie probleme la tine. In cazul meu si al cumnatei doar mamografia a aratat clar ce e. Nu e obligatoriu sa fie la fel la toata lumea. Iar chestia cu alaptatul, cum ca ai avea mai putine sanse sa faci cancer la san...Si eu tot doi copii, alaptat, cumnata mea un copil, alaptat chiar foarte mult. Oncologia era plina din pacate de mamici care alaptasera.Cum ti-e norocul si in lumea asta...
Doar tu poti hotari ce faci mai departe.
Iti tin pumnii!

Plus je vois les gens, plus j'aime mon chien!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

Multumesc pentru raspuns Darvla. Vroiam sa te mai intreb daca la voi la ecografie era vreo suspiciune ? Adica se vedea ceva, sau ziceau ca totul e ok? Ca eu acum daca ma duc sa le cer mamografie, sigur ma vor refuza, ca abia ce am facut eco si dr a scris ca e ok (am abonament la o clinca privata, prin servici)

Sanatate !

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns darvla spune:

Da, aparea ceva suspect, un nodul cu contur neregulat care a dat de gandit, dar probabil la tine nu a aparut, de aceea nu te-au trimis mai departe. Cred ca poti sa stai linistita.


Plus je vois les gens, plus j'aime mon chien!

Mergi la inceput