Produsele forever living

Produsele forever living | Autor: nikole

Link direct la acest mesaj

Ma gandesc de cateva zile sa incerc ptr pielea mea uscataaa produsele de la forever, crema hidratanta, cea de noapte, un ser de la ei si protectorul solar.
Le-a folosit cineva, imi poate spune daca hidrateaza intr-adevar si isi merita banii??

Am incercat cateva marci nationale , recoamndate de medici, fara succes, sunt disperata, pielea mea e ca hartia, subtire, uscata, fara viata, nu mai stiu ce sa fac, nimic nu pare sa functioneze...

am si un set de analize de facut, sa vad daca nu e ceva hormonal la mijloc, dar pana atunci incer sa ajut din exterior pielea...am inceput cu lichidele,caci am zile cand beau un pahar cu apa doar...



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Buna.
Produsele de la Forever Aloe Vera sunt extrem de scumpe si contin multe ingrediente nocive,unele chiar interzise de multe tari.
Avand in vedere ca nu sunt recomandate de foarte multi medici (din ce am auzit nici nu sunt avizate de ministerul sanatatii) eu nu le-as incerca.
Mama mea a consumat foarte multe produse de la ei in speranta ca ii vor face bine dar din contra,au inrautatit situatia extrem de mult.
Cred ca pentru banii care i-ai da ai putea gasi altceva mai bun.
Ai mers la un dermatolog?

Din proprie experienta iti spun,am avut 3 ierni cand mainile mi se uscau groaznic iar pielea din jurul unghiilor mi se exfolia,nu era o problema endocrinologica,ci doar de hidratare.Am inceput sa beau cate 2l/zi de lichide,dupa care mi-am achizitionat un lapte hidratant de la Bioderma,care a facut miracole.
Multa sanatate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

Buna.
Produsele de la Forever Aloe Vera sunt extrem de scumpe si contin multe ingrediente nocive,unele chiar interzise de multe tari.
Avand in vedere ca nu sunt recomandate de foarte multi medici (din ce am auzit nici nu sunt avizate de ministerul sanatatii) eu nu le-as incerca.
Mama mea a consumat foarte multe produse de la ei in speranta ca ii vor face bine dar din contra,au inrautatit situatia extrem de mult.
Cred ca pentru banii care i-ai da ai putea gasi altceva mai bun.
Ai mers la un dermatolog?

Din proprie experienta iti spun,am avut 3 ierni cand mainile mi se uscau groaznic iar pielea din jurul unghiilor mi se exfolia,nu era o problema endocrinologica,ci doar de hidratare.Am inceput sa beau cate 2l/zi de lichide,dupa care mi-am achizitionat un lapte hidratant de la Bioderma,care a facut miracole.
Multa sanatate!!


WOW!SERIOS VORBESTI?
Eu tocmai credeam, stiam ca sunt mult mai blande, parabeni free,si ca sunt f bune, dar nu am incercat niciodata nimic de la ei...
nu mi se par scumpe, aici crema costa 20$, o crema cu aloe hidratanta.
Am programare la dermato abia in mai:(...am sa intreb medicul, da...am inceput sa consum macar 2 litri/zi...
multumesc!








Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kariguld spune:

nikole, in trecut am folosit produse de la forever, creme si geluri ptr dureri, plus alte produse. pe mine m-au ajutat. crema acea cu propolis am folosit-o ptr maini, fata si corp. pe fata mai rar.
hidratatrea e mai importanta decat crema, cred eu. mai folosesc ulei de masline extra-virgin cand fac dus. pe buretele cu care ma spal, pun cateva picatri de ulei apoi gelul de dus. uleiul de masline hraneste pielea si o face moale si pufoasa.

btz_ovi, de unde ai informatiile ca produsele de la forevar contin ingrediente nocive si sunt interzise in unele tari? as vrea o sursa credibila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Multumesc pentru raspuns, kari

m-am speriat si eu, si nu am facut inca nici o comanda, mai testez terenul,pana ajung eu la dermato...imi pica fata, lol.

Asa e, hidratarea, eu aveam zile cand beam 500 ml de apa doar...acum stau cu sticla langa mine, sa am o evidentasi de la o zi la alta simt ca nu ma mai strange pielea, era jalnic de uscata, brrr...
eu folosesc coconut oil la dus, ma impac mai bine cu el, cel de masline parca e prea greu

u!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Eu nu cred ca sunt nocive. Dimpotriva! Si cred ca sunt asa de scumpe tocmai pt ca ingredientele de calitate sunt scumpe. Si marketingul, evident.

Nikole, eu mi-am vindecat o rana pe col cu sprayul lor First Aid si inca o crema, parca era cu propolis.

Un coleg si-a rezolvat nu mai stiu ce probleme la ficat cu sucul de aloe de la ei.

Te inteleg pe partea cu pielea uscata. Eu beau mai mult de 2l/zi si tot am o piele ultra uscata. Pe mine ma ajuta produsele pt dermatita atopica (gen Trixera de la Avene), dar daca ai incercat deja, eu zic sa le incerci si pe astea de la FLP. Sunt cu adevarat bune si naturale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui carolinah

Eu nu cred ca sunt nocive. Dimpotriva! Si cred ca sunt asa de scumpe tocmai pt ca ingredientele de calitate sunt scumpe. Si marketingul, evident.

Nikole, eu mi-am vindecat o rana pe col cu sprayul lor First Aid si inca o crema, parca era cu propolis.

Un coleg si-a rezolvat nu mai stiu ce probleme la ficat cu sucul de aloe de la ei.

Te inteleg pe partea cu pielea uscata. Eu beau mai mult de 2l/zi si tot am o piele ultra uscata. Pe mine ma ajuta produsele pt dermatita atopica (gen Trixera de la Avene), dar daca ai incercat deja, eu zic sa le incerci si pe astea de la FLP. Sunt cu adevarat bune si naturale.

Caro


:)multumesc Caro

am sa cumpar ptr inceput o crema doar, de zi, hidratanta, cu aloe, am sa caut intai sa citesc ingredientele.
Avene am incercat, nu vad nici o diferenta, acum am demachiantul de la Avene, e mult mai bland decat gelul de la Clinique , si curata bine pielea.
Eu am folosit Avene cativa ani buni, mai ales pe timpul sarcinii, considerant ca sunt mai putin nocive decat altele, insa si Avene sunt pline ochi de parabeni...macar nu contin aluminiu...unul din dermatologii la care am mers aici mi-a indicat un protector solar ptr pielea mea care intr-adevar consider ca protejeaza bine, hidrateaza, pare produsul perfect, pana te uiti pe ambalaj...ochi de parabeni, aluminiu...printre altele...

de asta, caut ceva cat mai natural, sau cat mai putin nociv...
din pacate nici cu medicii nu te intelegi prea bine, daca le spui ca folosesti ptr corp de ex coconut oil+ ulei esential(de ex) de lavanda, sa zicem...ii lasi fara replica, si iti recomanda imediat o crema de 60$/bucata hidratanta:-)

greu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:

Produsele de la Forever sunt produse naturiste pe baza de aloe.Eu sunt multumita de multe dintre ele si daca ai posibilitatea sa iei si gelul pentru detoxifiere rezultatele ar fi vizibile in scurt timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui Creola

Produsele de la Forever sunt produse naturiste pe baza de aloe.Eu sunt multumita de multe dintre ele si daca ai posibilitatea sa iei si gelul pentru detoxifiere rezultatele ar fi vizibile in scurt timp.

Mamica fericita de Maria Sarah (13.04.2005) si Elisa Rebeca (18.09.2011)


gelul pentru detoxifiere...ptr ten??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladybird32 spune:

Nikole, si eu am luat de la ei printr-un "dstribuitor" , sperand ca sunt facute din aloe. in catalog bine-nteles nu scria nici un ingredient, erau prezentate in general.
cind le-am primit si am citit eticheta m-am ingrozit - de fapt sunt pline de parabeni.
aaaa, ok, miros frumos, au o textura placuta, dar nu ma incalzeste sa ma otravesc incet incet cu ceva frumos mirositor ...
sunt multe creme organice, de ce nu inceci asa ceva ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Citat:
citat din mesajul lui ladybird32

Nikole, si eu am luat de la ei printr-un "dstribuitor" , sperand ca sunt facute din aloe. in catalog bine-nteles nu scria nici un ingredient, erau prezentate in general.
cind le-am primit si am citit eticheta m-am ingrozit - de fapt sunt pline de parabeni.
aaaa, ok, miros frumos, au o textura placuta, dar nu ma incalzeste sa ma otravesc incet incet cu ceva frumos mirositor ...
sunt multe creme organice, de ce nu inceci asa ceva ?



hmmm, la ce creme organice te referi?mi-e greu sa cumpar, caci am eu o hachitza si nu cumpar nimic din magazine virtuale, iar pe aici oferta e saraca...

Mergi la inceput