Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Buna fetele!
Sa va mai zic si de noi cateva cuvinte, abia acum am prins curaj.
Acum suntem bine, eu am avut o criza de hipocalcemie acum o luna jumate, si de atunci am inceput sa o intarc treptat pe Carlotta. E micuta inca, 6 luni jumate acum, insa trebuie sa ma gandesc si la mine. Fac tratament, insa se vede ca nu e deajuns. Am lipsa asta care in perioada alaptarii ma termina. Asta e...bine ca sunt biberoane, lapte adecvat varstei, mergem inainte. Acum o mai alaptez noaptea...si o data pe zi la pranz cand adoarme. Desi mi se pare infinit mai usor alaptatul Acum la al treilea experimentez pt prima data cum e sa manance un copil cu biberonul. Robert si Nicole nu au baut niciodata. Incet, incet ne obishnuim, sanatate sa fie ca e mai importanta!
Apoi au fost toti 3 bolnavi, febra mare...aerosol siropuri...o bronsita urata...n-a scapat niciunul fara antibiotic. Acum sunt bine toti, a venit primavara la noi, speram sa treaca fara alte boli.
In rest cresc toti, Nicole vorbeste tot mai mult, speram sa scapam de olita cat mai curand
Robert baiat mare..cu intrebari multe si discutii tot mai serioase

Ma bucur de voi ca sunteti bine...desi imi pare rau ca se scrie tot mai putin, se vede ca au crescut pruncii nostri...refuz sa ma gandesc cand vine caldura si la voi cum nu mai scrie aproape nimeni
Va salut si va las 2 poze pe mailul comun.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Buna si de la noi! Si mie imi pare rau ca se scrie asa putin, eu cred ca spre vara nu se va mai scrie deloc FB asta ma enerveaza cumplit a corupt-o si pe yaia sigur ca ea scria mai des. Si adimercedes tot pe FB cumva ? Ca mi-e dor si de mesajele ei si nu a mai scris de muuult.Bine ca daca ma gandesc sunt multe mamici care nu mai scriu deloc din pacate.Crishtina bine ca sunteti cu totii sanatosi acum. Eu din pacate experimentez si suzeta la al treilea si nu stiu cum o sa scapam de ea, e non stop cu ea in gurita, de aia nici nu vorbeste credElisa ma intreaba unde era ea cand eram eu si tati mici si cine avea grija de noi. Si daca atunci cand ea si Dari vor fi mari eu si tati vom fi mici?Va pup, noapte buna!Myral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Si o cafea strong ,pentru cine n-a baut

Noi pe acasa,Miru cam bolnavioara..again!Am dus-o marti si miercuri la gradinita,iar joi de dimineata avea febra 39 si am tinut-o acasa...la pediatra a ascultat-o si a zis ca nu stie ce sa-i dea,sa mergem la urgenta,i-a pus diagnosticul de pneumonie..Miru tusea din 5 in 5 minute,nu se mai oprea.La urgenta a consultat-o o doctorita si a zis ca e doar o viroza,ne-a dat Augmentin si ne-a trimis acasa..
Miru acum e mai bine,n-a mai facut febra,dar tuseste urat,imi vine sa n-o mai duc deloc la gradinita!Atatea raceli a facut de cand e acolo,ca m-am saturat,nu merge bine doua saptamani,iar sta acasa,iar medicamente si tot asa..dar sunt de vina si parintii care-si aduc copii bolnavi si nu le pasa de cei sanatosi..
Asteptam sa vina caldura,sa iesim mai des in parc..

Crishtina,ai grija de tine




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Erina spune:

Vreme minunata in Bucuresti. Suntem in parc, David doarme iar Daria se joaca. Iubesc primavara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna seara!

Si noi, si noi iubim primavara, mai ales ca anul acesta s-a cam lasat asteptata. Noi azi am fost la Muzeul Taranului la teatrul pentru copii, ne-am intalnit cu niste prieteni acolo si am mai ramas in parcul Kiseleff. Apoi dupa-amiaza, am fost in IOR. F si a s-au bucurat azi de vremea buna si de colindatul prin parcuri.

Cristina, multa sanatate!

Danuta, sanatate Mirunei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

As vrea sa o duc pe A, poate si pe F la Clasic e Fantastic: http://www.clasicefantastic.ro/.
Diseara lasam copiii cu mamaie si mergem intr-un club la o petrecere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Roxana, poza din profilul tau e portretul facut de Andrei? Wow, sunt impresionata!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina
chiar aseara ziceam ca FB killed the DC star...parafrazand...



Si eu m-am gandit asa.. apoi mi-am zis doar ca FB a oferit doar o alternativa.. alegerea a fost in sufletul fiecareia..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui carpatina

Citat:
citat din mesajul lui Erina
chiar aseara ziceam ca FB killed the DC star...parafrazand...



Si eu m-am gandit asa.. apoi mi-am zis doar ca FB a oferit doar o alternativa (ca domnisoara voluptoasa ce flutura genele cand trece pe langa Mr.X).. alegerea a fost in sufletul fiecareia..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui luy

Din ciclul " ce a mai facut copila mea " : ieri mi-a adus desenul pe care l-a realizat la gradinita, dupa-amiaza. Pentru ca dna educatoare vrea sa le pastreze desenele, sa le puna la dosarele personale care ne vor fi date la sfarsitul anului, Maria a impaturit foaia si a ascuns-o in haine, sa o ia acasa "era prea frumos desenul ca sa nu ti-l aduc"


Ahaaa... si tu ce i-ai zis?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput