Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Am incercat sa raspund acum cateva zile, nu m-am putut loga, imi uitasem parola

Cu mare intarziere,

Felicitari Annisia pentru bebelusul no. 2, Fabian! Am vazut poze, e absolut minunat! Cum e mamica cu doi baieti? Cu fete stiu cum e... :)


La multi ani Carpatina!

La multi ani Annisia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Felicitari pentru sarcina, Kriss!

Cecilia, ma alatur si eu fetelor, si-ti doresc sa-ti iasa asa cum iti doresti. Bafta!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Erina

Carpatina, intrebai mai demult daca David va merge la gradinita din toamna. astazi am luat actele de inscriere. Am fost surprinsi sa vedem ca s-a scumpit taxa fata de anul trecut. Taxa Dariei ramane la fel, au si 5% la suta reducere ca siblings dar chiar si asa e o sumaaa...sper sa ne descurcam si ce e mai important sa se adapteze cu brio.

-------------------------------
mamica Dariei si a lui David
L'amor che move il sole e l'altre stelle.
Shiawase wa itsumo jibun no kokoro ga kimeru/ It is always your heart that decides your own happiness.



Bafta din toamna cu gradinaritul! (asa repede trebuie depuse actele de inscriere?)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SabinaY. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Eu sunt sucita rau, nu mai schimb gradi. Maine merg oricum la lectia de engleza si o sa prin educatoarea sa o mai pisalogesc. Nu stiu ce sa inteleg. Andrei recunoaste toate literele mari si multe din cele mici, desparte in silabe, face adunari si scaderi simple, dar...nu stie anotimpurile alea afurisite. Tot le incurca. Itivorbeste si el despre corpul omenesc, despre circuitul apei, despre animale, dar cand incepi cu anotimpurile e pauza. Pana la facultate sper sa le invete.





Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei


Anotimpuri? Pe bune? Eu habar n-am daca asta mare le stie, ce sa mai vorbesc de adunari si scaderi...Tocmai am incercat cu ea aseara ceva usor 5+2, numarat pe degetele noastre, pe ale ei, n-a vrut sa spuna, desi la un moment dat, am vazut pe fata ei ca ar stii raspunsul.
Despre alfabet nici nu mai vorbesc, nu stiu cum sa fac, sa incep sa o invat pararel cu alfabetele japoneze, unul dintre ele il citeste aproape integral, sau sa astept sa mai treaca jumatate de an, un an, pana cand invata japonismele astea bine, si-apoi sa o familiarizez cu alfabetul nostru. Ca sa nu mai pomenesc de limba romana, unde am dat un fiasco total...:(



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Mandarinutza, Rox, multumesc mult ! Stiam eu ca mamicile mele dragi imi vor intinde o mana de ajutor ! Inca o dovada ca grupul nostru este deosebit, chiar daca in ultima perioada activitatea de pe forum s-a "subtiat".
Mii de pt voi, sper sa pot intoarce si eu intr-o zi serviciul . Vorbim la telefon sa stabilim detalii.

Cecilia, bine ai revenit printe noi ! Nu aveam nici un motiv serios de exmatriculare, chiar daca sa zicem ca nu puteai motiva ansentele, cel mult te alegeai cu o urecheala
Revenind la anuntul tau... wow ! E ceva... cred ca si daca scriai despre BB2 nu as fi fost atat de surprinsa Dupa atatia ani petrecuti la catedra, e intr-adevar o schimbare serioasa. Multa bafta sa ai, sa gasesti un job care sa-ti aduca satisfactii !

Intru acum sa vizionez pozele Annisiei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Salutam revenirea SabinaY!

Cate alfabete sunt in Japonia? uite cum ma faci tu curioasa si zau daca zilele astea am timp de googalit...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Luy, gradinita Mariei e cam.. intr-o dunga...

Ce legatura are sarbatoarea de Paste cu costumele populare? Asta-i sezonul 2 la "vindem martisoare dupa 1 Martie"

Sunt curioasa.. daca un copil nu are costum .. nu e primit la serbare?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

p.s. pentru Luy

Si Irina e bine acum? Virusul a "ramas" la ea sau l-a impartit si pe la voi?

Sanatate!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Hei, Roxana.. impresii de la noul job (ala super secret)?

Cand pleci in concediu?

p.s. e si la BXL o cursa de 20 km la sfarsit de mai. Te tenteaza?


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui Roxana_G

Luy, caut si eu o ie. Iti trimit sms. Noi avusesem multe, dar am tot dat. Cat despre kraken, e un monstru marin, il gasesti in enciclopedia fiintelor magice si in Piratii din Caraibe. fereasca sfantul sa ne intre prin casa!

Annisia, ai dreptate cu intarzierea.

Cecilia, multa bafta sa gasesti job ul potrivit. Cu siguranta vei gasi ceva sa merite financiar, insa cu timpul liber nu vei mai sta asa bine.


Rox, mamica Alexandrei si a lui Andrei


Nu motivele financiare m-au facut sa incerc sa schimb macazul, tocmai timpul care se presupune ca-l am, nu-l mai am, am ramas aici pentru simplu motiv ca am timp sa ma ocup de Cristi, iar el este primul care sufera de absenta mea........tot timpul am ceva de facut pt scoala, acolo stau cate 7-8 ore zilnic, acasa lucrez pentru scoala.... pentru ce, daca copilul meu sufera......pentru un sistem corupt si plin de gauri negre.....nu spun mai mult, ati inteles.....

Sper doar sa gasesc ceva pana la 31 august....am un mare dezavantaj, plec din acest sistem, iar pentru multi acest lucru nu constituie o experienta.......desi.........eu sper sa iasa ceva.




Mergi la inceput