Cel putin 10 kg jos (3)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Tu faci foarte bine cu meniul, doar ca eu am biroul acasa si nu imi pune nimeni lacat pe frigider sau pe dulapul cu rontzanele ale copiilor



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lulu77 spune:

atunci clar ai nevoie de lacat.

SOACRA MARE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Tu faci foarte bine cu meniul, doar ca eu am biroul acasa si nu imi pune nimeni lacat pe frigider sau pe dulapul cu rontzanele ale copiilor



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me



laura trimit meu lacat ca am cumparat acuma si vanzatorul ma intrebat daca e marimea buna si sincer nu am stiut ce sa ii raspund ca in capul meu deja inflorise prostii.



Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Laura daca esti pofticiooasa nu te poti tine de meniu fix. Cauta sa mananci ce iti place , sa iti tina de foame si sa fie din alimente "permise".
Eu am tinut in vara trecuta Dukan , am slabit bine cu el...si marele atuu al consumului de proteine a fost: nu imi cerea organismul dulciuri.
Ca sa nu mai zic ca daca consumi proteine multe, te saturi super rapid, carnea nu devine flasca pe tine si se slabeste frumos.

Apropo in we vin la Roman (acasa ) la mama.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Tocmai am facut 30 min de pilates si 20 min leg magic si sint lata.
In continuare nu inteleg unde e Estera!
Noapte buna!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

bravo Dulce!!!eu duc dorul sportului (nu am facut de duminica) dar stau cu burta in sus si ma uit la desene cu ficamea.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Buna dimineata,

M-a atras titlul ca un magnet..nu de alta dar am si eu de dat multe kg jos, multe peste 10...cam vreo 17-18.
N-am citit subiectele anterioare dar sa ma introduc putin: Acum 7 ani am reusit si eu sa trec de la stadiul de plinuta, grasa la un look ok, 62 kg la 169. M-am mentinut vreo 3 ani pana inainte de prima sarcina. Cand am luat niste pastile pentru un chist, am pus rapid 6 kg, a urmat prima sarcina in care am pus 17 kg. Am reusit destul de repede sa dau mare parte din ele jos (mai ramasesera 4). Apoi am inceput sa exagerez cu dulciurile si uite asa am tot crescut..am mai facut sport, am slabit si o accidentare nasoala la genunchi m-a dus iar pe curba ascendenta.

A doua sarcina m-a prins cu 80 kg si am pus vreo 16. Acum, la 2 luni jumatate de la nastere sunt la 80,5. Imi este frica sa nu patesc ca si prima data. Asa ca ma inscriu si eu la voi.

Inaltime 169
Greutate 80,5
Target initial pana in august 70 kg
Target pentru final de an 65 kg

Sport momentan doar cu cei 2 copii, nasterea a fost prin cezariana.
Dieta: nu ma bag la diete complicate, severe; inca alaptez si vreau sa o fac in continuare. Cel mai tare vreau sa reduc la minim cantitatea de dulce care imi aduce cele mai multe din kg.

Introducerea fiind facuta sper sa am primiti la voi chiar daca cu intarziere. Cand am timp o sa citesc si din urma.

Ufff de data asta sper sa imi reuseasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitzinuca spune:

pt fetele din Constanta, e o pisicuta tare frumoasa care are nevoie de stapan

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150568700657920&set=p.10150568700657920&type=1&theater

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Paula, bine ai venit, si spor in tot ce ti-ai propus! Eu am vazut cand alaptam pe pielea mea ca daca nu mananci dulciuri slabesti bine de tot (eu am slabit alaptand 20 de kg in 8 luni )

Pitzinuca, io n-am voie pe FB de la munca, e vb despre o persana gri? Offff, io le-as lua pe toate acasa, si fi-mea la fel, dar avem deja 3. Luna trecuta vaccinurile, deparazitarea, o extractie dentara si un detartraj cu anestezie la motan ne-au costat 400 de lei, asta pe langa manacare/nisip, ne decaveaza animalele astea

Io sunt happy, vad ca odata trecuta perioada poftelor cantarul se duce incet si sigur in jos, sper sa recuperez si sa sterg porcul acela roz

Dulce bravo pentru sport, si chiar asa, unde e Esthera? si Gabbyv?

Laura nu-ti dori lacat pe frigider ca noi am avut in copilarie si e naspa. Nu, n-aveam parinti capcauni, eram io si frate-meu excesiv de mancaciosi si ajusesera la disperare, pt ca gateau seara si cand veneau a doua zi de la munca trebuiau sa-si faca o omleta ca noi decimam tot (faceam amandoi sport de performanta si mancam pe masura)



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Da, ai dreptate boticellina. Dar cum sa ma opresc din mancat dulce cand imi place si sa le fac si mai ales sa le mananc aici e buba. Dar sper sa reusesc ca daca am mai facut-o inseamna ca pot .

Ma cantaresc si eu marti din nou sa ma puneti pe prima pagina. Poate niste porci primiti ma vor rusina

Mergi la inceput