Cel putin 10 kg jos (2)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Buna dimineata!
Va multumesc frumos pentru primirea in grup !
Chiar am nevoie , intru aici zilnic, va citesc, cu drag, si-mi spun "hai ca se poate!".
Nu va spun ce greutate am, ca mi-e jena... Si cand ma gandesc ca acum 3 ani imi spuneam ca sunt grasa la 56 kg (am 1.64m inaltime). Nu reuseam sa am am sub 56 kg sub nici o forma, iar inainte de sarcina nu am avut mai mult de 51 de kilograme. Ei asta e.

M-ati amuzat teribil, am ras la faza cu statuia, iar chestia de mai jos:


Citat:
citat din mesajul lui Ele

Esthera pe mine m-a amuzat max asta:
si auzindu-ti sotul/sotia care s-a intors de la birou - 1218 calorii.

Elena & Denisa



m-a distrat si pe mine copios!!!!


Acum, sa dau si eu raportul, dupa aproximativ 3saptamani am si eu minus 1,5kg.
Boticelina, targetul meu e mai mare de -10kg , am sa va spun cat dupa ce dau jos cele 10 kg .

Azi o sa mananc:
dimineata: fructe (grapefruit)
pranz: ficatei de pui si legume inabusite
seara: paste cu branza (nu dati cu pietre ca e portie mica ).
Am inceput sa-mi calculez caloriile si mananc orice, caut insa sa nu depasesc 1100 cal/zi.

Sport, din pacate, chiar nu am cand, ca tare as fi vrut sa fac. Daca ar fi fost sa merg la sala, zumba as fi ales si eu, imi place la nebunie sa dansez.

Bafta multa saptamana aceasta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui Androix

de ceva timp ma confrunt cu niste maini si unghii uscate intr-un hal fara de hal. Nu razbesc cu crema de maini desi ma dau de cateva ori pe zi.


Sigur nu e chiar de la crema?
Eu am testat de mai multe ori. Cum foloseam 2-3 zile o crema, cum simteam nevoia de a o folosi si mai mult. Cum renuntam, mainile isi "reglau" cumva hidratarea si eram ok

Sau, daca nu folosesti, incearca cu ceva mai natural, gen ulei de masline simplu, unt shea / cacao etc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ele spune:

Esthera cred ca poti face pe orice dar tre sa stii miscarile alea. Daca nu vezi antrenamentul nu stiu daca iti iese.
Eu chiar de am zeci de antrenamente pe pc tot ma satur de ele, si mai incerc chestii noi de pe youtube.Incercati la cautari pe youtube : aerobic cu Iulia . Mi-a terminat picioarele intr-o seara.

Elena & Denisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:



Ele multumesc pentru sfaturi!
Acum o privesc pe d-ra Iulia si constat ca programul ei (destul de bun) seamana cu pump it up-ul meu
Asta ma bucura(seamana cu pump it hight energy http://www.youtube.com/watch?v=FyUF6uYqsdI

Cred ca mai pe seara am sa incerc cu grecul meu un fel de zumba si-o sa dansez pe muzica greceasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Sa stiti ca am inceput sa citesc Montignac.Merci Boticelina ,e interesanta!
Printre altele am discutat cu o amica ,care are la birou un caz real de personaj ,care in 6 luni de pilates ,fara diete ,a inceput sa arate altfel ,remodelat.Deci hai sa nu ne pierdem interesul pt sport ,ca prin iunie se va cunoaste .Exact cind ne trebuie mai tare!
De altfel ,cum se incalzeste ,cred ca o sa incep cu alergari usurele.
Aseara, recunosc ,am facut 15 min pilates si 15 leg magic,cam apatic,asta dupa ce am mincat un covrig divin si multe alte fructe.
Eu la capitolul mincare stau foarte bine,dar ma omoara fructele in exces.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Esthera2011 spune:


Iris...tu pe unde esti?

Intre 2 camere (la smotru) mi-am facut timp (imi place sa ma premiez asa) mi-am facut timp sa ascult Mary J. Blige (mama ce corp are) si U2 cu melodia One, savurez un cappuccino si ma gandeam la tine?

Editez: Boticelina si eu am citit cartea lui Montignac. Ce mi-a placut si incerc sa pun in practica:ma feresc cat pot de glucidele rele care cresc nivelul glugozei din sange. Daca manac carne nu o combin decat cu legume,incerc sa consum alimente cu indice glicemic mic.
Mi-a mai placut si asta pun in aplicare: apa niciodata bauta in timpul mesei, fructele niciodata mancate dupa masa...cel putin la 2 ore dupa!...sau intai fructe si la o jumatate de ora mancarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RLK_2012 spune:

Fetelor, revin si eu printre voi... am cu 500 de grame (rusinos, stiu!) mai putin. Dar sunt pe calea cea buna, nu? Sa ma treceti pe lista...

Tinta mea este sa ating 55-56 de kg ! Am acum 60 (minus 500 de grame )

N-am mai facut sport... dar sper sa ma disciplinez!

Sunt alaturi de voi, succes la slabit!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Rall, mai stii? Dar este ceva comun mai multor creme, caci satula de cea care m-a tinut 2 ani a fost si o cutie cu extra cantitate la oferta, am schimbat vreo 4-5 pana acum si asa am patit cu toate. Si schimbarile sunt grele ca stau si cate o ora sa descifrez ingredientele ca de un timp mi s-a pus pata pe parabeni. Ma rog, am dat sa schimb un lucrur care a functionat perfect pentru mine timp de 2 ani. Acum stiu deja ce crema voi cumpara, DOAR sa nu aiba parabeni, sau ma rog, nu mai mult de unul, hai.

Eu azi am plimbat-o pe fi-mea cu tramvaiul. Grozava zi ne-am ales, ce sa zic. Si am dat si pe la o patiserie si ce mi-am zis: hai sa-i cumpar fe-tii un ceva de la patiserie ca mi-am adus aminte de copilarie. Nu va zic urmarea. Sa-mi fie de bine, a meritat

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari78 spune:

:-))) Androix, ai ars caloriile din praji mergand prin viscolul de afara :-) . Cat despre crema de maini, incearca Neutrogena (nu stiu daca are parabeni) - oentru mine a fost "the best".

Azi am inceput prost ziua : 2 lingurite pline cu varf de nutella, ca sa arunc borcanul la gunoi (imi facea cu ochiul de cate ori deschideam dulapul...)

Asa ca azi o sa tot beau apa si diseara mananc niste spanac cu un ou fiert (nu voi face ou ochi decat pt sot)

Nu stiu cum sa fac sa nu ma mai cantaresc zilnic...ascund cantarul, cred.
Ma duc sa-mi fac exerciile "la sol" ca doarme Ancuta.

www.flickr.com/photos/10472485@N02/" target="_blank">poze
poze noi
Teodora 2 ani+ si Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Buna,
Am facut si aseara inca o mila cu Leslie, radea sotul de mine, dar asta e...
Aparent e sezonul spanacului si eu am mancat seara (tot fara lapte, dar fi fara ou)si azi la panz tot spanac, dar si 2 crenwusti.
Deseara poate reusesc sa fac o mancare de cartofi, ca mi-e pofta de vreo luna. Primit ca manac super putin

Mergi la inceput