MONTIGNAC (167)...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Cleo tind sa cred ca poate inceputul e mai greu.
Am observat ca eu nu as mai putea fi ne-Monti,organismul meu pur si simplu nu mai suporta mancarea neconforma.Zaharul din cafeaua de acum cateva zile l-am simtit toata ziua ca o piatra pe cap,aseara am fost invitati la socru la masa,dintre toate felurile singura mancare ce era ceva mai ok au fost cartofii prajiti si la ce foame aveam am luat cativa,i-am simtit si pe aia la stomac,drept dovada ca i-am .Daca as fi mancat carnea ce baltea in ulei sigur ajungeam cu indigestie.

Pt mine cel mai dificil e cu sotul,imi este greu sa-l invat ca e bine sa manance sanatos,mai ales ca sufera si de gastrica,ceea ce implica o alimentatie echilibrata,dar ma bucur ca nu ma tenteaza mancarurile lui.
Pe copil in schimb il "manipulez" usor,consider ca bazele unei vieti sanatoasa se pun din copilarie.Drept dovada ca glicemia i-a iesit mult mai mica fata de perioada anterioara,ne-Monti.,nu cu mult,dar suficient sa adopt stilul acesta si pt el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi dar de ce sa nu manance monti pentru gastrita??eu pot sa spun ca acum cativa ani aveam inceput de gastrita...dar dupa ce am inceput monti...nu am mai avut nik...aveam neste dureri la un moment dat de numa numa...suport durerea dar a fost prima oara cand imi dadeau lacrimile pur si simplu

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

capitol nou (168)

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput