Cum se pot elimina ridurile?

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Sunt si eu curioasa daca a inceput cineva si cum e.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Sunt si eu curioasa daca a inceput cineva si cum e.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica


Eu, am deja cateva zile. La prima aplicare am simtit un pic de usturime (mai mult niste intepaturi) care au disparut repede. Fata s-a inrosit putin pentru maxim 30 min.
A doua zi senzatia de usturime a fost aproape inexistenta, a treia zi... nimic.
Nu mi se exfoliaza deloc fata (de asta mi-era putin teama), parca simt pielea putin uscata insa paradoxal la atingere pare mult mai fina.
Mi se pare mai curata si mai luminoasa, nimic spectaculos (inca :)).

In afara de crema de peeling folosesc seara Atoderm pp pentru hidratare la jumatate de ora/o ora dupa aplicarea cremei de peeling si dimineata o crema cu SPF 50 de la Bioderma inainte de machiaj.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delyutz spune:

Ramiris, dar crema nu trebuie data o zi da, o zi nu pana se obisnuieste pielea? am inteles ca asa scrie si pe prospect. Bine, cred ca cel mai bine o dai cum simti tu, numai sa nu ai vreo reactie ceva.



Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Sunt si eu curioasa daca a inceput cineva si cum e.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica


Eu, am deja cateva zile. La prima aplicare am simtit un pic de usturime (mai mult niste intepaturi) care au disparut repede. Fata s-a inrosit putin pentru maxim 30 min.
A doua zi senzatia de usturime a fost aproape inexistenta, a treia zi... nimic.
Nu mi se exfoliaza deloc fata (de asta mi-era putin teama), parca simt pielea putin uscata insa paradoxal la atingere pare mult mai fina.
Mi se pare mai curata si mai luminoasa, nimic spectaculos (inca :)).

In afara de crema de peeling folosesc seara Atoderm pp pentru hidratare la jumatate de ora/o ora dupa aplicarea cremei de peeling si dimineata o crema cu SPF 50 de la Bioderma inainte de machiaj.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delyutz

Ramiris, dar crema nu trebuie data o zi da, o zi nu pana se obisnuieste pielea? am inteles ca asa scrie si pe prospect. Bine, cred ca cel mai bine o dai cum simti tu, numai sa nu ai vreo reactie ceva.



Citat:
citat din mesajul lui ramiris

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Sunt si eu curioasa daca a inceput cineva si cum e.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica


Eu, am deja cateva zile. La prima aplicare am simtit un pic de usturime (mai mult niste intepaturi) care au disparut repede. Fata s-a inrosit putin pentru maxim 30 min.
A doua zi senzatia de usturime a fost aproape inexistenta, a treia zi... nimic.
Nu mi se exfoliaza deloc fata (de asta mi-era putin teama), parca simt pielea putin uscata insa paradoxal la atingere pare mult mai fina.
Mi se pare mai curata si mai luminoasa, nimic spectaculos (inca :)).

In afara de crema de peeling folosesc seara Atoderm pp pentru hidratare la jumatate de ora/o ora dupa aplicarea cremei de peeling si dimineata o crema cu SPF 50 de la Bioderma inainte de machiaj.





Delylutz,
Eu am avut o tentativa de peeling cu Glycon acum ceva timp si am avut termen de comparatie, de-aia am intrebat-o pe Mirela daca e similar produsul.
La prima aplicare de glycon m-a usturat raaaauuu, si am avut fata rosie 3 zile. Atunci am dat o zi da una nu dar tot mi s-a cojit pielea de parca eram un sarpe care naparleste. Si senzatia de usoara usturime la glycon a persistat si dupa 2 saptamani de aplicare.

Asa ca la Glyco A am considerat ca o usoara senzatie de intepatura e normala, e totusi un continut de acid. La fel si "imbujorarea".
Acum dupa cateva zile nu mai simt decat o foarte usoara "furnicatura" si nu mi s-a exfoliat pielea absolut deloc.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Am inceput si eu de vreo 11 zile. SI eu am simtit ceva intepaturi la primele aplicari, dar nu mi s-a inrosit pielea. Senzatia de piele uscata nu o simt seara, dupa ce dau cu crema, ci dimineata (chiar ma tine pielea). Rezultate... hmmm, avand in vedere ca am si ceva probleme cu punctele negre si ca a mai si coincis inceputul tratamentului cu venirea menstruatiei (cand ma umplu de cosuri ) nu arat foarte grozav. Dar cel putin pe obraji am vazut ca de vreo 2 zile pielea a devenit mai luminoasa, mai fina si are un aspect mai... uniform (nu mai exista diferentele de culoare pe care le aveam inainte). Perseverez sa vedem ce o mai fi in continuare. Am uitat sa intreb, cam cat timp se poate face tratamentul?Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramiris spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralucutza77

Am inceput si eu de vreo 11 zile. SI eu am simtit ceva intepaturi la primele aplicari, dar nu mi s-a inrosit pielea. Senzatia de piele uscata nu o simt seara, dupa ce dau cu crema, ci dimineata (chiar ma tine pielea). Rezultate... hmmm, avand in vedere ca am si ceva probleme cu punctele negre si ca a mai si coincis inceputul tratamentului cu venirea menstruatiei (cand ma umplu de cosuri ) nu arat foarte grozav. Dar cel putin pe obraji am vazut ca de vreo 2 zile pielea a devenit mai luminoasa, mai fina si are un aspect mai... uniform (nu mai exista diferentele de culoare pe care le aveam inainte). Perseverez sa vedem ce o mai fi in continuare. Am uitat sa intreb, cam cat timp se poate face tratamentul?

Mami de Miruna si de Vladut




A zis Mirela la inceput, 6 saptamani dupa care ar urma faza 2 de peeling mai profund care se face odata pe saptamana timp de 6 saptamani.
Reciteste posturile ei de pe primele pagini si gasesti mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Nu va asteptati la miracole din primele zile, eu am spus ca vor iesi la suprafata toate chestiile "dragute" ce au stat cuminti in piele luni de zile. Mai vorbim in cateva saptamani. Eu am inceput tratamentul in septembrie si abia in decembrie am putut zice ca am fost multumita de ce am vazut in oglinda. Pe de alta parte, cea mai buna oglinda a fost parerea celor care nu m-au vazut de mai bine de un an, care efectiv m-au oprit si m-au intrebat "cu ce te dai"?

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Mirela 72 imi poti da te rog adresa ta de mail, as dori sa te intreb cate ceva. Adresa mea este mcrmiki@yahoo.com
Multumesc frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucutza77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mirela72

Nu va asteptati la miracole din primele zile, eu am spus ca vor iesi la suprafata toate chestiile "dragute" ce au stat cuminti in piele luni de zile. Mai vorbim in cateva saptamani. Eu am inceput tratamentul in septembrie si abia in decembrie am putut zice ca am fost multumita de ce am vazut in oglinda. Pe de alta parte, cea mai buna oglinda a fost parerea celor care nu m-au vazut de mai bine de un an, care efectiv m-au oprit si m-au intrebat "cu ce te dai"?Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica
Stiu, retinusem ce ai spus, ca in caz de puncte negre va fi mai rau la inceput; am rabdare. Intrebarea era cat timp pot continua cu Glyco A, avand in vedere ca nu o sa recurg si la peeling mai profund. Ma opresc dupa 6 saptamani, sau mai pot continua inca 6?Mami de Miruna si de Vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirela72 spune:

Raluca, daca nu o sa-ti faci peeling mai profund, nu opresti Glyco A, va face parte din ingrijirea ta de seara.Insa crema ta de zi va fi musai cu factor de protectie 30. Stiu ca ma repet, dar mi se pare esential.

Mire-mama de fetita frumoasa
http://community.webshots.com/user/Papucica

Mergi la inceput