Fulguleti de nov-dec 2006 (7) Sarbatori fericite!

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Laura, multa sanatate puiului mic...
Azi a mers Luca la gradinita, sper sa nu se reintoarca viroza.
O saptamana frumoasaYagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

pe 22 martie dani se opereaza de polipi
astept incurajari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Hai bre Laura fii barbata .. ca doar nu-i operatie pe cord deschis.
O sa fie bine.. ai sa vezi ca mai rau o sa te consumi tu inainte; Dani n-o sa aiva nici o treaba.. doar mici neplaceri.

Dar ai grija.. daca te simte panicata/agitata sunt sanse mari sa fie si el asa. Musai sa-i povestesti ce-o sa se intample.. c-o sa fie ametit dupa anestezie, ca s-ar putea sa se simta un pic rau si sa-l si doara putin.. dar o sa primeasca sirop si mami o sa fie langa el. Sa nu fie luat din oala. Din experienta proprie.. copiii reactioneaza mult mai bine daca stiu la ce sa se astepte.

.. cu spitalul.. aha, ma si gandeam eu cum s-o intamplat minunea sa-l lase pe tati



Denn die Ferne ist niemals dort, wo man sich befindet. (Janosch)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Laura - anul trecut pe vremea asta am fost exact in situatia ta si exact cum a spus si Ruxandra mai mult eu m-am agitat ... totul a trecut imediat, Sara a fost super cooperanta si si-a revenit imediat. Multumesc lui Dumnezeu de atunci nu am mai avut nici otite si nici rosu in gat ... sapt trecuta a facut laringita, dar cu aerosoli si siropele pt tuse a trecut. Ai sa vezi ca totul va fi bine .Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Laura, nu te stresa. Eu, recunosc ca nu am fost prea stresata, dar si Luca a fost cooperant; pentru mine cel mai stresant a fost sa asteptam sa intre in operatie, aveam emotii ca se va enerva de ... foame..
Am mai povestit aici: s-a trezit din anestezie, vazuse inainte de operatia lui la colegul de camera ca trebuie sa sufle nasul si ca va curge sange, deci nu a fost speriat. Dupa 30-45 minute eram pe usa afara, mergand spre casa, cu oprire in mall ca uitasem eu sa cumpar jucaria promisa....
Tin pumnii si nu te mai agita

Yagmur si Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory32 spune:

Draga Laura, tinem pumnii sa treaca totul repede si sa va intoarceti sanatosi si cu bine acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

multumesc pt incurajari.
deocamdata suntem in stand-by cu operatia pana luni, cand mergem la alt dc sa vedem ce zice, daca ne opereaza, unde (particular sau spitalul de copii) si cand.
morcovul tot este.

alex e mai bine, multumesc lui D-zeu, sambata scapa de branula.
dani e plictisit pana peste poate de stat in casa (greu cu alex bolnav sa iesim vreunul cu dani), asteptam weekendul sa mai schimbam rutina.

pup fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acs spune:

Multa sanatate tuturor fulguletilor!

Laura, o sa vezi ca va fi totul bine cu operatia. Nu e dificila si daca-l pregatesti pe Dani va intelege.
Pe Victor l-am operat in toamna 2010 de polipi si urechi si n-am avut probleme mari. Doar ca dupa operatie il ustura putin gatul si, mai ales, voia acasa. Pe noi ne-a tinut toata ziua in spital datorita urechilor si se plictisise.
Pentru mine a fost greu, asa ca te inteleg. Insa operatia de polipi se termina repede, asa ca nu stai pe holuri asteptand.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Laura, e luni, ce vesti ai cu operatia?


Intrebare pentru mamici de baieti (cine stie, poate si de fete?)
Cat rezista o pereche de pantaloni la varsta asta? Eu am ajuns la disperare, din toamna incoace cred ca a rupt vreo 6-7 perechi de pantaloni in genunchi. Parca anul trecut am scapat doar cu vreo 2 prechi rupte. Anul asta, in schimb, ma aduce la sapa de lemn!


La noi a venit primavara, deja am iesit la maneca scurta afara si am cateva branduse inflorite in fata casei. Nu indraznesc sa ma bucur insa, ma tot astept la vreo ultima zapada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Donia

Laura, e luni, ce vesti ai cu operatia?


Intrebare pentru mamici de baieti (cine stie, poate si de fete?)
Cat rezista o pereche de pantaloni la varsta asta? Eu am ajuns la disperare, din toamna incoace cred ca a rupt vreo 6-7 perechi de pantaloni in genunchi. Parca anul trecut am scapat doar cu vreo 2 prechi rupte. Anul asta, in schimb, ma aduce la sapa de lemn!


La noi a venit primavara, deja am iesit la maneca scurta afara si am cateva branduse inflorite in fata casei. Nu indraznesc sa ma bucur insa, ma tot astept la vreo ultima zapada...




pai de ce sunt rupti? ca nu pricep ... la dani nu am mai avut pantaloni rupti de cand era micutz si merge in 4 labe prin casa. chiar deloc. so, la noi rezista, doar ca se inalta si devin 3/4

cu operatia stam asA: clar e caz de operat. acum, sau cel mai tarziu in toamna, inainte de urmatorul sezon rece. dc mi-a spus ca daca ar fi copilul ei l-ar opera in toamna. asa ca stiti ce am decis, nu?
daca nu vor aparea probleme majore in aceasta primavara (raceli repetate ce duc la agravari pe aprte respiratorie) atunci analize la sf lui august si operatia tot pe atunci. pana la urma 5 luni conteaza mult pt dezvoltarea unui copil, inca, micutz

pup mamicile

ps. alex face pasi timizi prin casa sprijinit de diverse lucruri. cresteeeeeeeeeeeeeeee prea repede [:((]

Mergi la inceput