Ciorapi banda adeziva

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Da, e vorba de experienta si nu de varsta.
ce anume crezi ca eu nu stiu? Ca sa ne edificam


On topic: de atunci nu ti-ai gasit ciorapii? gata, Charme, cam orice magazin in care gasesti ciorapi de dama are si ciorapi cu adeziv.Asta daca nu vrei pe rosu, portocaliu, verde, ca gasesti mai greu


**Fur is for petting***
http://accesoriisihaine.blogspot.com
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts
http://www.facebook.com/adoptiicaini?ref=ts#!/profile.php?id=100001793812916

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Xio, ma si enervezi, dar esti si foarte haioasa si-atunci se compeneseaza.
N-am zis ca nu stii, am zis ca nu era cazul sa-mi spui ce apreciaza barbatii, ar fi culmea sa fi trecut prin viata ca gasca prin apa, deci stiu...am descoperit punctul G la barbati, da' sa nu mai spui la nimeni.
Si pana mai ieri (nu acu' 15 ani) purtam adezivi la cinshpe-douaj da deni bucata. Acum am evoluat la o treapta superioara: vreau peste 40 de deni, sa concorde cu varsta, doar ca nu se gasesc asa usor precum ailalti. Acu' e mai clara dorinta mea? Daca se lasa si cu adus pe calea cea buna cativa onanisti ipocriti nu ma supar, atata timp cat e doar din priviri. Asa am invatat eu la Miss Univers, ca tre sa salvezi lumea.

Irina, nu-ti spun cat am ras recitind mesajul tau cu izmenele: ma si imaginez la super-petrecere in rochia cea sexoasa cu o pereche de izmene flanelate de la soacra-mea daruite cu indemnul:"sa-ti tina, mama, la sale, ca nu mai ai 20 de ani"
Radem, glumim, vorba aia, platim, da' io tot fara ciorapi ma aflu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

violeta asa imi zice si bunica-mea mama ce porti chilotei daia cu ata si cirapi dastia vrei sa racesti la ovare? las ca iti da mamaia niste strampi mai grosi. de fapt cand s-au intrebat fetele dc purtam adeziv iarna, recunosc ca mi-a si aparut in ochi imaginea bunica-mi venind cu chilotei daia pana la genunchi mandra de ea ca a gasit solutia contra anexitei.
oricum legat de ciorapii care se poarta doar in intimitate , serios gasesti in unirii la et 2. daca nu mai este si pe laterala magazinului unirii un magazinut cu desuuri si au si acolo dar la pret dublu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui irinabobe
de fapt cand s-au intrebat fetele dc purtam adeziv iarna, recunosc ca mi-a si aparut in ochi imaginea bunica-mi venind cu chilotei daia pana la genunchi mandra de ea ca a gasit solutia contra anexitei.



Noi toate am fost la varsta cand eram certate de bunica ca umblam ´´prea dezbracate´´. Stii, e varsta aia cand crezi ca tu esti cea mai destepta din lume si tratezi cu indiferenta orice e altfel decat crezi tu. Varsta la care orice e ostentativ e cool, varsta la care cu cat suntem mai mult impotriva sfaturilor ´´batranilor care habar n-au´´ cu atat suntem mai de gashca. Si desigur, varsta la care dam dovada de o acuta lipsa de argumente logice.
Varsta aia e varsta pubertatii. Foarte frumoasa, are farmecul ei, dar la vremea ei.

Daca intrebarea mea sau interventia lui XIO ti-au amintit de bunica cea ´´mandra ca a gasit solutia contra anexitei´´, iti marturisesc ca mie, unele postari mi-au amintit de comportamentul si argumentele copilelor aflate la varsta pubertatii. Ceea ce-i cam curios daca ne gandim ca aici stau de vorba femei in toata firea.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

lady o sa raspund ultima oara la acest subiect pt ca se pare ca deja ai facut o pasiune pt mine si nu am chef de certuri puerile.
1.legat de bunica si sfaturile ei, cred ca ai tras cam rapid concluzii in ceea ce priveste parerea mea despre sfaturile ei. ceea ce am povestit a fost o chestie care mi s-a parut mie amuzanta la vremea aia si intrebarile de genul ~da de ce porti dastia la -11 grade~ m-au facut sa imi reamintesc faza respectiva. si uite recunosc ca eu una nu ma vad imbracata la costum cu fusta si taior si budigai roz pana la genunchi, chiar daca bunica are dreptate si sunt foarte buni pe vreme rece .
2. unele postari si mie imi amintesc de comportamentul copilelor aflate la varsta pubertatii, in conditiile in care o persoana pune o simpla intrebare ~unde gasesc ciorapi~, si primeste multiple raspunsuri gen ancheta ~da de ce ai nevoie~ `da aia se poarta doar in intimitate` dar, dar , dar...
daca autoarea facea un subiect de genul ~ce parere aveti despre ciorapii cu adeziv~ ok fiecarea isi putea da cu parerea, dar ca la o simpla intrebare sa fii anchetat, intrebat si sa fii nevoit sa explici de ce vrei lucru acela, da si mie mi se pare absolut copilaresc ca sa nu zic mai mult.
si acum ma reintorc la pubertatea mea si imi vad de ale mele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Nu am nimic cu tine, Irina.
S-a intamplat ca tu sa nu fi inteles de ce am intervenit la subiect, ca mai apoi sa tragi concluzii absolut eronate si sa faci asocieri pe care mi le atribui mie, vezi postul cu indecenta.
Eu ti-am reprosat tie ca te-ai bagat peste intrebarea pe care i-am adresat-o Violetei? Nu cred. :) Pentru ca mi se pare normal ca oamenii sa interactioneze.

Iar acum, ma compari atat cu bunica cat si cu fata la pubertate.
Era suficient daca te opreai la bunica. Eu bunica cu budigai tu adolescenta cu dres cu adeziv. .

Nimic nu mai exista intre astea doua extreme, nu mai putem discuta, nu mai putem interactiona, se recomanda raspuns promt la subiect.

Bifez experienta asta la casuta: ´´vorbim impreuna si ne intelegem separat´´- citat din nepotul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Eu va zic ce-am constatat in ultima vreme: cand "vorbesti" in scris, imposibil sa nu deviezi si sa nu iasa cu scantei mai mici sau mai mari. Cat vorbeam cu vara-mea pe mess ne certam cumplit; ma dureau degetele de la atata tastare nervoasa. Cand ne vedeam ne distram grozav...asa ca, daca noi, cele de la acest topic am fi discutat subiectul asta la o cafea in mall sigur nu ne-am fi ciondanit, din contra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

violetan zi macar ca ai gasit netrebnicii de ciorapi sa stiu ca a meritat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Irina, tocmai, ca inca nu i-am gasit: ma laeganam in iluzia ca i-am comandat la charme si cand mi-am dat seama ca nu au procesat-o si nici nu raspund la telefon am inceput sa ma agit sa rog prietenele, caci eu n-am avut timp de umblat prin oras.
Acum astept sa-i primesc cadou de Mos Niculae de la sora mea. Daca nu- o sa ma duc pe unde mi-ati zis voi sa-i caut. (oricum i-am spus sora-mii unde sa mearga, dupa ce mi-ati dat voi indicatiile ).
Eu zic sa mai povestim la subiectul asta cel putin pana ma intorc eu de la petrecere sa va zic daca a meritat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danutza26 spune:

vio dute la GATTA si cere ciorapi cu banda grosi. se numesc GIGI au 60 deni,sunt k-lumea la material si rezista eu am o pereche de 2 ani dar recunosc ca nu prea i-am purtat decat de vreo 2 ori.dar sunt frumosi lucesc umpic sunt mati si grosi si vin super pe picior,din cate stiu sunt in jur de 50 lei.cam piperati la pret dar daca vrei neaparat iti recomand pe acestia.pupici

Mergi la inceput