MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Zax, bine ai venit in grupul nostru . Din cate mi-am dat seama motivata esti, asa ca vei slabi fara probleme. Daca vrei carti monti in format electronic sa ne spui. Scrie-ti si meniul zilnic sa vedem daca mananci corect. In ziua de luni se da raportul la kg pierdute sau castigate .

Cris, asta e quiche-ul http://www.culinar.ro/forum/continut/Dieta-Montignac/23869/Reteta-Montignac-Quiche-cu-ceapa-piept-de-pui-si-ciuperci/.

Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

Citat:
citat din mesajul lui puisorul

Zax, bine ai venit in grupul nostru . Din cate mi-am dat seama motivata esti, asa ca vei slabi fara probleme. Daca vrei carti monti in format electronic sa ne spui. Scrie-ti si meniul zilnic sa vedem daca mananci corect. In ziua de luni se da raportul la kg pierdute sau castigate .


Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii



multumesc puisorule! asa e, sunt f motivata si de principiu cand ma apuc de o chestie o duc pana la capat; ma apucam eu mai demult dar alapez inca si vroiam sa o pun pe micuta pe picoare cat mai bine inainte de a incepe o dieta;

pai meniul meu intr-o zi arata cam asa(obligatoriu 3 mese si doua gustari - de preferat la ore fixe, si ceai cald de plante dupa fiecare masa):

la trezire - 250 ml apa plata calduta cu zeama de la 2 lamai;
- ora 8.00 - o feliuta de paine integrala fibre WASA cu vinete de casa frecate cu o lingurita ulei de samburi de struguri,castravete verde , ceai cald de plante fara zahar dupa masa
- ora 11.30 gustare – 1 iaurt bio 0% grasime
- ora 13.00 – gratar piept curcan cu salata de castraveti verzi, un ceai cald plante
- ora 17.30 gustare – 2 buc ciocolata neagra 70% cacao cu maltitol, ceai plante
- ora 20.00- un bol de supa crema de legume siceai de tei dupa masa

mai scriu mai tarziu ca plange pitica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Neatza buna fete dragi.De fapt ziua buna
Aseara am scris un mesaj lung dar l-am pierdut.Azi fac rezumat.
Da,Gabriela e numele meu

ANDANI pot spune ca deja Monti a inceput sa fie stilul meu de viata,nu neg ca inca mai sunt tentata de anumite alimente,dar stiu ca pt sanatatea mea e bine sa ma abtin.La aproape 3 sapt de dieta,creierul meu a inceput sa refuze ideea unor alimente nepotrivite pt mine,iar de Craciun cand voi merge la ai mei le voi propune si lor Monti,sunt sigura ca le va placea,mai ales ca si ei vor sa manance mai sanatos din cauza unor probleme cu colesterolul ridicat.
Cu sotul e mai greu,inca ii plac cartofii prajiti,dar voi avea grija sa-l "manipulez" si pe el

ZAX bine ai venit aici si mult succes in lupta cu kg.Aici vei avea parte de incurajari multe,dar si informatii

Si mie mi-ati facut pofta de fasole batuta cu ceapa si ardei,maine voi presta,plus o ciorba de fasole cu ceva afumatura de casa si ceapa multaaaaa.

SAMIRA iti tinem pumnii stransi si asteptam rezultatul cu II

BRANDUSA desi nu ma grabeam cu datele,ma bucur ca acum sunt oficiala MONTI GIRL alaturi de voi.

D.I. :5 NOV
H :180 cm
G.I. :93 KG
G.T. :68 KG(nici 65 nu m-ar supara )
G.A. :90 KG (desi e undeva la 89,8,dar punem rotund)
KG =25-27 KG
KG(-):3KG
KG(+):22 KG
Dupa cum vedeti,sunt cam multe,dar daca ANDANI a reusit,eu oare nu pot??
Va mai zic ca acum 4 ani aveam 59 kg?Eram intr-adevar slabuta,dar imi statea tare bine,nu mai vreau chiar 59, ci un 65 sa am si nitel forme.Va fi o lupta lunga,poate voi avea momente cand voi vrea sa cedez,dar mai bag o vizionare la pozele din tinerete si continui lupta.

Am o intrebare fetele,ca tot m-am contrazis cu mama mea:faina obtinuta prin macinarea din grau,la moara,e cea integrala?Ea cumpara grau si isi macina la o moara din zona,iar rezultatele sunt:faina nu foarte alba dar nici neagra si tarate.

Meniu azi:
MD:cafea cu fructoza ,turtite din secara+tarate cu gem,ceai,rosie si branza
P:omleta cu ciuperci si supa de pui
C:mai vedem,dar in principiu legume la abur cu cascaval de casa

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

merci btz_ovi

am uitat sa zic, ca mi-ar prinde bine orice informatie legata de Monti (carte, linkuri, retete, forumuri, orice, orice )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Puisor, multumesc mult pentru info. Voi studia si eu cu atentie.
Multumesc si pentru reteta necunoscuta.

Zax, bine ai venit! Sa fie asa cum iti doresti cu monti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Citat:
citat din mesajul lui zax

merci btz_ovi

am uitat sa zic, ca mi-ar prinde bine orice informatie legata de Monti (carte, linkuri, retete, forumuri, orice, orice )


Eu am primit de la o colega de odisee,care a slabit deja 14 kg cu Monti,niste materiale folositoare.Daca doresti,iti voi trimite pe mail.
Si eu am inceput Monti in timpul alaptarii,am fost oarecum reticenta mereu in privinta unei diete in aceasta perioada,dar medicul de fam mi-a spus ca Monti se poate tine oricand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

pfff lipsesc o zi si se inmulteste lumea si aveti si activitate pe aci multa..clar trebe sa va prind din urma

zax bine ai venit printre montignace si sper sa dai atatea kg cate ai nevoie si sa ramai cu noi chiar si dupa

gabriela te trec te trec in tabelas dar mai pe seara...ca sa vezi purcelusi sau floricele sa te mobilizeze si mai si

puisoaro nu ma excursionez de placere din pacate.. is pe drumuri cu trebi ieri chiar nu aveam nici un chef sa ma plimb si din cauza ca am mancat omleta de dimi cum am spus si mereu mereu cand mananc grasimi grele dimi(gen ou ) ma simt ff apatica si am o senzatie de greata toata ziua si ma simt ashea grea

meniul meu azi:
Md:3 clementine, baton de cereale cu lapte 0,
G: n-am avut inca decat un ceai verde si cred ca o sa iau 3 caise uscate
P: am un sanwich cu brinza, paine de tarate, salam nemtesc si cred ca si un iaurt(sa se retina ca iaurtul nu e 0 ci e 4%)
G:cred ca un mar...si banana ca ma duc la aqua asa ca e posibil sa mananc inainte de prinz banana
C: n-am nici cea mai mica idee...poate brinza cu kapia si wasa ca ma tin de vreo saptamana sa mananc asta

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Ceau, montigirls!
Azi am urmatorul meniu:
MD : salata de telina de care vorbeati, cu paine vitastar;
P : o omleta din doua oua, ciuperci si multe ierburi + muraturi
C : broccoli la aburi + 1/2 grapefruit

Bun venit, zax, si succes!

Ma duc, ca urla Bulibasha al mic.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui btz_ovi

CHILD o intrebare :ce e smothie?

Va pup


Smothie se face din fructe sau legume cu apa, blenduite pana se face suc. Se bea nestrecurat.
Eu imi fac dimineata cu fructe, apa, spirulina, chlorella.
La pranz sau seara fac din legume crude (ce am prin frigider), la care adaug diverse seminte (de chia, de in, etc.) si frunze verzi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

Citat:
citat din mesajul lui andanii

child ce reteta ai tu acolo .... hmmm , o fi buna ??? defapt oare-mi place ?? asta e intrebarea :) nu stiu .... ar trebui incercat
cum e avocadao cu banana ???? hmmmm




Sa stii ca iese o budinca foarte gustoasa, mie imi place sa adaug si cacao, sotului ii place simplu.
De fapt avocado poti sa-l combini si cu para si cel mai gustos mi se pare mie, e combinatia cu piersica.

Mergi la inceput