MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crissteo spune:

Puisor, La multi si fericiti ani! Sa ai sanatate si multe multe bucurii. Daca te ureaza fetele e ziua ta, asa-i?

Sosul l-am facut asa- am facut tofu acasa, am amestecat cu faina de mei, usturoi, ardei iute, sare, piper, am bagat la blender cu putina apa. Eu am vrut sa se lege un pic legumele, sa iasa ca o budinca si de aceea am pus mei. Acum vad ca are IG peste 50- multumesc ninha de info. O sa-l inlocuiesc cu altceva? Oare cu ce? Mergea sa pun mai multa tofu, data viitoare asa fac.

Puisor, multumesc mult pentru retete de covrigi si covrigei. O sa aleg una sa o fac mai pe seara.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

Puisorule, e ziua ta? Ca vad ca te felicita fetele. Atunci sa te felicit si eu. La multi ani, sa fii sanatoasa si monticioasa!

Brindusik, germenii i-am luat dintr-un magazinas de cartier, dar produse sanovita se gasesc si in kaufland. sau in magazinele naturiste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns child spune:

LA MULTI ANI PUISORUL!!!

NINHA eu am facut mozzarella pane la dry cooker, deci nu s-a prajit efectiv ca sa se intareasca crusta de tarate.

Meniul de azi:
- ceva nemonti
- pastrav la cuptor (l-am impartit cu fiu-meu), salata combinata (salata verde, ardei, mozzarella, seminte crude de floarea soarelui), cioco neagra
- piept de curcan la gratar, iaurt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Brandusa mc de info,abia astept sa servesc diplomatul.
Cat despre produsele monti ,stiu ca nu scrie pe ele,dar m-am asteptat ca intr-un supermarkert asa mare ca (,) K. sa gasesc si produse integrale ,dar din pacate m-am inselat.
Pastele,de ex,le cumpar de la magazinul din colt,in K.nu am gasit decat un sg sortiment,si ala cand si cand.
Abia astept sa duc piciul la cresa luni,asa voi avea timp sa merg atat in Carrefour cat si in Penny sa iau smantana
Ma duc sa fac wassa si clatite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Puisor, .La Multi Ani. daca e ziua ta sau a fost ieri!!
Sa ai parte de numai bucurii!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

aha, deci chiar e ziua ta, puisorule! am vazut pe FB. Deci esti sagetatoare, ca si mine. nu stiu de ce, dar imi plac sagetatorii la nebunie. o fi ceva subiectiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ninha nu e...si eu is ff legata de sageatoare...si am observat (desi om de stiinta ce sunt) ca zodiile au caracteristici comune..de exemplu eu la femei nu ma inteleg cu gemenii si la barbati cu balantele...da deloc

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ninha spune:

sa stii ca si eu am observat caracteristici comune la oameni nascuti in aceeasi perioada. dar cu puisorul nu se verifica, eu sunt o lenesa in bucatarie, ea e o adevarata furnicuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

atunci ninha tu esti exceptia de la regula bucatariei..toate celelalte sagetatora de le stiu (vreo 6 la numar) is furnicute



Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puisorul spune:

Multumesc fetelor de urari!!! Sunteti niste dragute dar tort monti nu am, sa stiti Ieri nu am avut timp de nimic, azi am fost la servici, asa ca tortul l-a cumparat sotul din Cora . Oricum tortul e pt Stefi in sensul ca musai sa sufle ea lumanarile

M-ati distrat cu zodiile :)))))))



Ani de Stefana (23.01.2008)

Portocale pentru Mos Nicolae

ZERO toleranta pt lipsa de toleranta fata de copii

Mergi la inceput