MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

zax escalop e de porc ???

deci la sarmalute monti umplutura se pot face in doua feluri

orez integral + legume
carne + legume

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

andani te aprob intru totul...
eu personal nu vreau sa fiu slaba...vreau sa am o greutate sanatoasa si sa incerc cat mai mult cu putinta sa mananc sanatos si normal nu sa ma simt ca o ghena in care bag toate gunoaiele

adik nush um vedeti voi fetelor problema cu monti..ca si numele forumului e "stil de viata nu dieta" adik ori realizezi asta..ori e o alta dieta periodica si ca orice alta dieta periodica cand mananci "normal" cu amestacturi de glucide/lipide pui la loc si salivatul de acum...e cam degeaba

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Eu am facut carne+legume si au iesit bune bune,iar pt ciorba voi incerca sa fac taietei de casa din faina integrala+apa,sper sa-mi iasa ca cei din faina alba.

Multumesc de link BRANDUSA,arata foarte bine cozonacul Monti,asa ca de Craciun la mama voi presta genul acesta,caci si eu ca si OCHIDUT,imi place mult si nu as putea doar o felie (acum sa nu va imaginati ca mananc cate unul deodata)
Iar prajituri,Slava Domnului,am gasit retete destule .

LAPTE PRAF avem voie?As vrea sa incerc tot de sarbatori o ciocolata de casa cu fructoza si cafea deco

Meniul astazi:
MD:cereale
G:2 felii subtiri de sunculita
P:peste cu usturoi si omleta
C:cred ca o cana de ceai cu paine si gem,branza cu ardei si rosie


Off mi-e ciuda ca eu in Kauffland nu gasesc mai nimic pe gustul meu,iar Carrefour e atat de departe si nu prea ma aventurez cu una bucata copil dupa mine,mai ales ca nu am masina.

KISS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

crissteo, zax, ochidut sadie felicitari pentru kg date jos

puisorule ce mai faci ???

ninha cum esti ????

sanse cum merge ???

va pupezzzzzz

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

btz ovi ciorba o faci cu taitei ????

eu la supa pun taitei integrali si supa inseamna cea facuta doar cu legume (deci fierte legumele nu si carnea)

carnea o pun doar la ciorbica cu multe legume

brandusik te pup si eu

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

AAAaaaaaaaa, am uitat sa va spun ca m-am apucat de mers la sala ... era musai putina miscare , ma simt mult mai bine si fizic si psihic atunci cand merg la sala

andanii

2007...2011 de la 95 la 68 kg :):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

ochidut m-ai omorat cu prajiturile ardelenesti!!! . Sincer la orice am rezistat pana acum dar la alea cred ca as lesina de pofta! Noroc ca nu are cine sa-mi faca.

Cu slabitul mai am ceva pana sa fiu asa "bine" si neaparat trebuie sa fac miscare ca flendura carnea pe mine ceva de speriat

andanii, brandusik mare dreptate aveti ca motive de calcat stramb se tot gasesc. Eu cand ma uit in urma de unde am plecat, ma gandesc ca trebuie sa fiu nebuna sa mai pun vreodata in gura ceva nepermis!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

gabi eu imi fac capucino cu lapte praf ..aici gasesc si lapte praf 0 si pe ala il fol...dar cred ca la ciocolata de casa e ok sa folosesti normal..moama ce pofta mi-ai facut de ciocolata de casa tin minte ca facea mama cand eram mica..si cu miez de nuca prajit

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

meniul meu azi:
Md: struguri, lapte 0 si baton de cereale
G: banana(pe care nu am apucat s-o mai mananc ieri )
P: tocanita de ciuperci cu pui si wasa
G: 2 clementine, alune de padure
C:cred ca telemea cu kapia si wasa again

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

Si meniul meu:

MD - oua fierte cu rosii si cascaval
P - vinete cu dovlecei gratinate
C - macrou afumat, tofu, masline + cioco 85% si migdale ca desert

Btz - la mine e fix invers, de cand tin Monti ma duc aproape exclusiv la Kaufland si din cand in cand la MI. La restul am renuntat aproape de tot.

Mergi la inceput