MONTIGNAC (165) ...STIL DE VIATA NU DIETA

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

mirela sa stii ca asa o sa fac.....ca noi lenesele fara ambitie la strictete sa nu ne simti cum musca pe caciula ca nu dam nimic jos

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Mai fetelor ce puse pe treaba sunteti!!! BRAVO!! Cel mai mare bravo pentru sport, daca va apucati si va si tineti de el, toata admiratia mea. Sa va zic cat suntem noi de delasatori: ne-am facut abonament pe 1 an la o sala sport, all inclusive....si ne-am dus 3 luni, regulat si apoi gata....am mai mers asa cand si cand din an in pasti

Zax felicitari, ai slabit mult!

Saddie, bine ai venit aici. Ce minunatii gatesti tu acolo

Dau raportul la mine si la sot, daca ar stii el.....
GI 63,4 (acum 3 saptamani); GA 59,9 In sfasit a scazut sub 60, nu conteaza ca doar 100 de grame.
Saptamana asta am slabit oricum mai putin cam vreo 600 de gr.
Sotul GI 94; GA 89,5

Ce am mai mancat (bine, in zile diferite):
-salata verde, rosii, castraveti, ardei, sunca, branza
- supa clara de pui
- o tocanita buna de pui...yamiii, in sfarsit am gatit si eu ceva bun cu gust ca la mama acasa

Va doresc o saptamana frumoasa si spor la slabit.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

ochidut si tei multe felicitari si numai io nu slabesc ca-s dezordonata si nu ma tin cum trebe de treaba...inca o data bv

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

btz Start Walking fac si eu dar cam din an in Pasti

Reteta mea de Humus e urmatoarea:
- doua conserve de Naut scurse de lichid
- doi catei de usturoi striviti
- doua linguri de ulei masline
- doua lingurite seminte susan (lasate la inmuiat o ora, doua)
- zeama de la o lamaie
- un praf de boia dulce
- putin chimen
- o legatura patrunjel
- un praf de sare

Le bag pe toate la mixer mai putin patrunjelul pe care il toc marunt si il adaug la sfarsit. E delicios!

Meniul meu de azi:
MD-iaurt cu fulgi de ovaz si merisoare
P-supa de linte cu praz
G-cioco Heidi 85%
C-mancarica de varza dulce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

felicitari ochidut!

gata, promit ca nu mai dau detalii legate de greutate, doar strict de meniu si eventual daca o sa iau ceva kilograme in plus, ca sa nu se mai supere nimeni

pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saddie spune:

crissteo, zax, ochidut felicitari pentru kg (sau g ) in minus! .

Eu m-am debusolat un pic azi, ca sambata imi arata cantarul 60.6 dar de fapt se consumase bateria, asa ca azi am schimbat-o si am de fapt 61.4 . Adica am slabit 200g sapt. asta . Cam putin, cred ca se apropie zona de platou ca prea am dat eu in continuu pana acum

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

multumesc brandusik si ochidut pentru felicitari; sper sa reusesc si sa mearga bine si pe mai departe.

meniul de azi:

MD paine Wasa cu gem de prune, branza de vaci si iaurt degresat cu cereale monti
G ou fiert
P gratar din piept de curcan, brocoli si salata de rucola cu rosii cherry (aveam de terminat cutia, gata )
G un pahar chefir bio
C inca nu stiu; trebuie sa ma mai gandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zax spune:

merci saddie! sunt convina ca la mine a mers asa pentru ca a fost inceputul si pentru ca inainte mancam complet , complet aiurea (mai ales in zona de dulciuri, sandwiciuri si bere, cola etc)

am uitat ce vroiam sa zic - o sa incerc sa fac si eu in seara asta paine Wasa, reteta trimisa de puisor; sper sa imi iasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns btz_ovi spune:

Felicitari fetele pt kg date jos LA CAT MAI MULTE

SADDIE mersi de reteta,suna delicios,abia astept sa o fac si eu.

PUISOARO au intrebat parintii pe nenea morar mei si se pare ca se cerne faina,dar el le-a recomandat sa nu cumpere din comert ca e plina de tot felul de chestii (asta nu stiam,dar m-am documentat un pic si cam asa cica e) sa ia grau decorticat (sper sa nu fi gresit numele) si sa il bage in vechea rasnita de cafea pentru a obtine faina integrala.
Mi se pare o idee foarte buna,abia astept sa vad ce le iese.

Fetele,eu de Craciun ma duc la parintii mei,nu imi fac probleme de mancare,voi manca Monti dar nu stiu daca ma pot abtine sa nu gust un pic de cozonac care ala nu e Monti deloc .
Stiti vreo reteta adaptata cumva???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brindusik spune:

zax nu nuio chiar te rog ca ne tii la curent cu kg date jos..ca asa ne motivam si noi..celelalte

Successes only last until someone screws them up. Failures are forever.

Mergi la inceput