abdominoplastie 2011

abdominoplastie 2011 | Autor: mariadan

Link direct la acest mesaj

Buna.
in urma unei sarcini am ramas cu o burta.........., sau mai bine zis un pliu de piele, si vreau sa fac abdominoplastie.
Am cautat pe net pareri ale persoanelor care au facut aceasta operatie, dar nu am gasit decat postari vechi.
As vrea sa stiu daca a facut cineva abdominoplastie,la ce clinica,cu ce pret, cum se simte, daca au fost multumite, orice informatii.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

buna

si eu sunt interesata. am avut doua cezariene, copii macrosomi si multe kg acumulate. asa ca deasupra taieturilor de la operatii am ramas cu un pliu de piele care nu se da dus .. am dat jos 25 de kg, fac sport, masaj si electrostimulare si tot nu se duce .. :(

orice parere este binevenita!

edit off topic: m-ar interesa si o operatie de mamopexie, micsorarea si ridicarea sanilor. lasand la o parte aspectul estetic, am niste dureri de spate tare nasoale si am inceput sa merg cocosata .. :( si-a facut cineva??

multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fournicutza spune:

buna.eu am facut abdominoplastie in sept.op a duart 4 ore 30 min.am stst cu tuburile de dren 3 zile, am mers aplecatla 45 grade 10 zile, la 14 zile am scos firele.am purtat burtiera speciala 4 sapt.a meritat cu varf si indesat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Electrostimulare,vacuum,masaj,creme profesionale,capsula cu infrarosii....de la 65 am ajuns la 115 in sarcina...acum mai am doar 8 kile de dat jos...si nu am nici burta,nici piele atarnata ,nici vergeturi...dar am suprapus si sport si foame....sunt deja doi ani si cxred ca peste inca un an voi fi ok....

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

TE IUBESC MINUNEA MEA ...ESTI ALFA SI OMEGA PENTRU MINE,RATIUNEA MEA DE A TRAI.....TE IUBESC.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Fournicutza unde ai facut, cu ce medic, ce pret?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fournicutza spune:

am facut la spitalul de chirurgie plastica de pe calea grivitei, de stat cu dna dr isac cristina.legat de pret , cel mai bine vb cu dumneaei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

Fournicutza ti-am trimis PM

Mergi la inceput