PCOS (22)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

Felicitari Ellyshor si multumim ca ai trecut pe aici sa ne incurajezi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Felicitari Ellyshor! Sa va traiasca minunea de baiat, sa fie cuminte si sa va bucure sufletele in fiecare zi. Se cuvine sa te trecem pe prima pagina la mamici, daca ne spui si numele fiului tau. Gudinde faci tu onorurile?


Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Pentru acnee ce ati folosit si a dat rezultate?...ma confrunt de vreo 2 saptamani cu problema asta...niciodata nu am avut tenul curat -curat dar acum e mai urat ca niciodata...isi face simtita prezenta in forta PCOS-ul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Retinol-A este bun pentru acnee. Eu n-am avut niciodata probleme grave cu cosurile dar stiu 2 persoane care au avut si cu Retinol-A li s-a curatat fata bine.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oxxy spune:

Thanks, Em

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luluta_lalu spune:

fetelor , cum se depisteaza acest PCOS?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Buna fetele !
Desi sunt in pauza de DC, nu pot sa nu intru sa va impartasesc experienta mea in lupta cu insulinorezistenta.
Fetele vechi ma stiu cat ma plangeam ca nici cu tratament nu m-i se regla insulina. De la metfomrin imi era fff rau, nu reuseam nici cum sa fac tratamentul cum scrie la carte.
Dupa a treia pierdere de sarcina care a fost acu' o luna am zis ca in afara de naturiste nu mai vreau sa iau nimica.
M-am pus pe net si am inceput sa studiez.
In final de o luna de zile iau Gymnema Silvestre 2tb/zi, Cinnamon 2tb/zi, Branca ursului 3tb/zi, 3ml tinctura de zmeur in doua cani de ceai de frunze de zmeur care o beau toata ziua.
Nu stiu daca toate astea la loc, daca doar gymnema si sinnamon, sau rugaciunile si postul, sau sportul care o practic de o luna m-au ajutat...dar cert e ca valoarea mea de insulina la 120 de minute dupa glucoza 75g daca pana acuma nu a fost mai mica de 100 si ceva, orisice faceam, acuma mi-a iesit 32!!!!
Am ramas fff uimita, si nici acuma nu imi vine sa cred.
Si is convinsa ca rezultatul putea fi mai mica daca nu faceam un pic de miscare inainte de recoltare.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

PCOS se depisteaza pe baza ecografiilor transvaginale si a analizelor de sange (LH si FSH in ziua 2 a CM, testosteron, progesteron in ziua 21 a CM, test de toleranta la glucoza, insulina) dar se iau in considerare si numarul de zile dintre menstruatii precum si diversi factori vizibili cu ochiul liber gen hirsutism, grasime abdominala, caderea parului, acnee.



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellyshor spune:


Multumim mult, dragele mele!
Pe puiul meu il cheama Mihnea Stefan.

Va pup si va doresc multa multa sanatate in primul rand!


Elly de Babyboom minunat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Buna fetele,

Dupa aproape 8 ani de lupta cu infertlitatea s-a intamplat minunea SUNT INSARCINATA.Am reusit dupa 4 IA si un fiv nereusit sa raman natural atunci cand ne astpetam mai putin .
La acest subiect am scris prima oara acum cativa ani cand am decoprit ca am PCOS. Fetele din gasca mai "veche " ma stiu.
Am vrut sa va impartasesc si voua bucuria noastra si sa va arat ca se poate chiar daca avem acest nesuferit de PCOS.
Acum am 9 saptamani si totul este bine.
Vreau sa nu va pierdeti speranta si sa luptati pana o sa va vedeti visul implinit.


PCOS , 4 IA nereusite , MTHFR C677T homozigot PAI 675 heterozigot 4G/5G trat Femibion 1/zi, Magne B6 3/zi ,acid folic 5mg /zi,
FIV1 la Giulesti nereusit
insarcinata natural in a 2-a luna dupa FIV
9+
Multumesc Doamne

Mergi la inceput