Locuri de joaca de interior pt. timp urat

Locuri de joaca de interior pt. timp urat | Autor: AlinaEmi

Link direct la acest mesaj

Buna din nou,

Pt. ca vine vremea rea si al meu copil de nici 2 ani a fost obisnuit cu 2 iesiri/ zi afara si multe activitati, incerc sa-i gasesc ceva de facut si pe vreme proasta pt. ca nu-l pot tine in casa o zi intreaga. Noi stam in sectorul 4 si pe aici nu prea am gasit locuri de joaca de interior (am gasit unele care doar organizeaza petreceri si am mai citit despre unele care cand am sunat s-au dovedit inchise...). Ma intereseaza daca stiti ceva pe raza secorului 4 (inclusiv zona Pietii Unirii). Eu una nu am gasit decat pe cel din incinta Grand Arena (care nu mi-a placut pt. ca este foarte curent) si pe cel din mall Vitantis.



Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

unul la et 4 in mag Unirea, altul la etj 5 in mag Cocor

Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (2 ani) si Teo voinik (4 ani)

www.meseriademama.blogspot.com/" target="_blank">o mare familie...



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Vorbesc de locuri de joaca potrivite pt. copii mici (in jur de 2 ani).
Am fost in Unirea, dupa parerea mea nu are ce face acolo un copil mic (este un labirint de catarare pt. copii mai marisori), sa nu mai vorbim de fumul de tigara care se imprasie pe tot etajul de la carciumile de alaturi.
L-am vazut si pe cel din Cocor, este destul de mic si iarasi fara prea multe atractii pt. un copil mic (clasicul labirit de catarare si cam atat). Sa nu mai spun ca era si pustiu.

Ma intereseaza mai mult locurile special dedicate copiilor decat cele din mall-uri / magazine. Stiti ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

eu stiu 1 dar este pe vergului deci nu in zona care te intereseaza. asta este
http://www.happyplanet.ro/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Cand era asa mica eu mergeam cu fetita in locul de joaca de la Diverta din Plaza Mall. Nu stiu cat este de aproape de tine dar este potrivit pentru copilasi mai mici si este gratis.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Cand era asa mica eu mergeam cu fetita in locul de joaca de la Diverta din Plaza Mall. Nu stiu cat este de aproape de tine dar este potrivit pentru copilasi mai mici si este gratis.


incepand cu aceasta toamna locul de joaca de la Diverta din Plaza Mall s-a inchis. era intr-adevar un loc foarte bun pentru copii micuti, dar Diverta tocmai si-a redus spatiul, aproape la jumatate si locul s-a evaporat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Citat:
citat din mesajul lui ymca

Citat:
citat din mesajul lui Lorikay

Cand era asa mica eu mergeam cu fetita in locul de joaca de la Diverta din Plaza Mall. Nu stiu cat este de aproape de tine dar este potrivit pentru copilasi mai mici si este gratis.


incepand cu aceasta toamna locul de joaca de la Diverta din Plaza Mall s-a inchis. era intr-adevar un loc foarte bun pentru copii micuti, dar Diverta tocmai si-a redus spatiul, aproape la jumatate si locul s-a evaporat.


Nu stiam, nu am mai mers acolo de 1 an si jumatate. Pacat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaEmi spune:

Da. Chiar pacat, il stiu era dragut. Mai bine puneau o taxa si-l pastrau.

Si toutusi, alte idei ?? voi ce faceti cu copilasii cand e urat afara, ii tineti doar in casa ?

De Kiddyland spre exemplu stiti ceva ? asta e pe Splaiul Unirii... o fi bun pt. copii mici ? e curent / fum ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ymca spune:

Noi acum suntem mai mari si mergem la patinoar de interior, la decathlon sa incercam diverse activitati sportive.daca reusesc sa ma mobilizez si sa ma organizez mai bine cu munca sper sa incepem sa zdranganim si la un instrument, iar ele sa faca ceva balet cat timp eu alerg prin cartier. Mai mergem la o piscina mare, de interior. Dar noi stam in cealalta parte a buc si varsta e de 3 ani + si deci altfel ne intelegem.

Eu am scris si anul trecut cum ne distram in zilele friguroase.
- loc de joaca la mine in cartier perfect pt copii mici si care organiza spectacole aproape in fiecare weekend ( piese scurte de teatru, concursuri e dans)
- vizita prelungita la cofetarie/ hipermarket
-mall liberty cu loc de joaca destul de bun pentru copii micuti; in ultima vreme devenise cam scump si nu m-am mai dus; dar era bun, curat, mamele au voie inauntru
- la sunplaza ai incercat? Am trecut pe la locul de joaca dar am avut senzatia ca e cam inghesuit si nu am stat mult acoli
-afi mall la un loc de joaca sus potrivit pentru copii mici si buzunare enorme. La propriu, o vizita cu doi copii acolo imi omoara cateva ore si imi reduce veniturile considrabil. Folosesc foarte rar locatia.
- la kiddy land a fost bine; am fost acolo la doua petreceri; mare, zona de bebelusi, cu bile, tobogane dar nu mi-a placut in mod deosebit pentru ca mi s-a parut murdar si fara grija la detalii. E depare de mine deci e posibil sa fie din categoria strugurii sunt acri.
-la kika, magazin de mobila, am fost de cateva ori- au si loc de joaca de copii mai mici, plus faptul ca magazinul e mare, cu multe atractii pentru copii


Ma mai gandesc si revin ( scriu de pe tel si merge greu)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miri2007 spune:

Noi mai mergem la libraria Carturesti de pe Magheru (aprope de Romana, pe partea cu teatrul Notara).
Si aici locul de joaca s-a restrans (din pacate) insa a mai ramas totusi ceva din el. In plus avem cari pentru copii la liber si ne jucam si citim in acelasi timp. Daca se mai nimeresc si alti copii prin preajma e si mai haios.


Miri2007
Mai scriu pe / reclama ilegala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia_itl spune:

Buna seara,

Eu obisnuiesc sa imi duc baietelul in mall=ul Sun plaza.La ultimul etaj ,in incinta Clubului Oxigen ,este un loc de joaca,f frumos,atmosfera palcuta,copii si micuti si mai marisori,pt mine e cel mai rezonabil.Am incercat f multe locuri,si nici eu nu prefer mag unirea sau cocor,si nicidecum grand arena..chiar daca baietelul meu are deja 3 ani si jumatate:)

Mergi la inceput