Nou stil de viata (306)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Raport: 67,9

Mult de munca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


52,5kg
(faceam eu teoria chibritului cu cele 500g, dar se vede ca eu le-am pus in loc sa le las).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Am actualizat lista concursului

Vineri am RDV la doctor. Am pb cu stomacul de mai bine de un an de zile. Generalistul nu-i de de capat iar eu m-am saturat de atatea medicamente .

Cum asa Mik: noi mancam si tu te ingrasi
Ce-ti mai fac flacaii si mandra? In ce clase sunt?
Eu ma lupt cu cea mica din CE2. Nu ca n-ar duce-o mintea dar i se rupe-n paispe de scoala. Nu stiu cum s-o motivez.
Ii iau o gramada de carticele de citit (pe care le citest eu pana la urma, ca-s haioase) dar nu o intereseaza. Anul trecut de Craciun, a inceput sa planga ca a primit cadou o carte (Cu fabulele lui La Fontaine)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


oLo, ai grija de tine si sa ai noroc de doctor bun.

Copilasii sunt mari : CM1, CM2 si 4-ème.
Nu pot sa-ti spun cum reusesc sa fac lectiile cu toti trei in acelasi timp. Demonstratii la mate, conjugari, fise de lectura, poezii de invatat, autodictari, dictari ....

Ma cam razboiesc si eu cu ei sa citeasca, mai ales aia mica care e tratata de "analfabeta". Sunt vizibil din generatia "video-audio", ceea ce e scris nu-i impresioneaza (cel putin ultimii doi).

Papusica ta mica e in ce clasa ?

Va pup pe toate.

PS : am vazut ca am un purcel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Salutare dragelor,

Imi pare bine sa va revad.
Mik, Sefora, Olo, bafta la concurs, eu va doresc sa cistigati toate.
Eu continui sa merg la sala de citeva ori pe saptamina insa n-am slabit deloc, doar m-am mai tonifiat pe ici pe colo. Nu reusesc sa ma educ sa maninc mai putin, iar cu dulciurile sint intr-un razboi continuu, cistigam cite o batalie pe rind fiecare si apoi o luam de la capat. Dar inca nu ma las.

Revin...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

pfuaaaaai, gagiiici, de cand nu v-am mai vazut...
am primit de dimi un mail de la desprecopii.com ca sa ma loghez, ca le era dor de mine...adevarul e ca si mie mi-era dor de DC, dar am tot amanat momentul relogarii :-) ma bucur sa vad ca ati continuat topicul dragutelor :-)

Nu va zic de mine decat ca sunt intr-o faza "intermediara" ca sunt in divort, ca mi-am pierduti si iubitul si am trecut prin clipe extrem, extrem de grele...si al slabit mult, acum am vreo 55kg...

vestea buna e ca am continuat cu sportul si echitatia, drept pentru care fizic sunt intr-o forma buna si ... astept sa merg la schi. In acest w/e am primul meu "asa-zis" concurs de echitatie, e just for fun, la clubul la care incalec...

Copilasul meu merge la scoala, e in clasa I si deocamdata incercam sa incheiem divortul dupa noul cod civil, sa stabilim tutela comuna.

Cam atat deocamdata, am sa mai trec pe aici!

Va

Roxa-boxa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:

Roxa, Iti doresc putere si calm sa le poti face pe toate. Pupa nazdravanul Serban.
Sa ne mai pui poze cu cai.

Delidana, eu vreau sa te vad inapoi cu biciul in mina .

oLo, Sefora, Gusta si celelalte fete dragute :

O zi excelenta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sefor@ spune:

oLo, multumim pentru actualizarea listei. Trebuia sa-ti filmezi fetita cind a plans vazind cartea de la mosu' , tare faza.

roxana1974, iti doresc multa forta sa depasesti problemele prin care treci acum. Surorile mele sunt in aceeasi situatie, au divortat si au fiecare cite un copil. Amindoua au trecut prin momente dificile, dar lucrurile s-au mai asezat. Ce frumos ca faci echitatie! Bafta la concurs.

Delidana, multumim, ne straduim sa castigam. Bravo tie ca te tii de sala, poate-mi dai si mie un impuls.

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salutare tuturor.
S-a pus Dc-ul pe trimis mesaje de dor, , am primit si io unul identic cu al Roxanei...in alta ordine de idei, Roxana, iti doresc multa putere si o viata frumoasa.

A propos de actualizarea listei, moama, nu mai am de mult 63 de kile. Acum ma mandresc cu vreo 52.7 - 53; nici cand m-am maritat n-aveam atat, . In fine, ma simt bine in pielea mea.

No, v-am salutat pe toate, succes la concurs si aveti grija ce va doriti, ca se poate implini, .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oLo spune:

Raport: 67.7. nu e mult dar e in directia buna.

mephala30 : super greutate! s-o stapanesti sanatoasa

Delidana : misto ca faci sport. eu tare m'am lenevit

roxana1974 : mult curaj!

Mik, sefor@: va astept la raport!!!

Mergi la inceput