Sfaturi,idei pentru schimbat garderoba....

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Eu imi mentin parerea, daca lateralele alea cad pe niste solduri pronuntate si mai si atarna de pe ele, e ca si cum ai avea un indicator mare care sa strige ca ai bazinul lat
Pe o androgina imi place mult mai mult cum arata.

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Fatuca pt care am luat vesta...e manechina...si parca pe mine statea mai ok...zau,de nu .Bine,la mine "se aseza" altfel si la sani....doar ca...nu am mai gasit azi,a zis tipa ca sambata si luni a dat 150 de bucati si mai dadea inca pe atata daca mai avea.I-am zis sa imi opreasca una indigo si una bej/maroniu,ca poate mai primeste pe sambata.
Plovarasul peste care intentionez sa o port(si imi voi mai lua in genul asta ) nu e nici gros,nici subtire,si are lucratura mai maricica,mai rara,nu e indesat.
Azi mi-a adus cineva camasi tip body ,si ma tenteaza rau sa imi opresc una...poate ma motiveaza sa slabesc.Ca merge unsa cu pantalonii Zara luati saptamana trecuta....Acum sunt in mare criza de pantofi/ghetute....ca bineinteles ca nici balerini nu mi-am mai gasit cand vroiam s aiau,si acum mi-as lua ceva mai inchisi,sa ii pot lua pana sar in ghete/cizme.
Am vazut ca se poarta mult gentile-rucsac....am avut acum 10 ani una model asa si am purtat-o in disperare.O sa caut una nici prea mica nici prea maricica,sa o am la tinutele mai casual ,ca eleganta mi-am luat una si imi pare prea mare .Inca are eticheta,poate o marit


Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
10% reducere la ghiozdane,trolere si penare-superbe . ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

XIO,uite,poate iti gasesti la oamenii acestia ceva fain...mie mi s-a pus pata pe 2 perechi de cizme.....salivez la greu,sa vad cand intru in banuti sa le iau pe amandoua o datam,sa platesc doar 1 transport
http://www.okazii.ro/catalog/58539154/botine-dama-din-piele-grup-15-modele-ale82-.html#galerie

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
10% reducere la ghiozdane,trolere si penare-superbe . ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Norocul meu ca traiesc pe picior mare si n-am vazut nimic sa-mi placa masura mea. In schimb mi-am amintit de cizmele din piele intoarsa de la humanic

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Sara, sunt tare faine. Dar am vazut la un magazin cu papuci mai ieftini, dar modele moderne, cu 90 de lei, cu toc de lemn, mai inalt. Nu din piele, dar mie nici nu imi trebuie piele, perfer imitatie
Oricum, modelele sunt superfaine sa le achizitionezi si porti cu placere

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro
Nimeni nu ramane virgin, viata tot ne-o trage o data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

XIO....cand vrei tu,imi poti cadorisi un mielut
Din pacate,eu sunt fixata pe piele,la incaltaminte .De loc,sunt din Reghin,unde e o fabrica de incaltaminte...si de cand ma stiu,am avut 90% incaltaminte din piele.Am si acum cizme achizitionate in 1998.....,atunci aveam salariul de 500 000 lei vechi,si am dat pe ele 750 000 ,le-am purtat in draci,si daca le dau cu crema sunt ca si noi ;-) Si modelul este inca purtabil,sunt cu botul rotund si mai "badarane",asa...doar ca nu ma mai cuprind la pulpa ..atunci aveam 45 de kg...acum am 65
Anii trecuti mi-am mai luat din targul de incaltaminte din Europa,unde sunt producatori romani,la super preturi(cand mi-am luat de acolo cizme la 70 lei,in Obor,am vazut acelasi model,la 170 lei )dar acum mai sunt doar cateva standuri,si nu mai stiu ce or avea ca nu ajung nicicum pana acolo....ia,sa incerc dimineata sa las trupa de teroristi cu tati 2 ore si sa fug pana acolo,ca nu o fi foc .....sau o fi ?
Din imitatie,as putea sa iau modele faine si la super preturi,doar ca trebuie sa iau mai multe perechi(aduce cineva )si nu ma incumet,ca nu am cui sa le vand
Acum am pata pusa si pe un trenci...sa vad daca ma incadrez in bujet ca daca vreau si cizme....cam sar calul pt luna asta,si e deabia jumatatea ei

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Unde???? Ca eu ajung acolo destul de des, am traversat dragonul cu pantofi dar doar ca sa nu merg pe-afara pe la frig si nu am vazut decat din plastic si carton.

Eu port in general piele din motive practice. Dupa doua sarcini mi-a crescut si mi s-a latit laba piciorului cu un numar, si nu purtam putin nici inainte asa ca incaltamintea din piele e mai comoda, ma roade o data de doua ori dar apoi se lasa si pot sa port si eu ceva in picioare fara sa plang pe drum.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

Androix...targul de incaltaminte e in spate la Europa...(sau era,in iunie cand am fost eu ultima oara pe acolo ).Hmmm...cum sa iti explic,sa ajungi...o iei prin spatele Carefurului,adica de pe Colentina ,faci dreapta imediat inainte de acrefure,pe straduta cu Biserica,mergi pana in capat,pe langa gardul Carefurului,apoi iei stanga,si mergi pe straduta,pana inainte de intrarea in Europa si fostul Niro.si intrarea in targul de incaltaminte e pe stanga,dar mai intrebi tu.Inainte erau vreo 50 de nu mai multe,standuri cu incaltaminte la preturi super ok,numai piele...si ultima oara,daca mai erau maxim 20.Daca vrei,poate saptamana viitoare reusesc sa dau si pitica la gradi(saptamana asta a avut niste mucisori si a ratat startul )si dupa 9 as fi libera si mergem impreuna...maaamaaa ce mi-ar mai place
In Dragonul de incaltaminte nu am mai fost de muuulltt,ca ma enerveaza la maxim,ca nu dau la bucata...si daca e ceva ce imi place,ma oftic.sa sti ca si acolo am gasit la cateva standuri,mai in spate,dar nu stiu cum sa iti explic,ca nu stiu din care parte intrii tu,produse din piele.
Sau mai sunt 2 standuri cu incaltaminte super,in Dragonul Mega shopin stanga si dreapta culoarului principal,sunt aproape vis a vis,nu ai cum sa le ratezi.De acolo mi-am luat in vara sandalute si slapi,din piele interior/exterior,si am dat 210 lei pe ambele perechi

Luminita,mami de 3 nazdravani:
tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria 30.05.2008
trompetzica Daria-Ioana 03 08 2009
Merita sa bagati un ochi ....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mikaela_a spune:

Va rog, ma ajutati si pe mine?
Mi-am cumparat cizme lungi maro si nu stiu cu ce sa le port. Am niste raiati 3/4 maro mai inchis, finuti. Ce sa iau in sus, ce bluza/pulovar si ce haina.
Cu ce ar mai merge? Cu ce tip de fusta, ce culoare? Cu fusta de blugi albastra, dreapta pana la genunchi merg? Sunt fixe pe picior, nu-mi incap pantaloni bagate in ele, asa ca mi-au ramas ca optiuni fustele si pantalonii 3/4.
Ca hainuta de iarna am un cojocel tot maro dar o nuanta mai deschisa, 2 paltoane (unul negru si unul gri, nu cred ca merg) si trenciuri am trei: bej, negru si portocaliu. Mai am o geaca neagra de piele dar nu cred ca merge.
Geanta am una maro si negre.

Editez ca sa va multumesc si sa va zic ce am uitat: cizmele nu au nici toc si sunt pana la genunchi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Pai cine te-a pus sa-ti iei cizme maro? LOL eu merg cam pe negru mereu ca le pot combina cu orice, dar daca imi place pe loc vreo culoare sau model cumpar si maro daca e.
Din punct de vedere al culorilor merge si cu blugi si cu negru si cu tonuri calde de maro, rosu, oranj.
Ca piese, eu cizmele lungi pana sub genunchi la port la blugi skinny, la colanti si imi lipseste o fusta din dulap, dar daca as avea-o as purta si la fusta, lunga peste genunchi. In sus, o bluza si un cardigan, un bolero, un pulover fara maneci care imi acopera fundul si are un guler maaaare sau un sacou, esarfa, margele, tot arsenalul. Dar asta e pentru mine care trebuie sa atrag atentia spre fata, gat, nu spre talie, burta.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput