orarul meselor

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

ti-ar placea sa fie cineva sa iti zica atunci cand iti crapa buza de sete "asteapta c ainca nu s-au facut 4 ore de cand ai baut apa ultima data?"



Ramonika Ruxandra (30.11.2009) tati si Vladutz
zebra roz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Eu am alaptat si la jumatate de ora daca se cerea, frecventa era de 2 ore totusi sau mai des..niciodata nu i-am impus program..am alaptat 1 an si 2 luni..copilul nu a avut niciodata colici sau plans necontrolat noaptea..
Tzitzi era la dispozitie mereu, fie in casa, afara, in parc, restaurant..nu o faceam asa in vazul lumii dar nici ascunsa..un pic ferita si fata manca..

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 20s+
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelia spune:

Si eu sint de acord cu fetele, pentru un bebelus alaptat la sin si care nu e obisnuit inca sa aiba o alta sursa de confort, sinul reprezinta totul. Pune-l la sin de cite ori cere, daca nu asta e nevoia lor, il va refuza singur si atunci cauti alte zone de disconfort. Din experienta mea, cam pe la trei luni copilul isi face singur un program, nu fix, dar al lui si atunci vei putea sa-ti coordonezi un pic programul cu al lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martta spune:

Si eu sunt de parere ca un copil ar trebui alaptat la cerere. In timp, oricum vei observa ca-si va face propriul program :)

Mergi la inceput