Vestimentatia la nunti

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Din pacate nu pot purta deloc toc cui sau foarte inalt pt. ca am o entorsa veche de glezna. Nici macar nu ii pot incalta de durere.
Si mie mi se parea ca sandalele imi taiau din picior, de-aia stateam in cumpana. vad cum rezolv cu astea negre, trebuie sa mai pun o bareta ca sa nu alunece non stop.
Si la plic intampin probleme, ca nu stiu de care sa iau.... daca nu iau sandalele trebuie sa-mi cumpar ceva cercei mari. cate probleme

**Fur is for petting***
http://www.facebook.com/#!/adoptiicaini
www.adoptiipisici.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Asa ca o parere- nunta este un eveniment festiv, care are loc de obicei seara, intr-o locatie si intr-o zi pe care orice miri si-o aleg ca fiind cea mai selecta si mai importanta din viata lor. Si atunci, chiar ca si simplu invitat e important sa tratezi evenimentul exact la importanta pe care le-o atribuie mirii, asa ca semn ca le pretuiesti alegerea.
Si cateva reguli generale:
- nu te imbraca in alb
- nu te imbraca in prea scurt/prea decoltat/prea ostentativ/prea sclipicios-vedete sunt mireasa si mirele, ei pot alege orice, nu invitatii
- geanta obligatoriu trebuie sa fie ffff mica - exclus plicuri supradimensionate(care ar merge daca ar fi doar cununia civila), exclus genti de zi. Geanta perfecta si cu care nu dai gres la o nunta niciodata este un plic-bijuterie de dimensiunea unui portofel.
- pantofii trebuie musai sa fie de seara(niciodata nu mergi la o nunta cu pantofi de zi, exclus daca se si vad ca sunt purtati...) De regula, la nunti se poarta sandale argintii/aurii sau peep-too nude sau in alta culoare asortata cu restul tinutei. La o nunta iarna, merg si pantofi inchisi dar din materiale deosebite(piele intoarsa, lac, matase)
- coafura, daca nu esti mireasa, cu aspect natural - dar nu ca si cum te-ai trezit din somn sau ai venit de la piata- bucle lejere, onduleuri naturale din perie...nu da bine nici un coc stilizat sau nu, daca nu esti mireasa.Ei ii sunt permise mult mai multe pentru ca este cea mai importanta zi.
- rochia trebuie sa fie comoda si pretioasa, din materiale fluide,matase, saten, voal, astfel incat sa poti manca sarmalele fara sa se vada. Regulile spun ca ar trebui rochie lunga avand in vedere importanta evenimentului, dar eu zic ca trebuie sa fie o rochie frumoasa si comoda in care sa poti dansa si o hora si latino, fara sa iti tii poalele cu mainile...Doar mergem sa ne simtim si bine si sa aratam bine pana la final...

Ar mai fi si alte reguli, astea sunt asa cele mai importante...De conduita nu mai scriu, cred ca le stie toata lumea, desi am fost acum 2 saptamani la o nunta si am ramas profund dezamagita si de tinuta doamnelor, si de comportamentul domnilor...Si erau cel putin, la prima vedere, persoane cu pretentii...Of!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Va rog ajutati-ma si pe mine cu o parere sincera,rochia asta e exagerat de sclipicioasa pentru nunta? http://www.dropshots.com/DIANATUDOR#date/2011-09-02/19:32:31 O am demult si mie mi-a placut culoarea albastru+argintiu,plus faptul ca are croiala foarte simpla, cu bretele,lunga ,dreapta si mulata pe corp. Am purtat-o o singura data demult si ma gandeam ca fiind sora mirelui,parca as vrea totusi rochie lunga macar la preumblarile de la primarie,biserica,fotograf,eventual la sala sa o schimb cu alta.
Astept si sugestii la capitolul accesorii. Am poseta si sandale argintii care ar merge,dar si ceva colier si cercei asortati fix cu brosa de pe decolteul rochiei.Pe de alta parte,fiind in octombrie,ma gandesc ca ar trebui alt tip de incaltaminte decat sandalutele alea cu barete.In afara de argintiu s-ar mai potrivi alta culoare la accesorii? Si daca da,ce? Ca eu nu prea as avea curaj de alte culori avand in vedere ca e mai mult decat suficient de sclipicioasa rochia ... In plus nu stiu daca se potriveste freza mea la asa rochie,am parul castaniu,ondulat si scurt (nu foarte) Deci musai ceva cercei ar trebui,eventual unii micuti,nu ca cei din fotografii.
PS in realitate nu sclipeste chiar asa tare ca la lumina blitzului

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

inca o intrebare: la o rochie roz, pantofi negru+roz,par blond, piele bronzata ce culoare la machiaj??????


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

monica,parere sincera ai cerut...parere sincera iti spun:mie nu-mi place ce se vede in poza.mult prea mult sclipirici.
si daca totusi accept o rochie din lurex,lame,paiete,margele,
sclipicicioasa....INTERZIS!!!INTERZIS!!!INTERZIS!!! accesorii tot la fel de argintii si sclipicioase.
e prea mult si rochia argintie cu sclipici si bijuterii argintii cu sclipici si sandale si poseta tot argintii...e prea mult.
pentru luna Octombrie mi se pare si prea decoltata rochia respectiva.




3 sarcini extrauterine
FVL pozitiv,heterozigot-gena1691A
3 FIV-uri nereusite
2 FET-uri nereusite
urmeaza FIV4... in toamna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai chiar asa peste 2000 de vizualizari si raspunsuri ioc E clar lumea e interesata,dar evita sa isi spuna parerea.Probabil cele pe care le oripileaza ce vad ,de jena sa nu supere,iar celor ce le place, de teama parerilor celor dintai
SAMIRA mersi de parere,deci dupa tine interzis alt argintiu.Bun ,dar atunci ce pun in loc? La capitolul gablonturi ma gandeam si la asa ceva http://www.dropshots.com/DIANATUDOR#date/2011-09-05/22:19:24 ,dar la sandale si poseta? Ceva de culoarea pielii eventual?
Cat despre ca e prea decoltata pentru luna octombrie ,nu stiu ce sa zic ... am inteles ca o fi inca destul de cald,in plus in sala e cald . Am mai fost eu si la nunti la cort toamna tarziu si cand le vedeam pe-o gramada cu spatele gol in saten ... ma lua cu frig pe mine,ca-s friguroasa rau.
Cine mai are mai astept pareri.Nu-s inca sigura ca merg cu rochia asta,dar oricum as vrea ca macar la nunta la frate-meu sa "sclipesc" ca destul is exagerat de nesclipicioasa in viata de zi cu zi.Si argintiul imi place,dar nu suport auriul,asa ca inteleg aversiunea oricui fata de orice la capitolul vestimentatie si nu numai.

Si acum sa imi zic si eu parerea:
BB-YASMI sa stii ca te admir ca ai ales asa o culoare curajoasa roz-bombon Pai imi aduc si acum aminte de acum 17 ani cand la nunta mea trei sferturi dintre verisoare si prietene erau in rochii negre ,ziceai ca au venit la inmormantare
Legat de machiaj nu ma prea pricep,ca nu ma machiez defel,dar ma gandesc ca merge tot ceva pe roz, adica cel putin rujul ...
XIO la ce picioare ai cred ca si daca iti iei cizme de cauciuc si tot ai arata bine Rochita e finuta,dar e destul de simpla pentru o nunta.Adica ma gandesc ca majoritatea avem rar ocazia sa purtam o rochie de seara - bine mai ales astea mai trecute la capitolul varsta ca adio discoteci si cluburi ,fost-ai lele - asa ca macar odata la un an doi cand se iveste o nunta la orizont,sa purtam o rochie ceva mai "de ... Oscar" (dar fara trena ).
Mai am prin dulap una asemanatoare cu asta http://www.ziare.com/vedete/vedete-straine/rochia-alba-a-lui-marylin-monroe-vanduta-cu-4-6-milioane-de-dolari-1102130 ,doar ca e rosie si nu e plisata. La asa ceva ce-ar merge asortat?

MONI cu DIANA (01.01.2006) si TUDOR (14.08.2009) www.dropshots.com/DIANATUDOR" target="_blank"> POZE
"10% din viata este rezultatul a ceea ce ni se intampla, 90% este decisa de modul in care reactionam la ceea ce ni se intampla"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

BByasmi in nici un caz ruj roz ..rochia e perfecta mai ales ca ai un corp superb,machiajul ar trebui sa fie nude sau cu accent pe ochi,fiind vorba de o nunta deci ceva festiv,eventual smokie eyes si un gloss natural.....altfel...roz bronzata ruj roz....hm....cam pitiponcesc,parerea mea.Iar accesorii doar ceva extrem de fin de la cercei subtiri si lungi,asa ca un fir si o bratara in acelasi ton si cam atat.Eventual o bratara lantisor de glezna...

Monica.....zau ca eu am fugit o viata de sclipicioase.....ar trebui ca restul sa fie pe ton nude doar ochii sau buzele machiate ca pentru seara......restu`...verigheta singura podoaba...

Madalina si Eva-Maria
https://picasaweb.google.com/lhmadalina/Dezastrul?authkey=Gv1sRgCIKAmOzUz-zXAw#5640047175923810098

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

monica70 hai sa-ti spun si parerea mea despre rochita: sunt de acord cu samira..e mult prea sclipicioasa si mulata. Gentuta si sandalele sunt ok insa in alta combinatie nu la rochia argintie.

bb yasmi eu nu as pune tot roz si pe fata. As contura ochii cu negru, i-as pune in evidenta si un luciu de buze transparent sau, cel mult, culoarea buzelor. Oricum, felicitari pentru curajul de a purta roz.

xio eu zic ca merge rochita la nunta (esti unul dintre invitati, nu??? nu esti sora miresei presupun)...insa cu niste sandalute fff finute, negre cu toc de 8 si un plic mic, pe rotund, nu patratos.

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

multumesc!! nici eu nu ma vad cu ruj roz in casa am doar un gloss nude si un ruj rosu. in rest nu folosesc nimic, si astea doar la evenimente de obicei pun accent pe ochi. la un machiaj smokie eyes ma gandeam si eu!
cat despre curajul de a purta roz...de ce nu????? mi se pare ca merge perfect pe o piele bronzata, eu blonda si asa pt o ultima zi de vara eu sunt la extreme vad...ori negru ori color
deci rochia roz...pantofi roz+negru...machiaj smokie...accesorii fff putine si finute... plicul negru.
acum inca o intrebare de baraj peste aceasta rochita merge ceva gen bolero in caz ca e frigut noaptea???? am de "alergat" intre 2 evenimente in acea seara sau ma sacrific si tremur sau "profit" de sacoul sotului


mamica implinita de fetita (2007) si baietel (2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

Da, de ce sa nu mearga?!! Insa numai strict contra frigului dintre evenimente ..merge un bolero scurt, eventual negru daca tot ai negru in combinatie.

monica70 eu as inclina spre rochia rosie decat spre cea argintie. Accesorizata cu cercei lungi, plic si sandalute sau pantof fff finut..

http://chicboutique2011.blogspot.com/

Mergi la inceput