Vestimentatia la nunti

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

plicul asortat cu pantofii si scapi de o grija

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Sa readuc subiectul la viata cu dilema mea
Trebuie sa merg la o nunta unde sunt domnisoara de onoare si trebuie sa imi fac sau sa imi cumpar rochita mov..orice nuanta de mov.Nu am idee nici cum o sa fie rochita,nu stiu daca lunga sau scurta,inca nu sunt hotarata.As vrea totusi un mov mai pal asa,poate lunga,cu spatele gol,mai sexy asa
Acum intrebarea este ce pantofi sa asortez?
Ma gandeam la niste sandalute argintii,cu barete finute dar am vazut ca pe aici sunt fete care mai au habar de cum se asorteaza hainele asa ca am zis sa va intreb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns portocalia spune:

la mov poti asorta o intreaga gama de griuri, argintiu, auriu, bejuri si cremuri, pielea de sarpe (vb de combinatia de culori clasica bej-gri, care se foloseste de obicei la pielea de sarpe) sau... rosu! uite cat de bine poate merge rosu cu mov:

http://www.prada.com/fr/a-therapy/movie

(e un film de 4 minute, facut de roman polanski ptr prada. merita vazut!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Paff, uite o idee de www.unica.ro/detalii-articole/articole/andreea-raicu-absolut-superb-rochie-maxi-lavanda-19314.html" target="_blank">rochie lunga in nuanta mov pal (lavanda).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Wow,cat de mult imi place culoarea rochitei..si modelul desi mi-ar placea sa fie putin diferit.Cam asa am avut rochita la ultima nunta din gasca,numai ca mai colorata.Mi-ar placea asa dar sa fie despicata pe un picior.
Portocalia,la niste sandalute argintii ma gandema si eu.Chiar m-ar incanta mult combinatia asta
Multumesc fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delsim spune:

La mov as asorta orice lila, violet, fucsia , sau pruna. Sau as asorta pantofi si geanta pe albastru, albastru care se poarta acum sau mai inchis spre mov sau bleumarin.Se poarta nuantele tari si asocierile mai "ciudate" , dar care sa dea cromatic bine.Acuma depinde si de nuanta de mov, ar trebui sa ne pui o poza cu nuanta aleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui delsim

La mov as asorta orice lila, violet, fucsia , sau pruna. Sau as asorta pantofi si geanta pe albastru, albastru care se poarta acum sau mai inchis spre mov sau bleumarin.Se poarta nuantele tari si asocierile mai "ciudate" , dar care sa dea cromatic bine.Acuma depinde si de nuanta de mov, ar trebui sa ne pui o poza cu nuanta aleasa.

Delia

"Ceea ce suntem contribuie mai mult la fericirea noastra decat ceea ce avem." Schopenhauer


Asta e problema..nu am ales inca nuanta.recunosc,nu am avut timp inca sa caut.
As vrea eu un mov mai pal dar daca gasesc ceva pe alta nunata de mov nu o sa spun nu.
Caut caut caut

Mergi la inceput